Wyszukiwarka Google

Jak sprawdzić czy strona jest zaindeksowana w Google

Bardzo często na zdarza się, że właścicielom firm wydaje się, że ich witryna nie jest zaindeksowana w Google, ponieważ … jej nie widzą po wpisaniu do wyszukiwarki. Tymczasem często jest całkiem inaczej i warto w tym miejscu jasno oddzielić kwestię widoczności strony od jej zaindeksowania.

Aby sprawdzić, czy dana domena znajduje się w indeksie Google należy użyć komendy site:nazwa_domeny – bardzo ważne jest, aby nie wstawiać spacji między operatorem a nazwą domeny. Jeśli witryna jest wyświetlana w wynikach wyszukiwania adresu URL witryny w Google, oznacza to, że jest uwzględniona w indeksie wyszukiwarki.

Może zdarzyć się też, że domeny nie widzimy, mimo, że jeszcze niedawno było inaczej. Może to być spowodowane tym, że została ona usunięta z indeksu z powodu naruszenia Wytycznych Google dla Webmasterów. Co to wtedy zrobić?

Wbrew różnym opiniom, że Google nie informuje nigdy o naruszeniu Wytycznych, właściciel domeny,  zweryfikowanej w Narzędziach Google dla Webmasterów, otrzyma poprzez Centrum wiadomości informację o naruszeniu wytycznych. Może się tak nie stać jeszcze w przypadku, gdy strona narusza wytyczne w bardzo, ale to bardzo rażący sposób – ukryty tekst, do tego Systemy Wymiany Linków, brak treści poza reklamami Adsense, treść skopiowana z innych witryn – chyba wystarczy już wymieniania naruszeń :).

Właściciel domeny, dzięki informacji o naruszeniu Wytycznych, będzie miał możliwość usunięcia wszelkich “niedoróbek”, zaś po ich usunięciu i upewnieniu się, że strona jest zgodna z Wytycznymi dla Webmasterów, zgłosić prośbę o przywrócenie jej do indeksu.

Należy pamiętać, aby “nie przeginać”. Google z pewnością zapisuje wszystkie takie podania. Dlatego odradza się np. prosić o przywrócenie strony do indeksu, ponieważ nasza witryna używała SWLi na stronie, następnie po jej przywróceniu do indeksu, znowu od razu podpinania systemu wymiany linków na tej samej stronie –  może się to skończyć bardzo szybko już trwałym banem na daną domenę, czego nikomu nie życzę.

GD Star Rating
loading...
Jak sprawdzić czy strona jest zaindeksowana w Google, Jak sprawdzić czy strona jest zaindeksowana w Google, 6.5 out of 10 based on 6 ratings Jak sprawdzić czy strona jest zaindeksowana w Google

Zobacz inne wpisy z tej kategorii

napisał/a 1350 artykułów na rzecz Bloga SEO

Optymalizacja i pozycjonowanie stron i sklepów internetowych w Google to moja pasja.

Od 2008 roku jako Top Contributor pomagam webmasterom rozwiązywać problemy z widocznością ich stron w Google na Forum Pomocy Google dla Webmasterów, na którym jestem najdłuższym stażem TC w Polsce.

W 2010 roku roku założyłem pierwszego w Polsce bloga SEO skierowanego nie do branży SEO, ale stricte do właścicieli stron, na którym przystępnym językiem przybliżam Wskazówki Google dla Webmasterów, opisuję i komentuję zmiany, jakie zachodzą w algorytmie Google. Publikując wskazówki odnośnie tego, jak rozwijać strony, aby rankowały wysoko w Google, pomagam im zwiększać ruch na stronach z naturalnych wyników wyszukiwania.

SEO to także moje życie zawodowe – firma SEOProfi, której jestem właścicielem, świadczy usługi na rynku polsko, anglo- i niemieckojęzycznym.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *