Wyszukiwarka Google
23 maja 2011

Pytanie, które zadano Matowi dotyczy dokładniej mówiąc takich elementów, jak zmieniające się np. w sidebarze obrazki czy wybrane porady w zakresie danego tematu? Czy takie obrazki/linki zostaną zawsze zaindeksowane?

Goglebot będąc na stronie robi jej „zrzut”. Oznacza to, że wszystkie rotujące elementy mogą zostać przez niego po prostu niezauważone. Jeżeli zatem mamy np. wśród tych porad jedną, na której nam najbardziej zależy (który to link kieruje np. do strony z rozwiązaniem problemu, z którym styka się wiele osób) warto taki link „wyjąć” z rotacji i umieścić go … na głównej stronie. A w systemie rotacyjnym pozostawić inne linki czy obrazki.

O autorze
SEBASTIAN
MIŚNIAKIEWICZ
Autor bloga,
specjalista SEO
Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na Forum Pomocy Google dla Webmasterów.


Pozycjonowanie to nie magia (jak często słyszę),
tylko ciężka, codzienna praca przy budowaniu marki

Zobacz, jak z Klientem pracujemy przy stronie >


Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Inne wpisy z tej kategorii