12 lipca 2011
Wyszukiwarka Google

Coraz więcej osób decyduje się na wrzucenie na swoją stronę przycisku Google +1 wychodząc z założenia, że skoro wymyśliło to Google to znaczy, że prędzej czy później jakiś wpływ na pozycje strony +1 będzie wywierał (na pewno zwiększy odwiedzalność strony, zatem w sposób pośredni ten wpływ jest niekwestionowany).

Wstawianie przycisku Google +1 na stronie

Cała czynność jest banalnie prosta. Wszystko, co musimy zrobić to wkleić w sekcji head lub bezpośrednio przed zamknięciem tagu body odpowiedni kod javascript:

<script type=”text/javascript” src=”https://apis.google.com/js/plusone.js”>
{lang: ‘pl’}
</script>

a następnie w miejscu na stronie , gdzie ma pojawić się on pojawić dodać kod odpowiedzialny za jego kształt, np.

<g:plusone></g:plusone>

Kod generujemy na odpowiedniej stronie, gdzie od razu mamy możliwość podglądu przycisku – na chwilę obecną istnieją jego 4 wersje: normalna oraz … mała, średnia i … oczywiście duża :). Kod różni się nieznacznie w przypadku wyboru niestandardowej (domyślnej) wielkości przycisku.

<g:plusone size=”small”></g:plusone>

<g:plusone size=”medium”></g:plusone>

<g:plusone size=”tall”></g:plusone>

Gdzie na stronie umieścić przycisk Google +1

No, tutaj trzeba zdać się już na swoje wyczucie. To my musimy wiedzieć, co lubią nasi użytkownicy, jakie mają zwyczaje itp. Niewątpliwie też i sama struktura strony – jej układ, kolor itp – też ma pewien wpływ na postrzeganie przycisku. Google świetnie ujęło odpowiedź na takie pytanie:

Ty najlepiej znasz swoją stronę i jej użytkowników, dlatego zalecamy umieszczenie przycisku w miejscu, które Twoim zdaniem będzie najbardziej odpowiednie. Dobrymi lokalizacjami zwykle są część strony widoczna na ekranie, okolice tytułu strony oraz obszar z linkami służącymi do udostępniania treści. Skuteczne może być także umieszczenie przycisku +1 zarówno na początku, jak i na końcu artykułu lub wpisu.

Czy Google +1 ma wpływ na wyniki wyszukiwania

Jak napisałem powyżej, z pewnością wpływ na razie nie jest bezpośredni, jednak, znowu wracając do FAQ na stronie Google niedługo może okazać się, że się to zmieni. Jak dla mnie jest to napisane dosyć wyraźnie

Treści polecane przez znajomych i osoby wymienione na liście kontaktów często są bardziej trafne niż te proponowane przez nieznajome osoby. Na przykład recenzja filmu napisana przez znawcę kina jest przydatna, ale recenzja pochodząca od znajomego o podobnym guście jest jeszcze cenniejsza. Z tego powodu +1 od znajomych i osób wymienionych na liście kontaktów mogą być istotną wskazówką dla Google podczas określania trafności strony w odniesieniu do zapytania użytkownika. To tylko jeden z wielu wskaźników, które mogą być wykorzystywane przez Google do określania trafności strony i jej pozycji w rankingu. Stale dostosowujemy i udoskonalamy nasz algorytm, aby zwiększyć ogólną jakość wyszukiwania. W przypadku +1, tak jak przy każdym nowym wskaźniku rankingowym, zachowamy ostrożność i sprawdzimy jego wpływ na jakość wyszukiwania.

Brzmi sensownie, prawda?

Chcesz zwiększyć widoczność Twojej strony w Google? Umów się ze mną na 15 minut bezpłatnych konsultacji. Sprawdzę na czym stoimy i co mogę dla Ciebie zrobić

  SEBASTIAN
  MIŚNIAKIEWICZ
  Autor bloga,
  specjalista SEO
  Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

  Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na Forum Google dla Webmasterów.

  OPINIE I KOMENTARZE

  Maciej 25 września 2011, 17:38

  A jak już wstawicie przycisk na stronę i zaczniecie się zastanawiać jak pozyskać punkty to zapraszam na stronę http://www.dajplus.pl – darmowa platforma wymiany google+ i Facebook lubię to.

  Zapraszam

  maciek185 2 marca 2012, 15:11

  Witam! A możecie mi pomóc z wysuwanym buttonem?? Pozdr.

  Seo-Profi 2 marca 2012, 16:37

  tzn? Ja wstawiałem u siebie tylko to, co Google pisze na stronie – musiałbyś poszukać w Sieci, albo zlecić to komuś. No, alebo ktoś napisze w komentarzu, jak to zrobić/gdzie znaleźć informację na ten temat :)

  burmistrz8 19 września 2013, 18:15

  Witam ja mam taki problem nie wiem dla czego przy generowaniu kodu Google+ Badge nie pojawia mi się opcji ile mam klikniętych +1 wie ktoś jak to zrobić żeby się pokazywały na dole w google+ Badge

  Skomentuj

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Inne wpisy z tej kategorii