Wyszukiwarka Google

Jak szybko Google indeksuje zmiany na stronie

Szybkość indeksacji zmian na stronie zależy przede wszystkim od:

  • popularności serwisu,
  • regularności we wprowadzaniu zmian/aktualizacji treści oraz
  • jakości i ilości linków prowadzących do niego.

Wymienione czynniki wpływają na zwiększenie aktywności robotów na stronie. Popularność serwisu to wiele unikalnych odwiedzin, co, podobnie jak drugi czynnik, daje sygnał wyszukiwarce, że dany serwis jest miejscem, gdzie znaleźć można ciekawą i użyteczną, z punktu widzenia użytkowników, treść.

Linki prowadzące do strony tak jak pomagają w indeksacji młodego serwisu, tak i później stanowią dodatkową drogę, którą trafiają do nas roboty wyszukiwarki, poszukujące zmian/nowych treści na stronie. Jeżeli zdobędziemy linki na dobrych, tematycznie powiązanych z naszą, stronach, możemy liczyć na to, że zmiany pojawią się w sieci nawet i niejako „z marszu”. Spotkałem się już z sytuacjami, gdzie trwało to dosłownie kilka minut, podczas gdy „norma” wynosi 6-7 dni.

GD Star Rating
loading...
Jak szybko Google indeksuje zmiany na stronie, Jak szybko Google indeksuje zmiany na stronie, 8.0 out of 10 based on 1 rating Jak szybko Google indeksuje zmiany na stronie

Zobacz inne wpisy z tej kategorii

napisał/a 1378 artykułów na rzecz Bloga SEO

Optymalizacja i pozycjonowanie stron i sklepów internetowych w Google to moja pasja.

Od 2008 roku jako Top Contributor pomagam webmasterom rozwiązywać problemy z widocznością ich stron w Google na Forum Pomocy Google dla Webmasterów, na którym jestem najdłuższym stażem TC w Polsce.

W 2010 roku roku założyłem pierwszego w Polsce bloga SEO skierowanego nie do branży SEO, ale stricte do właścicieli stron, na którym przystępnym językiem przybliżam Wskazówki Google dla Webmasterów, opisuję i komentuję zmiany, jakie zachodzą w algorytmie Google. Publikując wskazówki odnośnie tego, jak rozwijać strony, aby rankowały wysoko w Google, pomagam im zwiększać ruch na stronach z naturalnych wyników wyszukiwania.

SEO to także moje życie zawodowe – firma SEOProfi, której jestem właścicielem, świadczy usługi na rynku polsko, anglo- i niemieckojęzycznym.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *