Wyszukiwarka Google
18 listopada 2010

O problemach z indeksowaniem stron utworzonych we flashu wiadomo nie od dawna. Google miało problem z odczytywaniem contentu zawartego na takich witrynach, co doprowadzało ich właścicieli do frustracji, gdy widzieli strony konkurencji wyżej od swoich w SERPach. Na wielu forach, czy blogach (w tym i tutaj :)) można było znaleźć zalecenia odnośnie zwiększenia widoczności takiej strony w Google – „drobna” przeróbka strony lub … orzerobienie jest na czysty html.

Kilka dni temu na Webmaster Central Blogu pojawił się wpis informujący o lepszym indeksowaniu stron flash przez Google. Zgodnie z informacjami tam zawartymi, Google jest teraz w stanie zrozumieć praktyczni wszystko to, co jest zawarte na stronie wykonanej w tej technologii. Jest to pokłosie zapoczątkowanej dwa lata temu współpracy z firmą Adobe, która m.in. miała doprowadzić do lepszego czytania przez Google stron flashowych.

Jest jedno „ale”. Aby być widocznym, należy mieć stronę we flashu w wersji 8.0, a tymczasem ta wersja stanowi to na razie ułamek wśród stron flashowych znajdujących się w Internecie.

Niewątpliwie jest to spory krok naprzód. Uważam jednak, że czas „równości” – patrząc się z punktu widzenia „możliwości” indeksacyjnych  stron wykonanych we flashu w stosunku do zwykłych (html, php) – jeszcze nie nadszedł i na pewno nie stanie się to na dniach.

O autorze
SEBASTIAN
MIŚNIAKIEWICZ
Autor bloga,
specjalista SEO
Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na Forum Pomocy Google dla Webmasterów.


Pozycjonowanie to nie magia (jak często słyszę),
tylko ciężka, codzienna praca przy budowaniu marki

Zobacz, jak z Klientem pracujemy przy stronie >


OPINIE I KOMENTARZE

gdaq 19 listopada 2010, 9:16

Wiedzac jak dlugo technologia flash jest dostepna na rynku moim zdaniem ona sie poprostu nie przyjela. Lepsza indeksacja z pewnoscia przekona niewielkie grono do realizacji stron w tej technologii jednak moim zdaniem nie bedzie rewolucji.

Marek 25 marca 2011, 22:23

Problem jest większy.. przy tych cenach tabletów i dostępności do iphonów, firmy które mają serwisy we flashu – tracą klientów..

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Inne wpisy z tej kategorii