Wyszukiwarka Google

Jak Google postrzega automatycznie generowaną treść

Świetny temat, ciekawy byłem, w jaki sposób Matt odniesie się do treści tworzonych w sposób automatyczny (są osoby, które potrafią z jednego artykułu na 1500 znaków zrobić, za pomocą mieszarek, nawet i 100 różnych artykułów. To sprawia, że (niestety) osoby poszukujące poprzez Google w sieci wartościowych informacji nierzadko mają problem z „odsianiem ziarna od plew”. Mamy też strony, które bazują na zwyczajnej kradzieży kontentu z innych witryn …

Jak Google podchodzi do treści wygenerowanej automatycznie?

Na tak postawione pytanie pada odpowiedź, że Google z reguły nie lubi stron, powstałych w wyniku skopiowania na nie zawartości innych witryn – poprzez kanały RSS czy np. programy partnerskie (no to mamy wyjaśnienie, dlaczego takie strony dosyć często ostatnio, zwłaszcza po Mayday, lądują nisko w SERPach – lub wręcz poza nimi). Pytanie dotyczyło publikowania poprzez np. wtyczkę do WordPressa nieautoryzowanych treści na swojej stronie. Matt wprost mówi, że Google „broni się” przed indeksowaniem treści wygenerowane automatycznie – warto o tym pamiętać.

„Czy jak Google coś takiego znajdzie, czy będą z tego tytułu jakieś konsekwencje”?

Kkradzież kontentu, to zwłaszcza w USA każdy tekst od razu staje się chroniony prawem. Zatem jego publikacja bez zgody autora od razu „podpada pod paragraf” (dodajmy tutaj, że Google nie będzie ścigało takiej osoby, tylko, jak coś, autor oryginalnego tekstu/artykułu/publikacji).

Czy automatycznie generowana treść jest z natury rzeczy „zła”?

No cóż, patrząc się na to, co zostało przedstawione powyżej, odpowiedź brzmi: „często tak”. Jednak nie zawsze – w końcu, jak zauważa Matt, SERPy w Google są generowane … automatycznie :). Na pewno jedna rzecz jest pewna – treść generowana automatycznie jest gorzej postrzegana przez Google i system (można wywnioskować z filmiku) przykłada coraz większą rolę do blokowania treści wygenerowanych automatycznie, a jednocześnie stara się promować oryginalne treści. I o to chodzi :)

GD Star Rating
loading...
Jak Google postrzega automatycznie generowaną treść, Jak Google postrzega automatycznie generowaną treść, 6.0 out of 10 based on 2 ratings Jak Google postrzega automatycznie generowaną treść

Zobacz inne wpisy z tej kategorii

napisał/a 1378 artykułów na rzecz Bloga SEO

Optymalizacja i pozycjonowanie stron i sklepów internetowych w Google to moja pasja.

Od 2008 roku jako Top Contributor pomagam webmasterom rozwiązywać problemy z widocznością ich stron w Google na Forum Pomocy Google dla Webmasterów, na którym jestem najdłuższym stażem TC w Polsce.

W 2010 roku roku założyłem pierwszego w Polsce bloga SEO skierowanego nie do branży SEO, ale stricte do właścicieli stron, na którym przystępnym językiem przybliżam Wskazówki Google dla Webmasterów, opisuję i komentuję zmiany, jakie zachodzą w algorytmie Google. Publikując wskazówki odnośnie tego, jak rozwijać strony, aby rankowały wysoko w Google, pomagam im zwiększać ruch na stronach z naturalnych wyników wyszukiwania.

SEO to także moje życie zawodowe – firma SEOProfi, której jestem właścicielem, świadczy usługi na rynku polsko, anglo- i niemieckojęzycznym.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *