Wyszukiwarka Google
8 czerwca 2010

Obowiązkowy materiał dla każdej osoby, która korzysta z Internetu. Jest on o tyle ważny, że nadal nie do końca rozumiemy, że to, gdzie się znajdujemy w danej chwili oraz historia dotychczasowych przeszukiwań zasobów Internetu ma istotny wpływ na prezentowane nam przez Google wyniki wyszukiwania.

Pytanie do Matta: Jaki wpływ mają lokalizacje Internauty oraz jego wcześniejsza historia wyszukiwań na otrzymywane wyniki wyszukiwań w Google?

Odpowiedź na tak postawione pytanie brzmi – dużą. Jeżeli system wie, gdzie się znajdujesz, to po wpisaniu np. w wyszukiwarkę takiej frazy jak „dentysta” zostaną Tobie przedstawione strony z ofertą usług stomatologicznych z miejscowości lub okolicy, w której aktualnie się znajdujesz.

Podobnie jest z historią wyszukiwań, dzięki której Google może prezentować wyniki dopasowane do naszych zainteresowań. Jest to o tyle istotne, że jeżeli szukamy np. informacji o PageRanku i wpisujemy PR do wyszukiwarki, to będąc zalogowanym system w końcu przestanie nam wyświetlać wyniki związane z Public Relations, ponieważ nie będziemy w nie klikać – ponieważ nie będziemy nimi zainteresowani. A skoro nie będziemy nimi zainteresowani – to po co nam je wyświetlać? :)

Więcej informacji na załączonym materiale wideo  z polskimi napisami. Zachęcam do obejrzenia. Warto, nie … trzeba :)

O autorze
SEBASTIAN
MIŚNIAKIEWICZ
Autor bloga,
specjalista SEO
Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na Forum Pomocy Google dla Webmasterów.


Pozycjonowanie to nie magia (jak często słyszę),
tylko ciężka, codzienna praca przy budowaniu marki

Zobacz, jak z Klientem pracujemy przy stronie >


OPINIE I KOMENTARZE

Rysiek 8 grudnia 2012, 14:50

Wyświetlanie wyników w zależności od lokalizacji to sprawiło, że wyszukiwarka ‚Gógle’ to teraz zwykły chłam
Wyświetlają się gówniane strony podczas, gdy te wartościowe, świadczące usługi w całej Polsce czy sprzedające
i dostarczające produkty do klienta kurierem znikły z początku indeksu a przyczyna jest jedna chodzi o kasę,
żeby np. Firma mająca najlepsze ceny była ograniczona lokalnie a jak chce teraz trafić z ofertą do wszystkich to musi opłacać reklamy w Adwords. Bzdurą jest też to całe SEO to zwykłe oszustwo, sztuczne podbijanie pozycji poprzez umieszczanie w sztucznie
utrzymywanych katalogach tylko po to, aby brać za wpis do katalogu. Za ten cały stan rzeczy odpowiada ‚Gógle’ i za tą
całą szopkę z SEO katalogami i innym syfem i tak płaci klient jako końcowy odbiorca produktu.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Inne wpisy z tej kategorii