Wyszukiwarka Google
18 marca 2013
Matt Cutts

W pytaniu chodziło stricte o postrzeganie przez Google witryn składających się z jednej strony, na której zaimplementowano spore ilości CSS i JS, które to witryny niosą dla osoby je odwiedzającej takie same doznania jak rozbudowane witryny – składające się z wielu stron.

Odpowiadając na tak postawione pytanie Matt przypomina, że Google coraz lepiej radzi sobie z „wyciąganiem tekstu” np. z JS. Google jednocześnie nie zmusza użytkowników do tego, aby budować bardziej rozbudowane serwisy „kosztem serwisów jednostronicowych”. Zanim jednak zdecydujemy się na przejście serwisu w „one page site” warto przeprowadzić testy aby zobaczyć, z jaką spotka się to reakcją dotychczasowych użytkowników strony – mierzoną np. pod kątem konwersji.

Osobiście wolałbym mieć „normalny serwis”. Z prostego powodu – to, że Google „coraz lepiej” radzi sobie z czytaniem tekstu zaimplementowanego w JS czy Flashu nie jest tożsame z tym, że … zawsze dokładnie go przeczyta/zinterpretuje. A to jak dla mnie jest wyraźny sygnał, że czas „jednostronicowych serwisów” jeszcze nie nadszedł.

Oczywiście, na pozycję strony w Google ma wpływ, oprócz budowy serwisu, także i reputacja domeny oraz linki – zatem serwis, składający się tylko z jednej strony może być wysoko w Google na wiele różnych fraz. Jeżeli jednak tak będzie to…  zadajmy sobie pytanie, co by było, gdyby strona była w 100% zoptymalizowana pod SEO :)

GD Star Rating
loading...
Jak Google postrzega witryny składające się tylko z ... jednej strony?, Jak Google postrzega witryny składające się tylko z ... jednej strony?, 8.0 out of 10 based on 1 rating Jak Google postrzega witryny składające się tylko z ... jednej strony?
O autorze
SEBASTIAN
MIŚNIAKIEWICZ
Autor bloga,
specjalista SEO
Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na Forum Pomocy Google dla Webmasterów.


Chcesz zwiększyć widoczność
Twojej strony w Google?

Tak, chcę


OPINIE I KOMENTARZE

Piotr 20 marca 2013, 14:36

Ciekawe jak google postrzega lightbox.css mam zrobioną bibliotekę zdjęć na tym skrypcie.

Sebastian Miśniakiewicz 20 marca 2013, 16:58

O ile pamiętam kiedyś z HO z Johnem, to jest to OK.
Jak to sprawdzić?
Wyłacz sobie style w przeglądarce i zobacz, czy widać zdjęcia – a najlepiej wykorzystaj opcję z Narzędzi Pobierz jako Googlebot – i od razu będziesz wiedział, jak bot Google’a widzi Twoją galerię.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Inne wpisy z tej kategorii