Wyszukiwarka Google
4 maja 2009

Szybkość indeksacji zmian na stronie zależy przede wszystkim od:

  • popularności serwisu,
  • regularności we wprowadzaniu zmian/aktualizacji treści oraz
  • jakości i ilości linków prowadzących do niego.

Wymienione czynniki wpływają na zwiększenie aktywności robotów na stronie. Popularność serwisu to wiele unikalnych odwiedzin, co, podobnie jak drugi czynnik, daje sygnał wyszukiwarce, że dany serwis jest miejscem, gdzie znaleźć można ciekawą i użyteczną, z punktu widzenia użytkowników, treść.

Linki prowadzące do strony tak jak pomagają w indeksacji młodego serwisu, tak i później stanowią dodatkową drogę, którą trafiają do nas roboty wyszukiwarki, poszukujące zmian/nowych treści na stronie. Jeżeli zdobędziemy linki na dobrych, tematycznie powiązanych z naszą, stronach, możemy liczyć na to, że zmiany pojawią się w sieci nawet i niejako „z marszu”. Spotkałem się już z sytuacjami, gdzie trwało to dosłownie kilka minut, podczas gdy „norma” wynosi 6-7 dni.

GD Star Rating
loading...
Jak szybko Google indeksuje zmiany na stronie, Jak szybko Google indeksuje zmiany na stronie, 8.0 out of 10 based on 1 rating Jak szybko Google indeksuje zmiany na stronie
O autorze
SEBASTIAN
MIŚNIAKIEWICZ
Autor bloga,
specjalista SEO
Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na Forum Pomocy Google dla Webmasterów.


Chcesz zwiększyć widoczność
Twojej strony w Google?

Tak, chcę


Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *