Filtry, bany

Jak poprawnie dodać do disavow pliku domenę z polskimi znakami

Narzędzia SEODo tej pory nie miałem takiej sytuacji, aby w pliku disavow zrzec się domeny z polskimi znakami. Zostałem jednak zapytany o to, jak to zrobić – i już śpieszę z odpowiedzią.

Mamy dwie możliwości w tym zakresie

  1. wpisujemy po prostu domenę, z polskimi znakami – Google powinno sobie z tym poradzić. Warunek – kodowanie musi być UTF-8
  2. bezpieczniejsze rozwiązanie – konwertujemy jej nazwę na Punycode – zamieniając tym samym nazwę domeny na odpowiedni ciąg znaków np.

żółtapiżama.pl —> xn--tapiama-k0a52e8rga.pl

Dla osób nie będących biegłymi w tym temacie mam dobrą informację – w Sieci są gotowe (a jakże) narzędzia, za pomocą których możemy dokonać konwersji – jedno z nich znajdziecie tutaj.

No i – jak napisałem – do tej pory nie natknąłem się na taką domenę analizując linki przychodzące, zatem i tak z narzędzia (jak w ogóle) za często nie będzie trzeba korzystać. Warto jednak wiedzieć, że istnieje :)

GD Star Rating
loading...
Jak poprawnie dodać do disavow pliku domenę z polskimi znakami, Jak poprawnie dodać do disavow pliku domenę z polskimi znakami, 9.5 out of 10 based on 2 ratings Jak poprawnie dodać do disavow pliku domenę z polskimi znakami

Zobacz inne wpisy z tej kategorii

napisał/a 1362 artykułów na rzecz Bloga SEO

Optymalizacja i pozycjonowanie stron i sklepów internetowych w Google to moja pasja.

Od 2008 roku jako Top Contributor pomagam webmasterom rozwiązywać problemy z widocznością ich stron w Google na Forum Pomocy Google dla Webmasterów, na którym jestem najdłuższym stażem TC w Polsce.

W 2010 roku roku założyłem pierwszego w Polsce bloga SEO skierowanego nie do branży SEO, ale stricte do właścicieli stron, na którym przystępnym językiem przybliżam Wskazówki Google dla Webmasterów, opisuję i komentuję zmiany, jakie zachodzą w algorytmie Google. Publikując wskazówki odnośnie tego, jak rozwijać strony, aby rankowały wysoko w Google, pomagam im zwiększać ruch na stronach z naturalnych wyników wyszukiwania.

SEO to także moje życie zawodowe – firma SEOProfi, której jestem właścicielem, świadczy usługi na rynku polsko, anglo- i niemieckojęzycznym.

Opinie i Komentarze

Haincz 10 maja 2013, 12:48

Hm, zakładam, że to ja zasugerowałem ten temat komentarzem na blogu:). Co do sytuacji, jest pewien sklep i pewna usługa preclowa (nie będę wskazywał palcem) na domenach z polskim subdomenami, która swego czasu cieszyła się popularnością (w między czasie był ban na precle) i właśnie spotkałem się z takimi linkami do strony klienta w webmastertools, i zastanawiam się nad szkodliwością takich stron.

Sebastian Miśniakiewicz 10 maja 2013, 13:49

Wiesz, pytanie ile tego jest :)

haincz 11 maja 2013, 12:56

Około 400 x 3 linki na każdej domenie.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *