Search Console

Jak trwale usunąć stronę z Narzędzi Google dla Webmasterów?

Jak usunąc stronę z GooglePo dodaniu strony do Narzędzi Google dla Webmasterów i jej weryfikacji otrzymujemy dostęp do wielu ciekawych funkcji i danych, które ułatwiają nam zarządzanie widocznością strony w Google – wiemy, skąd w Sieci (z jakim witryn) prowadzą do nas linki, czy są jakieś problemy z indeksowaniem, możemy wpływać na linki witryny itp. A także – o czym nadal wiele osób nie wie – dostaniemy powiadomienie o (odpukać) ręcznym filtrze, jaki nałoży na witrynę SQT.

Co jednak w sytuacji, gdy nie chcemy posiadać strony w Narzędziach?

Odpowiedź jest prosta – należy ją usunąć. Przy czym nie wystarczy tylko kliknąć w domenę na głównej stronie Narzędzi i ją usunąć z listy. Trzeba usunąć ją z konta, a nie tylko z głównej strony.

W tym celu odwiedzamy adres https://www.google.com/webmasters/verification/home?hl=pl i wybieramy opcję „Usuń niezweryfikowane witryny”. Należy tylko pamiętać, w kontekście usunięcia zweryfikowanej strony, aby wejść w jej ustawienia – klikając link „Szczegóły weryfikacji” i ją cofnąć.

I to wszystko – teraz trzeba tylko poczekać na odświeżenie danych i domena przestanie być widoczna z poziomu Narzędzi.

GD Star Rating
loading...
Jak trwale usunąć stronę z Narzędzi Google dla Webmasterów?, Jak trwale usunąć stronę z Narzędzi Google dla Webmasterów?, 7.5 out of 10 based on 4 ratings Jak trwale usunąć stronę z Narzędzi Google dla Webmasterów?

Zobacz inne wpisy z tej kategorii

napisał/a 1377 artykułów na rzecz Bloga SEO

Optymalizacja i pozycjonowanie stron i sklepów internetowych w Google to moja pasja.

Od 2008 roku jako Top Contributor pomagam webmasterom rozwiązywać problemy z widocznością ich stron w Google na Forum Pomocy Google dla Webmasterów, na którym jestem najdłuższym stażem TC w Polsce.

W 2010 roku roku założyłem pierwszego w Polsce bloga SEO skierowanego nie do branży SEO, ale stricte do właścicieli stron, na którym przystępnym językiem przybliżam Wskazówki Google dla Webmasterów, opisuję i komentuję zmiany, jakie zachodzą w algorytmie Google. Publikując wskazówki odnośnie tego, jak rozwijać strony, aby rankowały wysoko w Google, pomagam im zwiększać ruch na stronach z naturalnych wyników wyszukiwania.

SEO to także moje życie zawodowe – firma SEOProfi, której jestem właścicielem, świadczy usługi na rynku polsko, anglo- i niemieckojęzycznym.

Opinie i Komentarze

poczatkujacy 22 listopada 2014, 23:06

Po takim zabiegu, można używać takiej strony jako zaplecze?

Sebastian Miśniakiewicz 22 listopada 2014, 23:34

Popatrz na stopkę w jakimś serwisie grupy Muratora i zobacz, jakie jakości mają „zaplecza” – na pewno każde jest dodane do Narzędzi :)
Dobra strona musi być w Narzędziach, zaplecza, banowane coraz częściej/filtrowane – szkoda czasu.
Pytanie tylko, czy nie szkoda … tracić czasu na takie zaplecza :)

Maka 7 stycznia 2015, 11:15

Czy po takim zabiegu będę mógł dodać domenę ponownie?

Sebastian Miśniakiewicz 9 stycznia 2015, 9:16

Tak – usuwamy z Narzędzi nie na stałe, ale niejako „odpinając” domenę

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *