8 czerwca 2010
Wyszukiwarka Google

Obowiązkowy materiał dla każdej osoby, która korzysta z Internetu. Jest on o tyle ważny, że nadal nie do końca rozumiemy, że to, gdzie się znajdujemy w danej chwili oraz historia dotychczasowych przeszukiwań zasobów Internetu ma istotny wpływ na prezentowane nam przez Google wyniki wyszukiwania.

Pytanie do Matta: Jaki wpływ mają lokalizacje Internauty oraz jego wcześniejsza historia wyszukiwań na otrzymywane wyniki wyszukiwań w Google?

Odpowiedź na tak postawione pytanie brzmi – dużą. Jeżeli system wie, gdzie się znajdujesz, to po wpisaniu np. w wyszukiwarkę takiej frazy jak “dentysta” zostaną Tobie przedstawione strony z ofertą usług stomatologicznych z miejscowości lub okolicy, w której aktualnie się znajdujesz.

Podobnie jest z historią wyszukiwań, dzięki której Google może prezentować wyniki dopasowane do naszych zainteresowań. Jest to o tyle istotne, że jeżeli szukamy np. informacji o PageRanku i wpisujemy PR do wyszukiwarki, to będąc zalogowanym system w końcu przestanie nam wyświetlać wyniki związane z Public Relations, ponieważ nie będziemy w nie klikać – ponieważ nie będziemy nimi zainteresowani. A skoro nie będziemy nimi zainteresowani – to po co nam je wyświetlać? :)

Więcej informacji na załączonym materiale wideo  z polskimi napisami. Zachęcam do obejrzenia. Warto, nie … trzeba :)

Chcesz zwiększyć widoczność Twojej strony w Google? Umów się ze mną na 15 minut bezpłatnych konsultacji. Sprawdzę na czym stoimy i co mogę dla Ciebie zrobić

  SEBASTIAN
  MIŚNIAKIEWICZ
  Autor bloga,
  specjalista SEO
  Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

  Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na Forum Google dla Webmasterów.

  OPINIE I KOMENTARZE

  Rysiek 8 grudnia 2012, 14:50

  Wyświetlanie wyników w zależności od lokalizacji to sprawiło, że wyszukiwarka ‘Gógle’ to teraz zwykły chłam
  Wyświetlają się gówniane strony podczas, gdy te wartościowe, świadczące usługi w całej Polsce czy sprzedające
  i dostarczające produkty do klienta kurierem znikły z początku indeksu a przyczyna jest jedna chodzi o kasę,
  żeby np. Firma mająca najlepsze ceny była ograniczona lokalnie a jak chce teraz trafić z ofertą do wszystkich to musi opłacać reklamy w Adwords. Bzdurą jest też to całe SEO to zwykłe oszustwo, sztuczne podbijanie pozycji poprzez umieszczanie w sztucznie
  utrzymywanych katalogach tylko po to, aby brać za wpis do katalogu. Za ten cały stan rzeczy odpowiada ‘Gógle’ i za tą
  całą szopkę z SEO katalogami i innym syfem i tak płaci klient jako końcowy odbiorca produktu.

  Skomentuj

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Inne wpisy z tej kategorii