Wyszukiwarka Google

Jak dodawać nowe funkcjonalności na stronie aby nie spaść w wynikach wyszukiwania

Ciekawe pytanie, które padło na Google I/O 2010, i które zdecydowałem się wyciągnąć do osobnego postu.

Wiele osób obawia się takiej sytuacji i … nie wprowadza nowych rzeczy na stronie, aby nie zachwiać jej pozycją w SERPach. Czy to jest dobre podejście?

Nie bardzo. Według Matta „usually” tak się nie dzieje. Omawiana sytuacja dotyczyła strony (adres nie został podany), która spadła, po wprowadzeniu zmian zasugerowanych przez internautów, z 1 miejsca na 3. Matt sugeruje zwrócenie uwagi na frazy, na której nastąpił spadek i … ponieważ strona jest „na szczycie” prawdopodobnie powtórzenie tej frazy we właściwym miejscu na stronie jeden czy dwa razy pomogłoby wrócić jej na szczyt.

Co jest ważne – strona cały czas działała, nie było problemów serwerem, w wyniku wprowadzenia nowych funkcjonalności na stronie nie uległy zmianie adresy URL.

Moja opinia? Trzeba poczekać – skoro ludzie to chcieli, strona szybko wróci na 1 miejsce, i mało tego, będzie tam jeszcze mocniejsza :)

GD Star Rating
loading...
Jak dodawać nowe funkcjonalności na stronie aby nie spaść w wynikach wyszukiwania, Jak dodawać nowe funkcjonalności na stronie aby nie spaść w wynikach wyszukiwania, 10.0 out of 10 based on 1 rating Jak dodawać nowe funkcjonalności na stronie aby nie spaść w wynikach wyszukiwania

Zobacz inne wpisy z tej kategorii

napisał/a 1379 artykułów na rzecz Bloga SEO

Optymalizacja i pozycjonowanie stron i sklepów internetowych w Google to moja pasja.

Od 2008 roku jako Top Contributor pomagam webmasterom rozwiązywać problemy z widocznością ich stron w Google na Forum Pomocy Google dla Webmasterów, na którym jestem najdłuższym stażem TC w Polsce.

W 2010 roku roku założyłem pierwszego w Polsce bloga SEO skierowanego nie do branży SEO, ale stricte do właścicieli stron, na którym przystępnym językiem przybliżam Wskazówki Google dla Webmasterów, opisuję i komentuję zmiany, jakie zachodzą w algorytmie Google. Publikując wskazówki odnośnie tego, jak rozwijać strony, aby rankowały wysoko w Google, pomagam im zwiększać ruch na stronach z naturalnych wyników wyszukiwania.

SEO to także moje życie zawodowe – firma SEOProfi, której jestem właścicielem, świadczy usługi na rynku polsko, anglo- i niemieckojęzycznym.

Chcesz pozyskiwać więcej Klientów z Google?

Tak, chcę >>

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *