Wyszukiwarka Google

Jak dodawać nowe funkcjonalności na stronie aby nie spaść w wynikach wyszukiwania

Brak komentarzy

Ciekawe pytanie, które padło na Google I/O 2010, i które zdecydowałem się wyciągnąć do osobnego postu.

Wiele osób obawia się takiej sytuacji i … nie wprowadza nowych rzeczy na stronie, aby nie zachwiać jej pozycją w SERPach. Czy to jest dobre podejście?

Nie bardzo. Według Matta „usually” tak się nie dzieje. Omawiana sytuacja dotyczyła strony (adres nie został podany), która spadła, po wprowadzeniu zmian zasugerowanych przez internautów, z 1 miejsca na 3. Matt sugeruje zwrócenie uwagi na frazy, na której nastąpił spadek i … ponieważ strona jest „na szczycie” prawdopodobnie powtórzenie tej frazy we właściwym miejscu na stronie jeden czy dwa razy pomogłoby wrócić jej na szczyt.

Co jest ważne – strona cały czas działała, nie było problemów serwerem, w wyniku wprowadzenia nowych funkcjonalności na stronie nie uległy zmianie adresy URL.

Moja opinia? Trzeba poczekać – skoro ludzie to chcieli, strona szybko wróci na 1 miejsce, i mało tego, będzie tam jeszcze mocniejsza :)

GD Star Rating
loading...
Jak dodawać nowe funkcjonalności na stronie aby nie spaść w wynikach wyszukiwania, Jak dodawać nowe funkcjonalności na stronie aby nie spaść w wynikach wyszukiwania, 10.0 out of 10 based on 1 rating Jak dodawać nowe funkcjonalności na stronie aby nie spaść w wynikach wyszukiwania
autor 1380 artykułów opublikowanych na blogu

Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Top Contributor pomaga rozwiązywać te problemy na oficjalnym Forum Pomocy Google dla Webmasterów.


Chcesz zwiększyć widoczność Twojej strony w Google?

Tak, chcę >>


Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Inne wpisy z tej kategorii

Więcej w Wyszukiwarka Google
Konferencja Google I/O 2010 – jakie błędy popełniają webmasterzy na swoich stronach

Kilka dni temu odbyła się konferencja Google I/O 2010, podczas której sam Matt Cutts dokonywał analizy stron, jakie użytkownicy zgłaszali...

Zamknij