21 listopada 2012 | Aktualizacja: 4 lutego 2014
Wyszukiwarka Google
Matt Cutts

Pytanie zadała Mattowi osoba, która po dwóch miesiącach nie otrzymała odpowiedzi na swoje zgłoszenie… Z własnego doświadczenia powiem, że z reguły w 14 dni otrzymuje się odpowiedź. Jednak, co wiem bezpośrednio z Google, niekiedy okres ten może się znacząco wydłużyć – i przekroczyć miesiąc czasu. Co na to Matt?

Dwa miesiące to zdecydowanie za długi okres czasu i taka sytuacja nie powinna mieć miejsca. Można, jak przez kilka tygodni/ponad miesiąc nie ma się odpowiedzi, zadać pytanie na Forum Pomocy Google dla Webmasterów. Proces może być wydłużony – zwłaszcza, jak Google rozesłało jakąś “paczkę informacji” do właścicieli stron.

Warto jednak przyjrzeć się procesowi. Przede wszystkim po złożeniu wniosku powinniśmy dostać bardzo szybko potwierdzenie jego złożenia. Jeżeli nie dostaliśmy, to znak, że coś poszło nie tak – źle wypełniony formularz, problem z wysłaniem itp. Jeżeli jednak jest wszystko OK powinniśmy dostać jedną z czterech informacji – jako zwrotkę:

  1. Wszystko jest OK – tzn. nie wykryto ręcznych działań SQT (pamiętajmy, że przy filtrze algorytmicznym, jakim jest np. Pingwin czy Panda dostaniemy informację, że nie wykryto ręcznych działań…)
  2. Nadal trzeba coś poprawić/Nie wszystko zostało poprawione, strona nadal łamie Wskazówki Google dla Webmasterów
  3. Rozpatrzono podanie pozytywnie :)
  4. Niekiedy (bardzo rzadko) można dostać informacje o tym, że rozpatrywanie prośby jest w toku – z reguły, gdy temat jest “ciężkiego kalibru” :)

Ile u Was trwało rozpatrzenie wniosku?

Dowiedz się, jak pozyskiwać więcej klientów z Google poprzez swoją stronę.

Zapisz się na newsletter

Na start otrzymasz aż cztery ebooki, dzięki którym dowiesz się:

1) Dlaczego strona może być niewidoczna w Google?
2) Jak wybrać firmę SEO?
3) O co musisz zapytać firmę SEO?
4) Jakie błędy popełniają klienci firm SEO?

OPINIE I KOMENTARZE

jacek 22 listopada 2012, 15:30

W ciągu ostatnich dwóch tygodni wysłałem 8 próśb o ponowne rozpatrzenie dotyczące różnych przypadków, przeważnie w związku z użyciem disavow (usunięciem linków spamerskich) po przejęciu jakiejś atrakcyjnej domeny lub w imieniu współpracowniczek, które dały się namówić na wpisy premium (sitewide) w katalogach. Zawsze odpowiedź pojawiała się w 3 lub 4 dniu, według mnie błyskawicznie. Widać ogólnie 20% wzrost ruchu, na niektórych frazach ilość wyświetleń zwiększyła się o 800% (przynajmniej tak to wygląda w panelu). Jest ok, ale za każdym razem jak wchodzę na stronę, to widzę, że coś jest do poprawki i tak do za…nia :/ W kazdym razie poprawki procentują i chyba to jest najważniejsze. I mała rada dla tych co rozpoczynają pozycjonowanie – nie korzystajce z baz publicznych, lepiej od razu skupić się na optymalizacji i stworzeniu stron zaleczowych bedących uzupełnieniem głównej. Po przeanalizowaniu ponad 27.000 linków (cumulated) 24.0000 publicznych precli i katalogów opartych na skryptach webmini, donmini, qlweb, otwary mini, seokatalog, sinooke, wordpress i innych miało bana. Ciekawe czy algo przy ocenie strony bierze pod uwagę nie tylko obecne linki, ale także na ilu domenach, które nie były zgodne ze wskazówkami, pojawił sie link do naszej strony w ujęciu historycznym?

Mirek 27 listopada 2012, 20:08

witam
mam pytanie moja strona najprawdopodobniej dostała filtr spadła w wynikach. Stronę mam dodaną w webmasters nie dostałem żadnego powiadomienia, że do mojej strony prowadzą nienaturalne linki.
Mam zgłosić stronę do ponownego rozpatrzenia?
Na mają stronę został nałożony ręczny filtr czy algorytmiczny?

Sebastian Miśniakiewicz 27 listopada 2012, 21:10

Brak informacji to dowód, że
a) mógł się skończyć FSB
b) na stronę mógł zostać nałożony filtr algorytmiczny
c) linki, które prowadziły do twojej strony straciły na wartości (np. Google zbanowało domeny, gdzie je umieściłeś)
To 3 przypadki, jakie mi szybko przychodzą do głowy :)

Mirek 28 listopada 2012, 13:25

a)Serwis istnieje od 2008 roku
b)Jeśli dostałem filtr algorytmiczny to, co mam robić dokładać “wartościowych linków” linkować z for tematycznych?. Dodam jeszcze, że linkowałem najmocniej domenę główną, bardzo rzadko podstrony.
c)Wszystkie serwisy nie mogły dostać bana, w google webmasters tools wszystkich linków mam 3200
– google webmasters tools pokazuje linki ze zbanowanych domen?
-jak długo trzeba czekać na aktualizacja linków w gwt, usunąłem linki z jednego mojego serwisu 2 miesiące temu w gwt nadal wyświetla się informacja, że linki prowadzą do strony. Ciekawe czy teraz zniknie informacja z linkami, bo domena, z której linkowałem dostała bana.

Pozycja strony waha się 180 aż do 300, linkowana na 5 anchorów

Dziękuje za odpowiedź

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Inne wpisy z tej kategorii