Wyszukiwarka Google

Jak Google indeksuje strony do których nie prowadzą linki

Brak komentarzy

O tym, czy witryna, czy wręcz jej poszczególna strona znalazła się w indeksie, decydują linki. Link prowadzący do strony/witryny to sygnał dla Google, swoistego rodzaju „głos wyborczy”, który mówi, że dana strona/witryna jest „super” i powinna znaleźć się w indeksie.

Nie zawsze jednak tak się dzieje, że do strony musi prowadzić link, aby znalazła się ona w indeksie. Czasami pojawiają się w  SERPach strony, do których nie prowadzą żadne odnośniki. Jak to w ogóle jest możliwe?

Związane jest to z dwiema sytuacjami.

Po pierwsze – bardzo często nie zdajemy sobie sprawy, że w sieci istnieje jakiś odnośnik do naszej strony/witryny (sprawdzając np. w Google, nie mówiąc już o Yahoo nie zobaczymy go … – ale Google o nim WIE i dlatego dana strona będzie w stanie się pojawić – pomimo faktu, że według nas nie prowadzi do niej ani jeden link).

Po drugie – wewnętrzna wyszukiwarka znajdująca się na naszej stronie.  W niektórych sytuacjach Google będzie „próbować indeksować zapytania” – dotyczy to sytuacji, gdzie formularz wyszukiwania nie jest za bardzo skomplikowany i będzie składał się z 2/3 elementów. W takiej sytuacji Google będzie próbować „użyć” naszego formularza wyszukiwania, aby sprawdzić, czy można w ten sposób znaleźć jaką nową, unikalną treść. Oczywiście, jeżeli nie chcemy, aby taka sytuacja miała miejsce, wówczas należy użyć robots.txt (disallow), w celu uniemożliwienia robotowi Google indeksowania wyników wyszukiwania.

GD Star Rating
loading...
Jak Google indeksuje strony do których nie prowadzą linki, Jak Google indeksuje strony do których nie prowadzą linki, 7.5 out of 10 based on 2 ratings Jak Google indeksuje strony do których nie prowadzą linki
autor 1380 artykułów opublikowanych na blogu

Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Top Contributor pomaga rozwiązywać te problemy na oficjalnym Forum Pomocy Google dla Webmasterów.


Chcesz zwiększyć widoczność Twojej strony w Google?

Tak, chcę >>


Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Inne wpisy z tej kategorii

Więcej w Wyszukiwarka Google
Stanowisko Google odnośnie SWLi – jakość górą?

Przy okazji ważnej zmiany w algorytmie Google, jaką był Mayday pisałem w jednym ze swoich postów, nawiązując do wypowiedzi Matta,...

Zamknij