Wyszukiwarka Google

Jak długo należy czekać na pojawienie się rich snippets

Rich snippets to temat nowy, który pojawił się w Google stosunkowo niedawno. Jest to dodatkowa informacja w postaci tekstu lub grafiki pojawiające się w wynikach wyszukiwania. Funkcjonalność ta pozwala na wyświetlenie np. ceny produktu, ilości ocen jakie dany wpis na blogu otrzymał od Użytkowników itp. Informacje te pojawiają się w dodatkowej linii w SERPach, pomiędzy tytułem wyniku, a jego opisem. Aby wskazać Google, co ma się znajdować w tej dodatkowej linii, musimy w odpowiedni sposób zaznaczyć taki tekst na stronie, poprzez np. zastosowanie standardu RFT. Dane te możemy też oznaczyć przy pomocy mikroformatów lub mikrodanych.

Oczywiście, jak to często z nowością bywa, nie była dostępna od razu na naszym rynku. Pomimo, że możemy ich używać już od prawie pł roku, to jednak na chwilę obecną nadal rzadko widuję je w SERPach – zapewne to zmieni się w miarę upływu czasu. Warto zatem może zwrócić uwagę na pytanie, które pojawia się często na różnych forach poświęconych optymalizacji stron internetowych – jak długo trzeba czekać na wyświetlenie się rich snippets?

Otóż od wypełnienia formularza zgłoszeniowego do momentu ich pojawienia się należy czekać około miesiąca – lub dłużej (do dwóch). Ważne – aby zgłoszenie zostało zaakceptowane należy pamiętać, aby nie stosować w zgłoszeniu … ukrytego tekstu :)

Są jeszcze dwie ważne kwestie, o których koniecznie należy pamiętać.

Po pierwsze, aby RS wyświetlały się, musimy na stronie zaznaczyć we właściwy sposób informacje, które chcemy, aby się tam znalazły (np. oceny użytkowników).

I po drugie – fakt ich oznaczenia nie oznacza automatycznie, że Google zacznie je wyświetlać :)

Na całe szczęście na stronie Rich Snippets Testing Tool możemy sprawdzić, jak Google będzie je wyświetlać. Mało tego – system poinformuje nas, gdy popełniliśmy błąd w oznaczeniu tekstu i od razu wskaże nam jego zalecane rozwiązanie :)

GD Star Rating
loading...
Jak długo należy czekać na pojawienie się rich snippets, Jak długo należy czekać na pojawienie się rich snippets, 5.2 out of 10 based on 5 ratings Jak długo należy czekać na pojawienie się rich snippets

Zobacz inne wpisy z tej kategorii

napisał/a 1378 artykułów na rzecz Bloga SEO

Optymalizacja i pozycjonowanie stron i sklepów internetowych w Google to moja pasja.

Od 2008 roku jako Top Contributor pomagam webmasterom rozwiązywać problemy z widocznością ich stron w Google na Forum Pomocy Google dla Webmasterów, na którym jestem najdłuższym stażem TC w Polsce.

W 2010 roku roku założyłem pierwszego w Polsce bloga SEO skierowanego nie do branży SEO, ale stricte do właścicieli stron, na którym przystępnym językiem przybliżam Wskazówki Google dla Webmasterów, opisuję i komentuję zmiany, jakie zachodzą w algorytmie Google. Publikując wskazówki odnośnie tego, jak rozwijać strony, aby rankowały wysoko w Google, pomagam im zwiększać ruch na stronach z naturalnych wyników wyszukiwania.

SEO to także moje życie zawodowe – firma SEOProfi, której jestem właścicielem, świadczy usługi na rynku polsko, anglo- i niemieckojęzycznym.

Opinie i Komentarze

Anitel 9 lipca 2011, 17:02

W tej chwili wszystkie liczące się wyszukiwarki uzgodniły, że wspieranym formatem dla Rich Snippets będą dane MicroData.

Niestety dla WP wciąż brak stosownego pluginu w repozytorium, wspierającego właśnie ten standard.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *