Wyszukiwarka Google

Jak Google będzie traktować nowe TLDs?

Na chwilę obecną jest wiele różnych TLDs (top level domains). Google stara się, aby wyniki prezentowane w wyszukiwarce bazowały bardziej na treści, jaką zawiera prezentowana strona – niż na rozszerzeniu.

Matt nie wyklucza sytuacji, że będzie potrzebny pewien okres przejściowy, aby wyszukiwarka przyzwyczaiła się do nowej rzeczywistości. Jednak bazując na obecnym doświadczeniu, gdzie doskonale (jak mówi) radzi sobie z układaniem SERPów, nie sądzi, aby wprowadzenie już niedługo nowych TLDs mogło negatywnie wpłynąć na naturalne wyniki wyszukiwania.

GD Star Rating
loading...
Jak Google będzie traktować nowe TLDs?, Jak Google będzie traktować nowe TLDs?, 10.0 out of 10 based on 1 rating Jak Google będzie traktować nowe TLDs?

Zobacz inne wpisy z tej kategorii

napisał/a 1378 artykułów na rzecz Bloga SEO

Optymalizacja i pozycjonowanie stron i sklepów internetowych w Google to moja pasja.

Od 2008 roku jako Top Contributor pomagam webmasterom rozwiązywać problemy z widocznością ich stron w Google na Forum Pomocy Google dla Webmasterów, na którym jestem najdłuższym stażem TC w Polsce.

W 2010 roku roku założyłem pierwszego w Polsce bloga SEO skierowanego nie do branży SEO, ale stricte do właścicieli stron, na którym przystępnym językiem przybliżam Wskazówki Google dla Webmasterów, opisuję i komentuję zmiany, jakie zachodzą w algorytmie Google. Publikując wskazówki odnośnie tego, jak rozwijać strony, aby rankowały wysoko w Google, pomagam im zwiększać ruch na stronach z naturalnych wyników wyszukiwania.

SEO to także moje życie zawodowe – firma SEOProfi, której jestem właścicielem, świadczy usługi na rynku polsko, anglo- i niemieckojęzycznym.

Opinie i Komentarze

Stary 3 kwietnia 2012, 23:47

Niech dopracują najpierw obsługę domen IDN, bo na razie w wielu aspektach to kuleje. W ogóle to polecałbym autorowi tego bloga przykładanie mniejszej wagi do tego, co dzial PR „wyszukiwarkowej czesci” google publikuje – niedlugo liczba moderatorów serpów jeszcze się zmniejszy a w polskim googlu będzie totalny syf. Guglarz i polski oddział moderatorów SERP nigdy nie bedzie mial takiego budżetu, jak język angielski. Globalna korporacja, jaką jest gugiel, chce ciąć koszty i implementować swoje „algorytmy” jednocześnie dla każdego języka – nierealne. Guglarz dostaje z góry wytyczne no i szyje z tego, co ma. A wystarczy popatrzyć w SERP żeby się przekonać, na jakim etapie jest „wdrażanie polskiej wersji najnowszej wersji algorytmu wyszukiwarki google”.

Colin 5 kwietnia 2012, 22:24

Obsługi IDN nie warto poprawiać. Strony składające się wyłącznie z reklam lub napisów podobnych do „ta domena jest na sprzedaż” nic nie wnoszą do indeksu.

Artur 6 kwietnia 2012, 6:45

Radzą sobie z układaniem wyników? Chyba my powinniśmy to powiedzieć:)

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *