Wyszukiwarka Google

Jak szybko Google indeksuje strony? Obecnie bardzo szybko :)

2 komentarze

Przekonałem się o tym właśnie teraz.

Prosta strona stworzona w kreatorze stron. Wrzucona na serwer, bez uzupełniania treści – po godzinie miałem się za to wziąć.

Zdziwił mnie PageRank 0, nie unranked. Szybkie sprawdzenie i … site:DOMENA zwraca wyniki.

Mamy zatem kolejny element ostatniego algorytmu. Przyznam, że jestem pod wrażeniem. Bez pingowania, bez linków zwrotnych – strona w ciągu de facto minut wpada w SERPy…

Uff, trzeba szybko ją uzupełnić, aby równie szybko nie zniknęła z SERPów. Nie wiadomo, jaką jeszcze nową funkcjonalność Google zaimplementowało nam w ciągu minionego tygodnia. Może zniknie Fresh Site Bonus?

Zaobserwowaliście coś ciekawego w ostatnim tygodniu? Wzrost szybkości indeksacji nowych stron (a w konsekwencji zapewne także i zmian), linki sponsorowane na dole strony, większe „przykręcenie śrubki” stronom linkowanym z SWLi, możliwość „okupacji” wielu miejsc w TOP10 przez jedną domenę – trzeba przyznać, że jestem pod wrażeniem ilości, ale także i jakości tych zmian.

GD Star Rating
loading...
autor 1380 artykułów opublikowanych na blogu

Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Top Contributor pomaga rozwiązywać te problemy na oficjalnym Forum Pomocy Google dla Webmasterów.


Chcesz zwiększyć widoczność Twojej strony w Google?

Tak, chcę >>


Opinie i Komentarze

Marcin Stępień 22 października 2010, 15:26

wow jeszcze nie dawno trzeba było czekać 7-8 dni

Seo-Profi 22 października 2010, 17:53

Oczywiście nie oznacza to, że Google każdą stronę „łyknie”. MFA, kilka obrazków na stronie itp – jak dawniej nie mają co liczyć na wyjątki (chociaż te się zdarzają – algorytm nie jest w 100% idealny)

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Inne wpisy z tej kategorii

Więcej w Wyszukiwarka Google
Jedna domena może zająć całe TOP10 ?

Niby rzecz znana już od sierpnia, kiedy to Google na swoim blogu poinformowało, że od 20 sierpnia 2010 roku możliwa...

Zamknij