Wyszukiwarka Google

Jak Google traktuje strony, których zawartość zmienia się przy każdym łądowaniu

Pytanie, które zadano Matowi dotyczy dokładniej mówiąc takich elementów, jak zmieniające się np. w sidebarze obrazki czy wybrane porady w zakresie danego tematu? Czy takie obrazki/linki zostaną zawsze zaindeksowane?

Goglebot będąc na stronie robi jej „zrzut”. Oznacza to, że wszystkie rotujące elementy mogą zostać przez niego po prostu niezauważone. Jeżeli zatem mamy np. wśród tych porad jedną, na której nam najbardziej zależy (który to link kieruje np. do strony z rozwiązaniem problemu, z którym styka się wiele osób) warto taki link „wyjąć” z rotacji i umieścić go … na głównej stronie. A w systemie rotacyjnym pozostawić inne linki czy obrazki.

GD Star Rating
loading...

Zobacz inne wpisy z tej kategorii

napisał/a 1379 artykułów na rzecz Bloga SEO

Optymalizacja i pozycjonowanie stron i sklepów internetowych w Google to moja pasja.

Od 2008 roku jako Top Contributor pomagam webmasterom rozwiązywać problemy z widocznością ich stron w Google na Forum Pomocy Google dla Webmasterów, na którym jestem najdłuższym stażem TC w Polsce.

W 2010 roku roku założyłem pierwszego w Polsce bloga SEO skierowanego nie do branży SEO, ale stricte do właścicieli stron, na którym przystępnym językiem przybliżam Wskazówki Google dla Webmasterów, opisuję i komentuję zmiany, jakie zachodzą w algorytmie Google. Publikując wskazówki odnośnie tego, jak rozwijać strony, aby rankowały wysoko w Google, pomagam im zwiększać ruch na stronach z naturalnych wyników wyszukiwania.

SEO to także moje życie zawodowe – firma SEOProfi, której jestem właścicielem, świadczy usługi na rynku polsko, anglo- i niemieckojęzycznym.

Chcesz pozyskiwać więcej Klientów z Google?

Tak, chcę >>

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *