10 maja 2013 | Aktualizacja: 4 czerwca 2013
Filtry, bany

Narzędzia SEODo tej pory nie miałem takiej sytuacji, aby w pliku disavow zrzec się domeny z polskimi znakami. Zostałem jednak zapytany o to, jak to zrobić – i już śpieszę z odpowiedzią.

Mamy dwie możliwości w tym zakresie

 1. wpisujemy po prostu domenę, z polskimi znakami – Google powinno sobie z tym poradzić. Warunek – kodowanie musi być UTF-8
 2. bezpieczniejsze rozwiązanie – konwertujemy jej nazwę na Punycode – zamieniając tym samym nazwę domeny na odpowiedni ciąg znaków np.

żółtapiżama.pl —> xn--tapiama-k0a52e8rga.pl

Dla osób nie będących biegłymi w tym temacie mam dobrą informację – w Sieci są gotowe (a jakże) narzędzia, za pomocą których możemy dokonać konwersji – jedno z nich znajdziecie tutaj.

No i – jak napisałem – do tej pory nie natknąłem się na taką domenę analizując linki przychodzące, zatem i tak z narzędzia (jak w ogóle) za często nie będzie trzeba korzystać. Warto jednak wiedzieć, że istnieje :)

Chcesz zwiększyć widoczność Twojej strony w Google? Umów się ze mną na 15 minut bezpłatnych konsultacji. Sprawdzę na czym stoimy i co mogę dla Ciebie zrobić

  SEBASTIAN
  MIŚNIAKIEWICZ
  Autor bloga,
  specjalista SEO
  Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

  Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na Forum Google dla Webmasterów.

  OPINIE I KOMENTARZE

  Haincz 10 maja 2013, 12:48

  Hm, zakładam, że to ja zasugerowałem ten temat komentarzem na blogu:). Co do sytuacji, jest pewien sklep i pewna usługa preclowa (nie będę wskazywał palcem) na domenach z polskim subdomenami, która swego czasu cieszyła się popularnością (w między czasie był ban na precle) i właśnie spotkałem się z takimi linkami do strony klienta w webmastertools, i zastanawiam się nad szkodliwością takich stron.

  Sebastian Miśniakiewicz 10 maja 2013, 13:49

  Wiesz, pytanie ile tego jest :)

  haincz 11 maja 2013, 12:56

  Około 400 x 3 linki na każdej domenie.

  Skomentuj

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Inne wpisy z tej kategorii