31 lipca 2013
Wyszukiwarka Google
Matt Cutts

Ostatnio kilka razy byłem o to pytany, więc jest okazja, aby “podeprzeć się” autorytetem Google w tym zakresie.

Matt potwierdza coś, co jest dla mnie “oczywistą oczywistością” – dopóki na stronie znajdują się przyciski/elementy, po kliknięciu w które użytkownik wie, czego może się spodziewać – jest OK. Czyli przyciski w stylu “Ostatnie komentarze” czy “Dane techniczne”, po kliknięciu w które pojawia się na stronie oczekiwany tekst, nie naruszają Wskazówek dla Webmasterów.Coraz więcej serwisów wykorzystuje w tym celu Ajax – strony stają się mniej przeładowane treścią, wręcz zachęcają użytkowników do interakcji.

Typowe dla sklepów internetowych zakładki, dzięki którym strona produktu nie jest zbyt długa, a jednocześnie zawiera przydatne informacje, jak opis towaru, dane techniczne, warunki gwarancji, informacje/porady, zdjęcia, opinie itp. to także sposób na “zgodne ze Wskazówkami ukrywanie tekstu”. Wstawienie w wielu serwisach, zwłaszcza tych rozbudowanych, całości treści bez zakładek/zastosowaniu Ajaxa sprawiłoby, że strona stałaby się bardzo długa i .. mało przyjazna/intuicyjna. Dzięki zastosowaniu opisanych wyżej technik, zgodnie ze Wskazówkami, chowamy pewną część tekstu, ale jednocześnie pokazujemy osobie, która odwiedza naszą stronę, gdzie się on znajduje.

Naruszeniem Wskazówek byłoby wstawienie przycisku na stronie, w miejscu, gdzie byłoby to niespodziewane. Lub tez wstawienie przycisku nierzucającego się w oczy – np. wielkości … 1 piksela :) Czy też pokazanie ukrytego tekstu poprzez np. kliknięcie w prawy dolny róg  na stronie. Jeżeli dodamy do tego fakt, że ukryty w ten sposób tekst będzie bardzo długi, a do tego jeszcze pojawi się tzw. keyword stuffing – no cóż, wtedy jest spore prawdopodobieństwo, że dział SQT z Google podejmie określone działania wobec takiej strony.

Chcesz zwiększyć widoczność Twojej strony w Google? Umów się ze mną na 15 minut bezpłatnych konsultacji. Sprawdzę na czym stoimy i co mogę dla Ciebie zrobić

  SEBASTIAN
  MIŚNIAKIEWICZ
  Autor bloga,
  specjalista SEO
  Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

  Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na Forum Google dla Webmasterów.

  OPINIE I KOMENTARZE

  Internetowy Analityk 2 sierpnia 2013, 9:14

  Dla mnie to wynik przejścia przez granicę absurdu. Zbyt wiele regulacji, powoduje coraz więcej błędów i wątpliwości.

  Proadax 26 października 2013, 18:37

  Witam, mam problem z indeksowaniem strony
  Tzn. strona główna jak najbardziej zaindeksowana, ale podstrony już nie.
  Linki wyglądają w ten sposób http://www.profesjonalneszkolenie.pl/#!Zarzadzanie-stoiskiem-mieso-wedliny.html
  w Narzędziach w Pobierz jako google wyrzuca mi te linki
  Zrobiłem teraz jeszcze mape strony – może to pomoże.. a jeśli nie macie jakieś rady?

  no właśnie.. google ich nie widzi…:/
  google zindeksowało tylko z przesłanej mapy wityny jeden URL :/

  a jabić tak.. że..
  dodać do indeksu google takie odnośniki..
  http://profesjonalneszkolenie.pl/pages/Oferta-szkolen.html
  jest to czysty html.. a w htacces zrobić przekierowanie na prawdiłową formę tj. http://profesjonalneszkolenie.pl/#!Oferta-szkolen.html
  google coś takiego zaakceptuje?

  Sebastian Miśniakiewicz 29 października 2013, 13:33

  Hej.
  Na Forum Google podła moim zdaniem pełna odpowiedź :)

  Skomentuj

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Inne wpisy z tej kategorii