15 maja 2011
Wyszukiwarka Google

Ciekawe pytanie, które padło na Google I/O 2010, i które zdecydowałem się wyciągnąć do osobnego postu.

Wiele osób obawia się takiej sytuacji i … nie wprowadza nowych rzeczy na stronie, aby nie zachwiać jej pozycją w SERPach. Czy to jest dobre podejście?

Nie bardzo. Według Matta “usually” tak się nie dzieje. Omawiana sytuacja dotyczyła strony (adres nie został podany), która spadła, po wprowadzeniu zmian zasugerowanych przez internautów, z 1 miejsca na 3. Matt sugeruje zwrócenie uwagi na frazy, na której nastąpił spadek i … ponieważ strona jest “na szczycie” prawdopodobnie powtórzenie tej frazy we właściwym miejscu na stronie jeden czy dwa razy pomogłoby wrócić jej na szczyt.

Co jest ważne – strona cały czas działała, nie było problemów serwerem, w wyniku wprowadzenia nowych funkcjonalności na stronie nie uległy zmianie adresy URL.

Moja opinia? Trzeba poczekać – skoro ludzie to chcieli, strona szybko wróci na 1 miejsce, i mało tego, będzie tam jeszcze mocniejsza :)

Chcesz zwiększyć widoczność Twojej strony w Google? Umów się ze mną na 15 minut bezpłatnych konsultacji. Sprawdzę na czym stoimy i co mogę dla Ciebie zrobić

  SEBASTIAN
  MIŚNIAKIEWICZ
  Autor bloga,
  specjalista SEO
  Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

  Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na Forum Google dla Webmasterów.

  Skomentuj

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Inne wpisy z tej kategorii