7 maja 2012
Wyszukiwarka Google

Od czasu do czasu temat się pojawia. Nie wszyscy tworzą strony bazując tylko np. na HTMLu. Niektórzy webmasterzy używają innych rozwiązań, np. Cufona – co na to Google?

Jeżeli chodzi o sIFR, to stanowisko Google jest oficjalnie takie, że “we are OK with” – czyli z punktu widzenia optymalizacji strony nie ma problemów z jego używaniem.

Przy Cufonie od czasu do czasu pojawiają się wątpliwości co do jego stosowania, jednak jeżeli używamy go “zgodnie ze sztuką” nie uważam, aby mogło się to spotkać z negatywnymi konsekwencjami ze strony wyszukiwarki. Owszem, możnasobie bez nich poradzić (zawsze tam mówiłem i na razie nic nie wskazuje na to, aby coś się miało zmienić w tym zakresie), jednak jak mamy w ten sposób zbudowaną stronę to też nie ma się czym martwić.

No chyba, że będziemy prezentować robotom coś innego niż użytkownikom. I na to trzeba zwrócić uwagę.

If the text that’s in the font replacement technique is the same as what is in the logo, then you should be in pretty good shape.

Chcesz zwiększyć widoczność Twojej strony w Google? Umów się ze mną na 15 minut bezpłatnych konsultacji. Sprawdzę na czym stoimy i co mogę dla Ciebie zrobić

SEBASTIAN
MIŚNIAKIEWICZ
Autor bloga,
specjalista SEO
Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na Forum Pomocy Google dla Webmasterów.

GD Star Rating
loading...
Jak Google traktuje niestandardowe czcionki tworzone przez Cufon, SIFR czy FLIR

9.0102

OPINIE I KOMENTARZE

Mati 7 maja 2012, 22:31

“Nie wszyscy tworzą strony bazując tylko np. na HTMLu. Niektórzy webmasterzy używają innych rozwiązań, np. Cufona”

Brzmi to jakby Cufon był czymś w rodzaju appki do budowy stron. A to jedynie “pomocnik” do renderowania niestandardowych czcionek via JS ;)

Seo-Profi 8 maja 2012, 6:33

Masz rację Mati. ChodZI o czcionki oczywiście. Jak wspomniałem jest tu czasem trochę wątpliwości i fajnie, że to wyjaśniono. Po raz kolejny okazuje się jednak, że wiele w Google jest na logikę. Zawsze uważałem, że Cufon nie może szkodzić, jak jest używany zgodnie że sztuką.

Mati 8 maja 2012, 11:05

Może się komuś przyda: Lista fontów z Google Web Fonts, którym nie straszne pl znaki diakrytyczne – http://bit.ly/JT7VHU

kamil 23 maja 2012, 11:42

Można zacząć korzystać z reguły font face w CSS – który nawet w IE 6 jest obsługiwany ;)
Trzeba tylko mieć odpowiednio skonwertowane fonty – pomocny może się okazać konwerter na stronie http://www.fontsquirrel.com/fontface/generator

Colin 2 kwietnia 2017, 12:34

Z tego co widzę, teraz nikt już nie używa innych niż standardowy @font-face z CSS-a sposobów dołączania czcionek, przez co problem całkowicie przestał istnieć.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Inne wpisy z tej kategorii