4 maja 2009 | Aktualizacja: 6 maja 2020
Wyszukiwarka Google

Szybkość indeksacji zmian na stronie zależy przede wszystkim od:

 • popularności serwisu,
 • regularności we wprowadzaniu zmian/aktualizacji treści oraz
 • jakości i ilości linków prowadzących do niego.

Wymienione czynniki wpływają na zwiększenie aktywności robotów na stronie. Popularność serwisu to wiele unikalnych odwiedzin, co, podobnie jak drugi czynnik, daje sygnał wyszukiwarce, że dany serwis jest miejscem, gdzie znaleźć można ciekawą i użyteczną, z punktu widzenia użytkowników, treść.

Konkluzja

Linki prowadzące do strony tak jak pomagają w indeksacji młodego serwisu, tak i później stanowią dodatkową drogę, którą trafiają do nas roboty wyszukiwarki, poszukujące zmian/nowych treści na stronie. Jeżeli zdobędziemy linki na dobrych, tematycznie powiązanych z naszą, stronach, możemy liczyć na to, że zmiany pojawią się w sieci nawet i niejako „z marszu”. Spotkałem się już z sytuacjami, gdzie trwało to dosłownie kilka minut, podczas gdy „norma” wynosi 6-7 dni.

Młoda strona

Z reguły jest kilka dni

Średniastażem strona

Najczęściej tego samego dnia

Stara strona

Od razu

Chcesz zwiększyć widoczność Twojej strony w Google? Umów się ze mną na 15 minut bezpłatnych konsultacji. Sprawdzę na czym stoimy i co mogę dla Ciebie zrobić

  SEBASTIAN
  MIŚNIAKIEWICZ
  Autor bloga,
  specjalista SEO
  Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

  Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na Forum Google dla Webmasterów.

  Skomentuj

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Inne wpisy z tej kategorii