9 września 2012
Filtry, bany

Dzisiaj zachęcam do oglądnięcia ciekawego filmu przygotowanego przez Dan’ego Petrovic’a poświęconemu Pandzie i Pingwinowie, z którego m.in. dowiemy się, że

 • dzisiaj nie liczy się ilość stron w indeksie – ale ich jakość. Zbędnych stron powinniśmy się wystrzegać – chociażby używając tagów kanonicznych czy przekierowań.
 • unikajmy przeoptymalizowania strony – te same anchor teksty, upychanie słów kluczowych
 • dbajmy o linki – ale te dobre. Spam, sieci linków (np. SWLe czy giełdy linków) nie są tym, co „Pingwin lubi najbardziej”
 • przykładajmy się do stron – ich jakość nabiera coraz większego znaczenia. Polecam lekturze artykuł sprzed ponad roku, ale jak bardzo obecnie na czasie
 • itp. itd.

Film zbiera informacje o w/w update’ach w sposób przystępny i logiczny. Jest w wersji angielskiej, można jednak włączyć napisy, jak ktoś miałby problemy ze zrozumieniem.

Chcesz zwiększyć widoczność Twojej strony w Google? Umów się ze mną na 15 minut bezpłatnych konsultacji. Sprawdzę na czym stoimy i co mogę dla Ciebie zrobić

  SEBASTIAN
  MIŚNIAKIEWICZ
  Autor bloga,
  specjalista SEO
  Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

  Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na Forum Google dla Webmasterów.

  OPINIE I KOMENTARZE

  grejf 9 września 2012, 10:38

  Sebastian zawsze dobra czysta propagacja przeniesie się na docelowe wyniki już od 2008 :-)

  Skomentuj

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Inne wpisy z tej kategorii