12 marca 2012
Filtry, bany, Search Console

Jeżeli naszą stronę dotknie filtr czy ban, w wyniku któych strona spadnie w SERPach (filtr) lub też zniknie z nich całkowicie (ban) należy, po usunięciu niezgodności strony z Wytycznymi Google dla Webmasterów, poprosić Google o zdjęcie filtra/bana poprzez wypełnienie tzw. formularza o  ponowne rozpatrzenia strony.

Jak długo Google “obrabia” wniosek? Kiedyś różnie z tym bywało. Większość osób pisała, że takie rozpatrzenie trwało w większości przypadków około 7-14 dni. Z moich ostatnich obserwacji – na przestrzeni ostatniego półrocza – czas ten zawsze był nie dłuższy niż 2-3 dni.

Dzisiaj, przeglądając wątki na PiO, trafiłem na informację podaną przez Kaspara, z której wynika, że na chwilę obecną ponowne rozpatrzenie trwa “Do 48 godzin, sporadycznie z poślizgiem”

 

Ile trwa ponowne rozpatrzenie strony

 

Przy okazji chciałbym przypomnieć, że jeżeli filtr czy ban został nałożony algorytmicznie, a nie przez pracownika Search Quality Team, to nie ma innej możliwości na jego zdjęcie niż … znalezienie, a następnie usunięcie przyczyny. Prośby o ponowne rozpatrzenie “skutkują” tylko przy filtrach/banach nałożonych ręcznie – oczywiście pamiętajmy, że należy poprawić niezgodność strony z Wytycznymi zanim wypełnimy formularz o ponowne rozpatrzenie.

Przyczynę zmniejszenia widoczności strony w Google, przy braku jakichkolwiek wskazówek zawartych w informacji przesłanej do nas za pośrednictwem Narzędzi Google dla Webmasterów,  można próbować namierzyć samodzielnie lub … zlecić wykonanie audytu SEO :)

Warto pamiętać, aby podać swój adres email w Narzędziach dla Webmasterów – dzięki czemu o ewentualnej “niespodziance” – lub też o informacji o pozytywnym rozpatrzeniu – dowiemy się od razu bez konieczności logowania się do Narzędzi. I oczywiście, aby w ogóle myśleć o ponownym rozpatrzeniu strony nasza – domena musi być dodana do Narzędzi :)

System rezerwacji wizyt online dla Twojego gabinetu, salonu, klubuTestuj przez 30 dni !
Chcesz zwiększyć widoczność Twojej strony w Google? Umów się ze mną na 15 minut bezpłatnych konsultacji. Sprawdzę na czym stoimy i co mogę dla Ciebie zrobić

  SEBASTIAN
  MIŚNIAKIEWICZ
  Autor bloga,
  specjalista SEO
  Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

  Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na Forum Pomocy Google dla Webmasterów.

  GD Star Rating
  loading...
  Jak długo trzeba czekać na ponowne rozpatrzenie strony przez Google

  10.0102

  OPINIE I KOMENTARZE

  shpyo 12 marca 2012, 7:33

  Mi wibratory wyszły z lekkim poślizgiem.

  Skomentuj

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Inne wpisy z tej kategorii