Wyszukiwarka Google
14 października 2010

Przekonałem się o tym właśnie teraz.

Prosta strona stworzona w kreatorze stron. Wrzucona na serwer, bez uzupełniania treści – po godzinie miałem się za to wziąć.

Zdziwił mnie PageRank 0, nie unranked. Szybkie sprawdzenie i … site:DOMENA zwraca wyniki.

Mamy zatem kolejny element ostatniego algorytmu. Przyznam, że jestem pod wrażeniem. Bez pingowania, bez linków zwrotnych – strona w ciągu de facto minut wpada w SERPy…

Uff, trzeba szybko ją uzupełnić, aby równie szybko nie zniknęła z SERPów. Nie wiadomo, jaką jeszcze nową funkcjonalność Google zaimplementowało nam w ciągu minionego tygodnia. Może zniknie Fresh Site Bonus?

Zaobserwowaliście coś ciekawego w ostatnim tygodniu? Wzrost szybkości indeksacji nowych stron (a w konsekwencji zapewne także i zmian), linki sponsorowane na dole strony, większe „przykręcenie śrubki” stronom linkowanym z SWLi, możliwość „okupacji” wielu miejsc w TOP10 przez jedną domenę – trzeba przyznać, że jestem pod wrażeniem ilości, ale także i jakości tych zmian.

O autorze
SEBASTIAN
MIŚNIAKIEWICZ
Autor bloga,
specjalista SEO
Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na Forum Pomocy Google dla Webmasterów.


Pozycjonowanie to nie magia (jak często słyszę),
tylko ciężka, codzienna praca przy budowaniu marki

Zobacz, jak z Klientem pracujemy przy stronie >


OPINIE I KOMENTARZE

Marcin Stępień 22 października 2010, 15:26

wow jeszcze nie dawno trzeba było czekać 7-8 dni

Seo-Profi 22 października 2010, 17:53

Oczywiście nie oznacza to, że Google każdą stronę „łyknie”. MFA, kilka obrazków na stronie itp – jak dawniej nie mają co liczyć na wyjątki (chociaż te się zdarzają – algorytm nie jest w 100% idealny)

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Inne wpisy z tej kategorii