Filtry, bany

Jak Google może namierzyć strony emitujące linki z Seopilot.pl?

Nie raz i nie dwa byłem atakowany w komentarzach pod wpisami, gdzie sugerowałem, że Google nie jest takie “głupie”, jakby to się mogło wydawać. Że pracuje tam sztab ludzi, który “musi” stawiać czoła gremium ludzi zajmujących się SEO – taka niekończąca się “wojna”, którą obrazowo mógłbym przyrównać do wyścigu między producentami czołgów i artylerii/pocisków przeciwczołgowych. Raz jedni, raz drudzy są górą. Z reguły jednak to Ci drudzy (Google) są w natarciu…

Przeglądając sobie dzisiaj Google+ znalazłem taki oto wpis Zgreda, który powinien być dowodem dla niedowiarków, że algorytmicznie można sprawdzić, kto sprzedaje linki.

Jak najłatwiej znaleźć linki seopilota …. poszukać footprintów:

<div id=”seopilot”>
<img alt=”seopilot” ….

Podobne ślady zostawiają i inne systemy – np. Prolink swego czasu wymagał wgrania na stronę pliku o wdzięcznej nazwie … prolink.php. Nie wiem, czy coś się zmieniło w tej materii :)

Dobrze napisał Zgred

Witki opadają…

Ja dodam od siebie – pogratulować autorom wszelkiego rodzaju skryptu braku pomyślunku. Nie dość, że reklamują się nawet w Adwords – to w dodatku dają Google “kawa na ławę” strony, które biorą udział w ich programie.

A już totalną głupota uważam podawanie nazw firm, które z tych systemów korzystają… Ciekawy jestem, czy są one w jakimkolwiek stopniu świadome tego, że wystawiają się w ten sposób jak na tacy dla pracowników Search Quality Team. Podziwiam – brawa za “odwagę” (głupotę)…

No cóż – w biznesie trzeba myśleć, a nie tylko kombinować…

A niedowiarkom sugeruję bardziej myśleć, a mniej się “burzyć” – w Sieci zostawiamy coraz więcej śladów – podane przykłady to tylko wierzchołek góry lodowej. Nie ma co się potem dziwić, że Kaspar Szymański z SQT pisze, że filtrując domeny za udział w systemie mają pewność, że tak właśnie się dzieje.

GD Star Rating
loading...
Jak Google może namierzyć strony emitujące linki z Seopilot.pl?, Jak Google może namierzyć strony emitujące linki z Seopilot.pl?, 9.7 out of 10 based on 6 ratings Jak Google może namierzyć strony emitujące linki z Seopilot.pl?

Zobacz inne wpisy z tej kategorii

napisał/a 1347 artykułów na rzecz Bloga SEO

Optymalizacja i pozycjonowanie stron i sklepów internetowych w Google to moja pasja.

Od 2008 roku jako Top Contributor pomagam webmasterom rozwiązywać problemy z widocznością ich stron w Google na Forum Pomocy Google dla Webmasterów, na którym jestem najdłuższym stażem TC w Polsce.

W 2010 roku roku założyłem pierwszego w Polsce bloga SEO skierowanego nie do branży SEO, ale stricte do właścicieli stron, na którym przystępnym językiem przybliżam Wskazówki Google dla Webmasterów, opisuję i komentuję zmiany, jakie zachodzą w algorytmie Google. Publikując wskazówki odnośnie tego, jak rozwijać strony, aby rankowały wysoko w Google, pomagam im zwiększać ruch na stronach z naturalnych wyników wyszukiwania.

SEO to także moje życie zawodowe – firma SEOProfi, której jestem właścicielem, świadczy usługi na rynku polsko, anglo- i niemieckojęzycznym.

Opinie i Komentarze

Zgred 23 czerwca 2012, 16:54

Ukradłeś mi arta :P

Seo-Profi 23 czerwca 2012, 17:38

Sorry… :( – tak mnie coś wzięło na Teneryfie na wpis, jak czytałem, co tam na G+ “piszczy” :)

Camorra 23 czerwca 2012, 17:33

Też mnie to zastanawialo po co wystawiają firmy korzystające z ich systemu..ale lud jest taki, że jak zobaczy “dużych” z tego korzystających to też chcą być tacy fajni :-)

spamerman 23 czerwca 2012, 21:50

To niewiarygodne wprost :D

Łukasz 24 czerwca 2012, 10:09

Przecież nie trzeba wstawiać ramki seopilota :) Nie wymagają tego.

Seo-Profi 24 czerwca 2012, 15:26

No ale ktoś wstawia – nie każda osoba zajmująca się SEO myśli o kilka kroków do przodu :)

Rafał Mróz 25 czerwca 2012, 8:18

Naiwność “niedowiarków” jest zadziwiająca: czy nikt nie bierze pod uwagę że dowolny pracownik Google może zwyczajnie założyć konto w takim systemie i potem poszukiwać “regularności” które możnaby opisac algorytmem? Albo choć “filtrować” pewne układy html jako podejrzane? Jeśli dodać do tego pewne relacje pomiędzy serwisami (sam pamiętam referera w GA który radośnie pokazywał “prolink.pl” – mogli choć puścić go przez bit.ly albo inny URL shortener). Biorąc pod uwagę jak świetnie Google radzi sobie z układaniem relacji pomiędzy różnymi serwisami nie widzę większego problemu w odkrywaniu całych “map” serwisów uczestniczących w płatnych/bezpłatnych SWL.

Seo-Profi 25 czerwca 2012, 21:56

Rafał, świetnie to ująłeś. Zastanawiam się ostatnio coraz częściej – czy osoby, które negują taką sytuację … wierzą w to, co mówią; czy jak niektórzy (wszyscy) politycy dla zasady powiedzą, że białe jest czarne, bo … konkurencja mówi, że białe jest … białe :)

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *