Wyszukiwarka Google
11 sierpnia 2009

Bardzo często na zdarza się, że właścicielom firm wydaje się, że ich witryna nie jest zaindeksowana w Google, ponieważ … jej nie widzą po wpisaniu do wyszukiwarki. Tymczasem często jest całkiem inaczej i warto w tym miejscu jasno oddzielić kwestię widoczności strony od jej zaindeksowania.

Aby sprawdzić, czy dana domena znajduje się w indeksie Google należy użyć komendy site:nazwa_domeny – bardzo ważne jest, aby nie wstawiać spacji między operatorem a nazwą domeny. Jeśli witryna jest wyświetlana w wynikach wyszukiwania adresu URL witryny w Google, oznacza to, że jest uwzględniona w indeksie wyszukiwarki.

Może zdarzyć się też, że domeny nie widzimy, mimo, że jeszcze niedawno było inaczej. Może to być spowodowane tym, że została ona usunięta z indeksu z powodu naruszenia Wytycznych Google dla Webmasterów. Co to wtedy zrobić?

Wbrew różnym opiniom, że Google nie informuje nigdy o naruszeniu Wytycznych, właściciel domeny,  zweryfikowanej w Narzędziach Google dla Webmasterów, otrzyma poprzez Centrum wiadomości informację o naruszeniu wytycznych. Może się tak nie stać jeszcze w przypadku, gdy strona narusza wytyczne w bardzo, ale to bardzo rażący sposób – ukryty tekst, do tego Systemy Wymiany Linków, brak treści poza reklamami Adsense, treść skopiowana z innych witryn – chyba wystarczy już wymieniania naruszeń :).

Właściciel domeny, dzięki informacji o naruszeniu Wytycznych, będzie miał możliwość usunięcia wszelkich „niedoróbek”, zaś po ich usunięciu i upewnieniu się, że strona jest zgodna z Wytycznymi dla Webmasterów, zgłosić prośbę o przywrócenie jej do indeksu.

Należy pamiętać, aby „nie przeginać”. Google z pewnością zapisuje wszystkie takie podania. Dlatego odradza się np. prosić o przywrócenie strony do indeksu, ponieważ nasza witryna używała SWLi na stronie, następnie po jej przywróceniu do indeksu, znowu od razu podpinania systemu wymiany linków na tej samej stronie –  może się to skończyć bardzo szybko już trwałym banem na daną domenę, czego nikomu nie życzę.

GD Star Rating
loading...
Jak sprawdzić czy strona jest zaindeksowana w Google, Jak sprawdzić czy strona jest zaindeksowana w Google, 7.8 out of 10 based on 10 ratings Jak sprawdzić czy strona jest zaindeksowana w Google
O autorze
SEBASTIAN
MIŚNIAKIEWICZ
Autor bloga,
specjalista SEO
Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na Forum Pomocy Google dla Webmasterów.


Chcesz zwiększyć widoczność
Twojej strony w Google?

Tak, chcę


Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Inne wpisy z tej kategorii