Search Console

Jak trwale usunąć stronę z Narzędzi Google dla Webmasterów?

4 komentarze

Jak usunąc stronę z GooglePo dodaniu strony do Narzędzi Google dla Webmasterów i jej weryfikacji otrzymujemy dostęp do wielu ciekawych funkcji i danych, które ułatwiają nam zarządzanie widocznością strony w Google – wiemy, skąd w Sieci (z jakim witryn) prowadzą do nas linki, czy są jakieś problemy z indeksowaniem, możemy wpływać na linki witryny itp. A także – o czym nadal wiele osób nie wie – dostaniemy powiadomienie o (odpukać) ręcznym filtrze, jaki nałoży na witrynę SQT.

Co jednak w sytuacji, gdy nie chcemy posiadać strony w Narzędziach?

Odpowiedź jest prosta – należy ją usunąć. Przy czym nie wystarczy tylko kliknąć w domenę na głównej stronie Narzędzi i ją usunąć z listy. Trzeba usunąć ją z konta, a nie tylko z głównej strony.

W tym celu odwiedzamy adres https://www.google.com/webmasters/verification/home?hl=pl i wybieramy opcję „Usuń niezweryfikowane witryny”. Należy tylko pamiętać, w kontekście usunięcia zweryfikowanej strony, aby wejść w jej ustawienia – klikając link „Szczegóły weryfikacji” i ją cofnąć.

I to wszystko – teraz trzeba tylko poczekać na odświeżenie danych i domena przestanie być widoczna z poziomu Narzędzi.

GD Star Rating
loading...
Jak trwale usunąć stronę z Narzędzi Google dla Webmasterów?, Jak trwale usunąć stronę z Narzędzi Google dla Webmasterów?, 7.5 out of 10 based on 4 ratings Jak trwale usunąć stronę z Narzędzi Google dla Webmasterów?
autor 1380 artykułów opublikowanych na blogu

Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Top Contributor pomaga rozwiązywać te problemy na oficjalnym Forum Pomocy Google dla Webmasterów.


Chcesz zwiększyć widoczność Twojej strony w Google?

Tak, chcę >>


Opinie i Komentarze

poczatkujacy 22 listopada 2014, 23:06

Po takim zabiegu, można używać takiej strony jako zaplecze?

Sebastian Miśniakiewicz 22 listopada 2014, 23:34

Popatrz na stopkę w jakimś serwisie grupy Muratora i zobacz, jakie jakości mają „zaplecza” – na pewno każde jest dodane do Narzędzi :)
Dobra strona musi być w Narzędziach, zaplecza, banowane coraz częściej/filtrowane – szkoda czasu.
Pytanie tylko, czy nie szkoda … tracić czasu na takie zaplecza :)

Maka 7 stycznia 2015, 11:15

Czy po takim zabiegu będę mógł dodać domenę ponownie?

Sebastian Miśniakiewicz 9 stycznia 2015, 9:16

Tak – usuwamy z Narzędzi nie na stałe, ale niejako „odpinając” domenę

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Inne wpisy z tej kategorii

Więcej w Search Console
Nowe powiadomienia od Google o przychodzących linkach

Sporo jest ostatnio w Sieci dyskusji o ostatnich powiadomieniach, które Google powysyłało do webmasterów. Właśnie ukazał się na Webmaster Central...

Zamknij