Wyszukiwarka Google

Jak Google postrzega witryny składające się tylko z … jednej strony?

W pytaniu chodziło stricte o postrzeganie przez Google witryn składających się z jednej strony, na której zaimplementowano spore ilości CSS i JS, które to witryny niosą dla osoby je odwiedzającej takie same doznania jak rozbudowane witryny – składające się z wielu stron.

Odpowiadając na tak postawione pytanie Matt przypomina, że Google coraz lepiej radzi sobie z „wyciąganiem tekstu” np. z JS. Google jednocześnie nie zmusza użytkowników do tego, aby budować bardziej rozbudowane serwisy „kosztem serwisów jednostronicowych”. Zanim jednak zdecydujemy się na przejście serwisu w „one page site” warto przeprowadzić testy aby zobaczyć, z jaką spotka się to reakcją dotychczasowych użytkowników strony – mierzoną np. pod kątem konwersji.

Osobiście wolałbym mieć „normalny serwis”. Z prostego powodu – to, że Google „coraz lepiej” radzi sobie z czytaniem tekstu zaimplementowanego w JS czy Flashu nie jest tożsame z tym, że … zawsze dokładnie go przeczyta/zinterpretuje. A to jak dla mnie jest wyraźny sygnał, że czas „jednostronicowych serwisów” jeszcze nie nadszedł.

Oczywiście, na pozycję strony w Google ma wpływ, oprócz budowy serwisu, także i reputacja domeny oraz linki – zatem serwis, składający się tylko z jednej strony może być wysoko w Google na wiele różnych fraz. Jeżeli jednak tak będzie to…  zadajmy sobie pytanie, co by było, gdyby strona była w 100% zoptymalizowana pod SEO :)

GD Star Rating
loading...
Jak Google postrzega witryny składające się tylko z ... jednej strony?, Jak Google postrzega witryny składające się tylko z ... jednej strony?, 8.0 out of 10 based on 1 rating Jak Google postrzega witryny składające się tylko z ... jednej strony?

Zobacz inne wpisy z tej kategorii

napisał/a 1362 artykułów na rzecz Bloga SEO

Optymalizacja i pozycjonowanie stron i sklepów internetowych w Google to moja pasja.

Od 2008 roku jako Top Contributor pomagam webmasterom rozwiązywać problemy z widocznością ich stron w Google na Forum Pomocy Google dla Webmasterów, na którym jestem najdłuższym stażem TC w Polsce.

W 2010 roku roku założyłem pierwszego w Polsce bloga SEO skierowanego nie do branży SEO, ale stricte do właścicieli stron, na którym przystępnym językiem przybliżam Wskazówki Google dla Webmasterów, opisuję i komentuję zmiany, jakie zachodzą w algorytmie Google. Publikując wskazówki odnośnie tego, jak rozwijać strony, aby rankowały wysoko w Google, pomagam im zwiększać ruch na stronach z naturalnych wyników wyszukiwania.

SEO to także moje życie zawodowe – firma SEOProfi, której jestem właścicielem, świadczy usługi na rynku polsko, anglo- i niemieckojęzycznym.

Opinie i Komentarze

Piotr 20 marca 2013, 14:36

Ciekawe jak google postrzega lightbox.css mam zrobioną bibliotekę zdjęć na tym skrypcie.

Sebastian Miśniakiewicz 20 marca 2013, 16:58

O ile pamiętam kiedyś z HO z Johnem, to jest to OK.
Jak to sprawdzić?
Wyłacz sobie style w przeglądarce i zobacz, czy widać zdjęcia – a najlepiej wykorzystaj opcję z Narzędzi Pobierz jako Googlebot – i od razu będziesz wiedział, jak bot Google’a widzi Twoją galerię.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *