Wyszukiwarka Google

Jak długo trwa w Google rozpatrzenie prośby o ponowne rozpatrzenie?

Pytanie zadała Mattowi osoba, która po dwóch miesiącach nie otrzymała odpowiedzi na swoje zgłoszenie… Z własnego doświadczenia powiem, że z reguły w 14 dni otrzymuje się odpowiedź. Jednak, co wiem bezpośrednio z Google, niekiedy okres ten może się znacząco wydłużyć – i przekroczyć miesiąc czasu. Co na to Matt?

Dwa miesiące to zdecydowanie za długi okres czasu i taka sytuacja nie powinna mieć miejsca. Można, jak przez kilka tygodni/ponad miesiąc nie ma się odpowiedzi, zadać pytanie na Forum Pomocy Google dla Webmasterów. Proces może być wydłużony – zwłaszcza, jak Google rozesłało jakąś „paczkę informacji” do właścicieli stron.

Warto jednak przyjrzeć się procesowi. Przede wszystkim po złożeniu wniosku powinniśmy dostać bardzo szybko potwierdzenie jego złożenia. Jeżeli nie dostaliśmy, to znak, że coś poszło nie tak – źle wypełniony formularz, problem z wysłaniem itp. Jeżeli jednak jest wszystko OK powinniśmy dostać jedną z czterech informacji – jako zwrotkę:

  1. Wszystko jest OK – tzn. nie wykryto ręcznych działań SQT (pamiętajmy, że przy filtrze algorytmicznym, jakim jest np. Pingwin czy Panda dostaniemy informację, że nie wykryto ręcznych działań…)
  2. Nadal trzeba coś poprawić/Nie wszystko zostało poprawione, strona nadal łamie Wskazówki Google dla Webmasterów
  3. Rozpatrzono podanie pozytywnie :)
  4. Niekiedy (bardzo rzadko) można dostać informacje o tym, że rozpatrywanie prośby jest w toku – z reguły, gdy temat jest „ciężkiego kalibru” :)

Ile u Was trwało rozpatrzenie wniosku?

GD Star Rating
loading...
Jak długo trwa w Google rozpatrzenie prośby o ponowne rozpatrzenie?, Jak długo trwa w Google rozpatrzenie prośby o ponowne rozpatrzenie?, 6.0 out of 10 based on 4 ratings Jak długo trwa w Google rozpatrzenie prośby o ponowne rozpatrzenie?

Zobacz inne wpisy z tej kategorii

napisał/a 1379 artykułów na rzecz Bloga SEO

Optymalizacja i pozycjonowanie stron i sklepów internetowych w Google to moja pasja.

Od 2008 roku jako Top Contributor pomagam webmasterom rozwiązywać problemy z widocznością ich stron w Google na Forum Pomocy Google dla Webmasterów, na którym jestem najdłuższym stażem TC w Polsce.

W 2010 roku roku założyłem pierwszego w Polsce bloga SEO skierowanego nie do branży SEO, ale stricte do właścicieli stron, na którym przystępnym językiem przybliżam Wskazówki Google dla Webmasterów, opisuję i komentuję zmiany, jakie zachodzą w algorytmie Google. Publikując wskazówki odnośnie tego, jak rozwijać strony, aby rankowały wysoko w Google, pomagam im zwiększać ruch na stronach z naturalnych wyników wyszukiwania.

SEO to także moje życie zawodowe – firma SEOProfi, której jestem właścicielem, świadczy usługi na rynku polsko, anglo- i niemieckojęzycznym.

Chcesz pozyskiwać więcej Klientów z Google?

Tak, chcę >>

Opinie i Komentarze

jacek 22 listopada 2012, 15:30

W ciągu ostatnich dwóch tygodni wysłałem 8 próśb o ponowne rozpatrzenie dotyczące różnych przypadków, przeważnie w związku z użyciem disavow (usunięciem linków spamerskich) po przejęciu jakiejś atrakcyjnej domeny lub w imieniu współpracowniczek, które dały się namówić na wpisy premium (sitewide) w katalogach. Zawsze odpowiedź pojawiała się w 3 lub 4 dniu, według mnie błyskawicznie. Widać ogólnie 20% wzrost ruchu, na niektórych frazach ilość wyświetleń zwiększyła się o 800% (przynajmniej tak to wygląda w panelu). Jest ok, ale za każdym razem jak wchodzę na stronę, to widzę, że coś jest do poprawki i tak do za…nia :/ W kazdym razie poprawki procentują i chyba to jest najważniejsze. I mała rada dla tych co rozpoczynają pozycjonowanie – nie korzystajce z baz publicznych, lepiej od razu skupić się na optymalizacji i stworzeniu stron zaleczowych bedących uzupełnieniem głównej. Po przeanalizowaniu ponad 27.000 linków (cumulated) 24.0000 publicznych precli i katalogów opartych na skryptach webmini, donmini, qlweb, otwary mini, seokatalog, sinooke, wordpress i innych miało bana. Ciekawe czy algo przy ocenie strony bierze pod uwagę nie tylko obecne linki, ale także na ilu domenach, które nie były zgodne ze wskazówkami, pojawił sie link do naszej strony w ujęciu historycznym?

Mirek 27 listopada 2012, 20:08

witam
mam pytanie moja strona najprawdopodobniej dostała filtr spadła w wynikach. Stronę mam dodaną w webmasters nie dostałem żadnego powiadomienia, że do mojej strony prowadzą nienaturalne linki.
Mam zgłosić stronę do ponownego rozpatrzenia?
Na mają stronę został nałożony ręczny filtr czy algorytmiczny?

Sebastian Miśniakiewicz 27 listopada 2012, 21:10

Brak informacji to dowód, że
a) mógł się skończyć FSB
b) na stronę mógł zostać nałożony filtr algorytmiczny
c) linki, które prowadziły do twojej strony straciły na wartości (np. Google zbanowało domeny, gdzie je umieściłeś)
To 3 przypadki, jakie mi szybko przychodzą do głowy :)

Mirek 28 listopada 2012, 13:25

a)Serwis istnieje od 2008 roku
b)Jeśli dostałem filtr algorytmiczny to, co mam robić dokładać „wartościowych linków” linkować z for tematycznych?. Dodam jeszcze, że linkowałem najmocniej domenę główną, bardzo rzadko podstrony.
c)Wszystkie serwisy nie mogły dostać bana, w google webmasters tools wszystkich linków mam 3200
– google webmasters tools pokazuje linki ze zbanowanych domen?
-jak długo trzeba czekać na aktualizacja linków w gwt, usunąłem linki z jednego mojego serwisu 2 miesiące temu w gwt nadal wyświetla się informacja, że linki prowadzą do strony. Ciekawe czy teraz zniknie informacja z linkami, bo domena, z której linkowałem dostała bana.

Pozycja strony waha się 180 aż do 300, linkowana na 5 anchorów

Dziękuje za odpowiedź

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *