Wyszukiwarka Google

Jak wyłączyć grafikę dla dorosłych z SafeSearch

Wprawdzie Google potrafi sobie z tym poradzić – analizując treści na stronie, linki itp – to  jednak zaleca webmasterom używanie odpowiednich metatagów do oznaczania stron z treściami dla dorosłych.

Aby wykluczyć pojawienie się zdjęć dla dorosłych w wynikach wyszukiwania należy użyć jednego z poniższych tagów

<meta name="rating" content="adult" />
<meta name="rating" content="RTA-5042-1996-1400-1577-RTA" />

Oczywiście może się zdarzyć (algorytm, jak człowiek, myli się), że dane zdjęcie zostanie niesłusznie objęte tym filtrem. W takiej sytuacji należy użyć odpowiedniego formularza.

Chcesz dowiedzieć się więcej o SafeSearch? Zobacz materiały pomocy przygotowane przez Google.

GD Star Rating
loading...
Jak wyłączyć grafikę dla dorosłych z SafeSearch, Jak wyłączyć grafikę dla dorosłych z SafeSearch, 5.0 out of 10 based on 3 ratings Jak wyłączyć grafikę dla dorosłych z SafeSearch

Zobacz inne wpisy z tej kategorii

napisał/a 1350 artykułów na rzecz Bloga SEO

Optymalizacja i pozycjonowanie stron i sklepów internetowych w Google to moja pasja.

Od 2008 roku jako Top Contributor pomagam webmasterom rozwiązywać problemy z widocznością ich stron w Google na Forum Pomocy Google dla Webmasterów, na którym jestem najdłuższym stażem TC w Polsce.

W 2010 roku roku założyłem pierwszego w Polsce bloga SEO skierowanego nie do branży SEO, ale stricte do właścicieli stron, na którym przystępnym językiem przybliżam Wskazówki Google dla Webmasterów, opisuję i komentuję zmiany, jakie zachodzą w algorytmie Google. Publikując wskazówki odnośnie tego, jak rozwijać strony, aby rankowały wysoko w Google, pomagam im zwiększać ruch na stronach z naturalnych wyników wyszukiwania.

SEO to także moje życie zawodowe – firma SEOProfi, której jestem właścicielem, świadczy usługi na rynku polsko, anglo- i niemieckojęzycznym.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *