19 stycznia 2013
Wyszukiwarka Google
Spider (pająk) internetowy

Spider (pająk) internetowyNa SEOmozie opublikowano arcyciekawy poradnik z zakresu tworzenia pliku robots.txt. Jest on inny od wszystkich tych, które do tej pory widziałem, ponieważ jest … interaktywny.

Bezpośrednio na stronie mamy możliwość samodzielnie napisać regułę, blokująca np. daną stronę lub katalog, dodanie do robots.txt zapisu o sitemapie czy nawet zablokowania pewnych parametrów. Odpowiednio modyfikując polecenia dążymy do tego, aby pola, w których wykonujemy operacje, wypełniły się zielonym kolorem – co jest dowodem poprawności napisanej przez nas regułki.

Nie są to zapewne kwestie “odkrywcze” dla wielu specjalistów – ale wiele pytań o plik robots.txt zadają osoby, które sie na nim mało/w ogóle znają. Dzięki interakcji mają one teraz możliwość “dojścia” do właściwego zapisu samodzielnie.

Zachęcam do przetestowania – i przekazania informacji o narzędziu Waszym znajomym, tym, co nie są z tematem “za pan brat”. Warto :)

Mam nadzieję, że autor pokusi się o napisanie podobnego wpisu o .htaccessie. A może ktoś z moich czytelników miałby na to ochotę? Chętnie opublikowałbym taki wpis na blogu. Osoby zainteresowane proszę o kontakt.

Chcesz zwiększyć widoczność Twojej strony w Google? Umów się ze mną na 15 minut bezpłatnych konsultacji. Sprawdzę na czym stoimy i co mogę dla Ciebie zrobić

  SEBASTIAN
  MIŚNIAKIEWICZ
  Autor bloga,
  specjalista SEO
  Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

  Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na Forum Google dla Webmasterów.

  OPINIE I KOMENTARZE

  Mati 19 stycznia 2013, 11:03

  Jeżeli chodzi o htaccess to polecam na początek http://speckyboy.com/2013/01/08/useful-htaccess-snippets-and-hacks/.

  + taki jeden fajny zbiór: http://www.askapache.com/htaccess/htaccess.html

  Skomentuj

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Inne wpisy z tej kategorii