Filtry, bany
10 maja 2013

Narzędzia SEODo tej pory nie miałem takiej sytuacji, aby w pliku disavow zrzec się domeny z polskimi znakami. Zostałem jednak zapytany o to, jak to zrobić – i już śpieszę z odpowiedzią.

Mamy dwie możliwości w tym zakresie

  1. wpisujemy po prostu domenę, z polskimi znakami – Google powinno sobie z tym poradzić. Warunek – kodowanie musi być UTF-8
  2. bezpieczniejsze rozwiązanie – konwertujemy jej nazwę na Punycode – zamieniając tym samym nazwę domeny na odpowiedni ciąg znaków np.

żółtapiżama.pl —> xn--tapiama-k0a52e8rga.pl

Dla osób nie będących biegłymi w tym temacie mam dobrą informację – w Sieci są gotowe (a jakże) narzędzia, za pomocą których możemy dokonać konwersji – jedno z nich znajdziecie tutaj.

No i – jak napisałem – do tej pory nie natknąłem się na taką domenę analizując linki przychodzące, zatem i tak z narzędzia (jak w ogóle) za często nie będzie trzeba korzystać. Warto jednak wiedzieć, że istnieje :)

O autorze
SEBASTIAN
MIŚNIAKIEWICZ
Autor bloga,
specjalista SEO
Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na Forum Pomocy Google dla Webmasterów.


Pozycjonowanie to nie magia (jak często słyszę),
tylko ciężka, codzienna praca przy budowaniu marki

Zobacz, jak z Klientem pracujemy przy stronie >


OPINIE I KOMENTARZE

Haincz 10 maja 2013, 12:48

Hm, zakładam, że to ja zasugerowałem ten temat komentarzem na blogu:). Co do sytuacji, jest pewien sklep i pewna usługa preclowa (nie będę wskazywał palcem) na domenach z polskim subdomenami, która swego czasu cieszyła się popularnością (w między czasie był ban na precle) i właśnie spotkałem się z takimi linkami do strony klienta w webmastertools, i zastanawiam się nad szkodliwością takich stron.

Sebastian Miśniakiewicz 10 maja 2013, 13:49

Wiesz, pytanie ile tego jest :)

haincz 11 maja 2013, 12:56

Około 400 x 3 linki na każdej domenie.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Inne wpisy z tej kategorii