Wyszukiwarka Google
7 czerwca 2010

Czasami zdarza się, że opublikujemy w Internecie stronę z błędem/błędami. Po jakimś czasie zauważymy ten fakt sami, albo też zostanie nam zwrócona uwaga – przez szefa, znajomego, który szukając w Sieci informacji o naszej firmie ze zdziwieniem zobaczył w SERPach np., że firma istnieje od … 1899 roku. Naturalną koleją rzeczy jest, że po poprawieniu błędu chcielibyśmy, aby zmiany były od razu widoczne. Wielu użytkowników Internetu wychodzi z założenia, że jak coś poprawi się na stronie, to te zmiany muszą się tam od razu znaleźć w wynikach wyszukiwania.  Czy na pewno?

Zmiana na stronie dokonywana jest na naszym serwerze. Później to jednak wyszukiwarka musi trafić na naszą stronę i „zauważyć”, że coś się zmieniło, a w konsekwencji zaindeksować nową wersję strony. Bardzo rzadko dzieje się to szybko – tzn. w przeciągu kilku godzin. Z reguły należy czekać około tygodnia czasu (tyle trwa indeksowanie zmian w największej ilości przypadków) aby nowa wersja strony była widoczna w SERPach.

Jeżeli zatem popełniłeś błąd, popraw go szybko i … czekaj. Pamiętaj też, że Google zmian od razu nie indeksuje (praktycznie). Jeżeli zatem wieczorem coś zmienisz na stronie, zaś rano czy następnego dnia uznasz, że się pomyliłeś, jest duże prawdopodobieństwo, graniczące z pewnością, że system „nie zdążył” się jeszcze z tym zapoznać i że tym razem „się udało” :)

Edytowano 03-08-2018

Aby przyspieszyć proces warto użyć opcji Pobierz jako Google z Search Console – niestety w związku z nadużywaniem tej opcji Google ustaliło limity pobierania w ilości około 10/dobę – a dodatkowo nowe wersje stron są i tak uaktualniane … kiedy Google uzna to za stosowne.

Wychodzi na to, że po raz kolejny „leciwy” wpis okazuje się być, w dobie coraz większego nacisku, jaki  Google kładzie na jakość, na czasie.

GD Star Rating
loading...
Jak usunąć starą wersję strony z indeksu Google, Jak usunąć starą wersję strony z indeksu Google, 6.4 out of 10 based on 10 ratings Jak usunąć starą wersję strony z indeksu Google
O autorze
SEBASTIAN
MIŚNIAKIEWICZ
Autor bloga,
specjalista SEO
Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na Forum Pomocy Google dla Webmasterów.


Chcesz zwiększyć widoczność
Twojej strony w Google?

Tak, chcę


OPINIE I KOMENTARZE

Pytanie 12 sierpnia 2015, 6:19

Jak się ma tytuł do treści tego wpisu to ja nie wiem….

Sebastian Miśniakiewicz 12 sierpnia 2015, 9:10

Wpis z 2010 roku, wtedy nie było chyba „Pobierz jako Google”, które teraz występuje w Konsoli i można dzięki temu przyspieszyć indeksację nowej wersji.
Z wpisu zaś wynika jasno, że … trzeba zmienić i czekać.
Po prostu tak to kiedyś było :)

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Inne wpisy z tej kategorii