Wyszukiwarka Google

Jak zwiększyć klikalność w SERPach dla nowych linków witryny

Nowy widok linków witryny wprowadził pewne zmiany w postrzeganiu TOP1. Teraz można zajmować całkiem sporą część ekranu, skutecznie spychając w dół konkurencję.

Na chwilę obecną głownie jednak linki widoczne są dla marek, co błyskawicznie pokazuje niedociągłości w ich optymalizacji.

Nowe linki witryny - jak ważne jest teraz właściwe description
Większego znaczenia nabiera właściwe rozpoczęcie tagu description. Obecnie te parę słów, widocznych w SERPach, może zdecydować o kliknięciu bądź nie w link witryny. A wydawałoby się, że description odeszło już do lamusa… A tymczasem nie zdziwiłbym się, jakby zaczął przeżywać swoją “drugą młodość” :)

GD Star Rating
loading...

Zobacz inne wpisy z tej kategorii

napisał/a 1350 artykułów na rzecz Bloga SEO

Optymalizacja i pozycjonowanie stron i sklepów internetowych w Google to moja pasja.

Od 2008 roku jako Top Contributor pomagam webmasterom rozwiązywać problemy z widocznością ich stron w Google na Forum Pomocy Google dla Webmasterów, na którym jestem najdłuższym stażem TC w Polsce.

W 2010 roku roku założyłem pierwszego w Polsce bloga SEO skierowanego nie do branży SEO, ale stricte do właścicieli stron, na którym przystępnym językiem przybliżam Wskazówki Google dla Webmasterów, opisuję i komentuję zmiany, jakie zachodzą w algorytmie Google. Publikując wskazówki odnośnie tego, jak rozwijać strony, aby rankowały wysoko w Google, pomagam im zwiększać ruch na stronach z naturalnych wyników wyszukiwania.

SEO to także moje życie zawodowe – firma SEOProfi, której jestem właścicielem, świadczy usługi na rynku polsko, anglo- i niemieckojęzycznym.

Opinie i Komentarze

Rafał 24 sierpnia 2011, 12:03

Mam pewne pytanie: mam domenę domena.pl, która jest całkowicie poświęcona produkcji “trololo” (przykład :)). Na obie te frazy (“domena” i “trololo”) jestem na pierwszym miejscu, lecz tylko przy frazie “domena” pokazują mi się linki. Wiecie z czego może to wynikać?

Seo-Profi 24 sierpnia 2011, 12:30

A jak sprawdzasz linki? Co masz na myśli?

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *