23 maja 2011
Wyszukiwarka Google

Pytanie, które zadano Matowi dotyczy dokładniej mówiąc takich elementów, jak zmieniające się np. w sidebarze obrazki czy wybrane porady w zakresie danego tematu? Czy takie obrazki/linki zostaną zawsze zaindeksowane?

Goglebot będąc na stronie robi jej “zrzut”. Oznacza to, że wszystkie rotujące elementy mogą zostać przez niego po prostu niezauważone. Jeżeli zatem mamy np. wśród tych porad jedną, na której nam najbardziej zależy (który to link kieruje np. do strony z rozwiązaniem problemu, z którym styka się wiele osób) warto taki link “wyjąć” z rotacji i umieścić go … na głównej stronie. A w systemie rotacyjnym pozostawić inne linki czy obrazki.

Chcesz zwiększyć widoczność Twojej strony w Google? Umów się ze mną na 15 minut bezpłatnych konsultacji. Sprawdzę na czym stoimy i co mogę dla Ciebie zrobić

  SEBASTIAN
  MIŚNIAKIEWICZ
  Autor bloga,
  specjalista SEO
  Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

  Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na Forum Google dla Webmasterów.

  Skomentuj

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Inne wpisy z tej kategorii