Wyszukiwarka Google
19 stycznia 2013
Spider (pająk) internetowy

Spider (pająk) internetowyNa SEOmozie opublikowano arcyciekawy poradnik z zakresu tworzenia pliku robots.txt. Jest on inny od wszystkich tych, które do tej pory widziałem, ponieważ jest … interaktywny.

Bezpośrednio na stronie mamy możliwość samodzielnie napisać regułę, blokująca np. daną stronę lub katalog, dodanie do robots.txt zapisu o sitemapie czy nawet zablokowania pewnych parametrów. Odpowiednio modyfikując polecenia dążymy do tego, aby pola, w których wykonujemy operacje, wypełniły się zielonym kolorem – co jest dowodem poprawności napisanej przez nas regułki.

Nie są to zapewne kwestie „odkrywcze” dla wielu specjalistów – ale wiele pytań o plik robots.txt zadają osoby, które sie na nim mało/w ogóle znają. Dzięki interakcji mają one teraz możliwość „dojścia” do właściwego zapisu samodzielnie.

Zachęcam do przetestowania – i przekazania informacji o narzędziu Waszym znajomym, tym, co nie są z tematem „za pan brat”. Warto :)

Mam nadzieję, że autor pokusi się o napisanie podobnego wpisu o .htaccessie. A może ktoś z moich czytelników miałby na to ochotę? Chętnie opublikowałbym taki wpis na blogu. Osoby zainteresowane proszę o kontakt.

O autorze
SEBASTIAN
MIŚNIAKIEWICZ
Autor bloga,
specjalista SEO
Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na Forum Pomocy Google dla Webmasterów.


Pozycjonowanie to nie magia (jak często słyszę),
tylko ciężka, codzienna praca przy budowaniu marki

Zobacz, jak z Klientem pracujemy przy stronie >


OPINIE I KOMENTARZE

Mati 19 stycznia 2013, 11:03

Jeżeli chodzi o htaccess to polecam na początek http://speckyboy.com/2013/01/08/useful-htaccess-snippets-and-hacks/.

+ taki jeden fajny zbiór: http://www.askapache.com/htaccess/htaccess.html

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Inne wpisy z tej kategorii