Branża SEO

Jak osiągnąć 1 miejsce w Google w 4 dni – mailing Firmy.net

Niektóre osoby dostały właśnie emaila o poniższej treści

Zdobądź pierwsze miejsca w Google,

dzięki katalogowi produktów i usług!

Zobacz krótkie video, na którym krok po kroku pokazujemy, jak dodać i nazwać produkt lub usługę, tak aby po czterech dniach zdobyć pierwsze miejsce w Google!

Poznaj sekret wysokich pozycji w Google!

Mailing jest kierowany do zarejestrowanych użytkowników serwisu Firmy.net. Zawiera film instruktażowy, który pokazuje użytkownikom posiadającym wizytówkę w Firmy.net jak ją uzupełnić, aby “zająć pierwsze miejsce w Google”.

Oglądnąłem i ja ten film. Muszę szczerze przyznać, że jestem pod wrażeniem. Spodziewałem się “takiej sobie reklamy”, a tymczasem wygląda to dosyć ciekawie  – gdyby nie ten oto fragment z emaila

aby po czterech dniach zdobyć pierwsze miejsce w Google!

Użyte sformułowanie może zostać bowiem zrozumiane w ten sposób, że korzystanie z katalogu Firmy.net to gwarancja wejścia na pierwsze miejsce w Google już po czterech dniach. A jak wiedzą osoby zajmujące się SEO, gwarantować pozycje może tylko … Google; a każdy, kto to obiecuje mija się z prawdą…

Mogę się tylko domyślić, “broniąc” użytego sformułowania, że filmik

  1. ma zwracać uwagę na to, aby wybrać takie frazy, które z jednej strony będą dla nas najlepsze a z drugiej  “jednocześnie nie będąc zbyt konkurencyjne” – (1:03).
  2. Mogę także odnieść wrażenie, że analizowana fraza nie jest tak bardzo popularna, że można zaryzykować osiągnięcie celu po 4 dniach. I moim zdaniem o to chodzi – że katalog serwisu Firmy.net ma pomóc w wejściu na pierwszą pozycję fraz niezbyt konkurencyjnych.

Co nie zmienia faktu, że z filmiku nie wynika, że nie można zagwarantować

  1. pozycji  oraz
  2. terminu

wejścia wizytówki na daną frazę pierwszą pozycję w SERPach w Google – a wręcz przeciwnie, można odnieść wrażenie, że jest to do zrobienia dla każdej frazy.

Jakie jest Wasze zdanie na ten temat? Czy ta reklama jest sensowna, czy też może wprowadzać (wprowadza) w błąd? Moim zdaniem wielu “zwykłych webmasterów”, nie znających zawiłości związanych z SEO, po oglądnięciu filmiku uwierzy, że można swój wpis w katalogu Firmy.net stronę wypozycjonować na każdą frazę w maksymalnym okresie czasu 4 dni – a to niestety nie jest możliwe.

GD Star Rating
loading...
Jak osiągnąć 1 miejsce w Google w 4 dni - mailing Firmy.net, Jak osiągnąć 1 miejsce w Google w 4 dni - mailing Firmy.net, 7.0 out of 10 based on 15 ratings Jak osiągnąć 1 miejsce w Google w 4 dni - mailing Firmy.net

Zobacz inne wpisy z tej kategorii

napisał/a 1346 artykułów na rzecz Bloga SEO

Optymalizacja i pozycjonowanie stron i sklepów internetowych w Google to moja pasja.

Od 2008 roku jako Top Contributor pomagam webmasterom rozwiązywać problemy z widocznością ich stron w Google na Forum Pomocy Google dla Webmasterów, na którym jestem najdłuższym stażem TC w Polsce.

W 2010 roku roku założyłem pierwszego w Polsce bloga SEO skierowanego nie do branży SEO, ale stricte do właścicieli stron, na którym przystępnym językiem przybliżam Wskazówki Google dla Webmasterów, opisuję i komentuję zmiany, jakie zachodzą w algorytmie Google. Publikując wskazówki odnośnie tego, jak rozwijać strony, aby rankowały wysoko w Google, pomagam im zwiększać ruch na stronach z naturalnych wyników wyszukiwania.

SEO to także moje życie zawodowe – firma SEOProfi, której jestem właścicielem, świadczy usługi na rynku polsko, anglo- i niemieckojęzycznym.

Opinie i Komentarze

Mariusz 28 czerwca 2014, 6:23

Każdy orze jak może, tele-marketing słabo u nich działa to wzięli się za promocyjne filmiki w sieci.

Mateusz 28 czerwca 2014, 11:24

Oj tam oj tam :) To samo wałkowane od lat. Jak wezmę frazę “nocleg nad jeziorem w Wąbrzeźnie” (22 000 konkurencji) to mi to wejdzie w tydzień, a jak wezmę “wczasy w Turcji” to już mam 2 360 000 konkurencji ze stronami dużych biur podróży w top10. Jak już robią taką ofertę, to niech jeszcze dołączą ofertę zwrotu kasy, jak nie wejdzie w 4 dni.

Sebastian Miśniakiewicz 28 czerwca 2014, 11:26
Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *