23 czerwca 2012
Filtry, bany

Nie raz i nie dwa byłem atakowany w komentarzach pod wpisami, gdzie sugerowałem, że Google nie jest takie “głupie”, jakby to się mogło wydawać. Że pracuje tam sztab ludzi, który “musi” stawiać czoła gremium ludzi zajmujących się SEO – taka niekończąca się “wojna”, którą obrazowo mógłbym przyrównać do wyścigu między producentami czołgów i artylerii/pocisków przeciwczołgowych. Raz jedni, raz drudzy są górą. Z reguły jednak to Ci drudzy (Google) są w natarciu…

Przeglądając sobie dzisiaj Google+ znalazłem taki oto wpis Zgreda, który powinien być dowodem dla niedowiarków, że algorytmicznie można sprawdzić, kto sprzedaje linki.

Jak najłatwiej znaleźć linki seopilota …. poszukać footprintów:

<div id=”seopilot”>
<img alt=”seopilot” ….

Podobne ślady zostawiają i inne systemy – np. Prolink swego czasu wymagał wgrania na stronę pliku o wdzięcznej nazwie … prolink.php. Nie wiem, czy coś się zmieniło w tej materii :)

Dobrze napisał Zgred

Witki opadają…

Ja dodam od siebie – pogratulować autorom wszelkiego rodzaju skryptu braku pomyślunku. Nie dość, że reklamują się nawet w Adwords – to w dodatku dają Google “kawa na ławę” strony, które biorą udział w ich programie.

A już totalną głupota uważam podawanie nazw firm, które z tych systemów korzystają… Ciekawy jestem, czy są one w jakimkolwiek stopniu świadome tego, że wystawiają się w ten sposób jak na tacy dla pracowników Search Quality Team. Podziwiam – brawa za “odwagę” (głupotę)…

No cóż – w biznesie trzeba myśleć, a nie tylko kombinować…

A niedowiarkom sugeruję bardziej myśleć, a mniej się “burzyć” – w Sieci zostawiamy coraz więcej śladów – podane przykłady to tylko wierzchołek góry lodowej. Nie ma co się potem dziwić, że Kaspar Szymański z SQT pisze, że filtrując domeny za udział w systemie mają pewność, że tak właśnie się dzieje.

Chcesz zwiększyć widoczność Twojej strony w Google? Umów się ze mną na 15 minut bezpłatnych konsultacji. Sprawdzę na czym stoimy i co mogę dla Ciebie zrobić

  SEBASTIAN
  MIŚNIAKIEWICZ
  Autor bloga,
  specjalista SEO
  Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

  Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na Forum Google dla Webmasterów.

  OPINIE I KOMENTARZE

  Zgred 23 czerwca 2012, 16:54

  Ukradłeś mi arta :P

  Seo-Profi 23 czerwca 2012, 17:38

  Sorry… :( – tak mnie coś wzięło na Teneryfie na wpis, jak czytałem, co tam na G+ “piszczy” :)

  Camorra 23 czerwca 2012, 17:33

  Też mnie to zastanawialo po co wystawiają firmy korzystające z ich systemu..ale lud jest taki, że jak zobaczy “dużych” z tego korzystających to też chcą być tacy fajni :-)

  spamerman 23 czerwca 2012, 21:50

  To niewiarygodne wprost :D

  Łukasz 24 czerwca 2012, 10:09

  Przecież nie trzeba wstawiać ramki seopilota :) Nie wymagają tego.

  Seo-Profi 24 czerwca 2012, 15:26

  No ale ktoś wstawia – nie każda osoba zajmująca się SEO myśli o kilka kroków do przodu :)

  Rafał Mróz 25 czerwca 2012, 8:18

  Naiwność “niedowiarków” jest zadziwiająca: czy nikt nie bierze pod uwagę że dowolny pracownik Google może zwyczajnie założyć konto w takim systemie i potem poszukiwać “regularności” które możnaby opisac algorytmem? Albo choć “filtrować” pewne układy html jako podejrzane? Jeśli dodać do tego pewne relacje pomiędzy serwisami (sam pamiętam referera w GA który radośnie pokazywał “prolink.pl” – mogli choć puścić go przez bit.ly albo inny URL shortener). Biorąc pod uwagę jak świetnie Google radzi sobie z układaniem relacji pomiędzy różnymi serwisami nie widzę większego problemu w odkrywaniu całych “map” serwisów uczestniczących w płatnych/bezpłatnych SWL.

  Seo-Profi 25 czerwca 2012, 21:56

  Rafał, świetnie to ująłeś. Zastanawiam się ostatnio coraz częściej – czy osoby, które negują taką sytuację … wierzą w to, co mówią; czy jak niektórzy (wszyscy) politycy dla zasady powiedzą, że białe jest czarne, bo … konkurencja mówi, że białe jest … białe :)

  Skomentuj

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Inne wpisy z tej kategorii