4 sierpnia 2012
Optymalizacja stron
Gravatar na blogu na Wordpressie

W nowej skórce zdecydowałem się na włączenie gravatarów. Dzięki temu osoby, które korzystają z tego rozwiązania, będą mogły być lepiej widoczne podczas dyskusji. Jeżeli ktoś korzysta z tego rozwiązania w Sieci zwiększy w ten sposób swoją rozpoznawalność podczas dyskusji na blogu.

Gravatar na blogu na WordPressie

Ponieważ trochę się musiałem nagimnastykować z gravatarem, a jak zauważyłem, w prowadzonych dyskusjach ze znajomymi, nie wszyscy orientują się w działaniu tego systemu (zwłaszcza jego konfiguracji) poniżej krótka informacja, jak sobie poprawnie założyć i skonfigurować gravatar.

Udajemy się na stronę https://pl.gravatar.com/, zakładamy konto. Podajemy adres email, który używać będziemy w komentarzach. Następnie klikamy w zakładkę odpowiedzialną za zarządzanie gravatarami

Zarządzanie gravatarami

i przypisujemy gravatar do naszego emaila (wcześniej tworzymy gravatar korzystając z opcji “dodaj obrazek”). I tutaj należy uważać – miałem dodany jeszcze inny email i myślałem, że gravatar jest wspólny dla wszystkich emaili. I zastanawiałem się, dlaczego się on mi nie wyświetla w komentarzach :). Okazało się, że tak nie jest – możemy mieć kilka emaili i dla każdego osobnego gravatara. Musiałem dodać obrazek do emaila i sprawa się wyprostowała.

Adres email podlega oczywiście weryfikacji – po jego dodaniu w Panelu wysyłana jest na niego wiadomość z linkiem weryfikującym email wprowadzony w ustawieniach. Po weryfikacji adresu email szybko – w ciągu kilku minut – obrazek pojawi się w komentarzach. Pod warunkiem, że na blogu właściciel włączy pojawianie się gravatarów w komentarzach :)

Chcesz zwiększyć widoczność Twojej strony w Google? Umów się ze mną na 15 minut bezpłatnych konsultacji. Sprawdzę na czym stoimy i co mogę dla Ciebie zrobić

  SEBASTIAN
  MIŚNIAKIEWICZ
  Autor bloga,
  specjalista SEO
  Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

  Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na Forum Google dla Webmasterów.

  OPINIE I KOMENTARZE

  Hicarian 5 sierpnia 2012, 8:54

  Dlaczego nie dajesz możliwości witryny w komentarzach? Masz pewne obawy? Włącz nofollow.

  Sebastian Miśniakiewicz 5 sierpnia 2012, 10:20

  Pisałem już o tym – nie chodzi o nofollow.
  W dużych serwisach nie ma czegos takiego, jak linki – antyweb.pl, spidersweb.pl, zagraniczne blogi SEO – jak chociażby Barry Schwarz – tam nie ma linków wychodzących w profilach.
  Równam do nich – nie do blogów SEO w Polsce, które za x komentarzy dają dofollow.
  ostatnio w dyskusji na G+ wsparła mnie osoba, która słusznie zauważyła, że miałbym zaraz “Kredyty hipoteczne” – co z tego, jak nofollow, skoro “para idzie w gwizdek”?

  Kamil M. 5 sierpnia 2012, 16:16

  Czy do tej pory miałeś “kredyty hipoteczne”? Można też zostawić linki prowadzące tylko do społecznościówek – a najlepiej tylko do G+ ;)

  Sebastian Miśniakiewicz 5 sierpnia 2012, 18:27

  Myślę nad tym – nie wszystko od razu.
  Jak myślisz jednak – dlaczego duże strony, portale, tego nie robią?

  Hicarian 5 sierpnia 2012, 18:38

  Nie rozumiem, jedną z zasad w blogosferze, jest wzajemna i obupólna korzyść. Żeby było jasne – mi nie zależy na linku, do mojego młodego bloga SEO, bo pisałem już tutaj wcześniej i bez pragnienia przekucia tych komentarzy na własną korzyść. Z drugiej strony Sebastianie, porównywanie się do “bardziej znanych” serwisów typu Antyweb.pl czy inne, uważam za pewien objaw kompleksów. Bo czym jest naśladowanie większych? Twój blog jest w sam w sobie oryginalny i czerpanie z nich wzorców, uważam za zbyteczne. Po drugie nigdy nie zgarniesz takiego grona czytelników jak antyweb.pl, bo tam tematyka opisuje znacznie szerszy krąg tematyczny.
  A właściwie, to zrobisz jak chcesz. Po trzecie, a to nie tajemnica Marczak dobrze trafił w latach, gdy tworzył bloga. Dziś by już się nie wybił, takich serwisów, które wcześniej były zwykłymi blogami jest obecnie bardzo wiele.

  Kamil

  Sebastian Miśniakiewicz 5 sierpnia 2012, 18:47

  Pisałem o Antywbie po to, aby pokazać, że duże serwisy tak maja to rozwiązane. Kompleksów nie mam :) – za stary jestem na to – 37 lat sprawia, że z pewnym dystansem, ale i konsekwencja podchodzi sie do pewnych rzeczy.
  Mój blog cały czas się rozwija – zamierzam dodac trochę więcej SEMu do stricte SEO – a i inne tematy chodzą “po głowie”. Widzę, co się na nim dzieje, jaki jest ruch, o co pytają mjie czytelnicy w emailach – i to sprawia frajdę
  Bardzo dziękuję Ci za uwagi – takie szczere są zawsze bezcenne!

  Hicarian 5 sierpnia 2012, 18:59

  Jak już miałem otwarty twój blog, to jeszcze zwróć uwagę, że obecnie masz duplikat content w obrębie komentarzy – to na różowo powiela się w pierszych słowach komentarza, z punktu usability jest to nie czytelne.

  Sebastian Miśniakiewicz 5 sierpnia 2012, 19:09

  Taka była idea, aby była tutaj zajawka komentarza….

  Skomentuj

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Inne wpisy z tej kategorii