Filtry, bany

Jak bezpiecznie linkować do stron

Odpowiedź na tak postawione pytanie brzmi…. to zależy.

Jeżeli linki będą nietematyczne z witryną, na której są prezentowane (będą prowadziły do stron o innej kategorii niż strona, na której się znajdują), to miejsce takich linków – stopka czy sidebar – w każdym przypadku będzie stanowiło zagrożenie dla strony. Chyba, że będą one prezentowane  z atrybutem nofollow.

Załóżmy, że nasze linki są jednak tematyczne. Jeżeli umieścimy w stopce 10 linków, wówczas także nie będzie to zbyt dobre rozwiązanie. Raz, że z reguły znajdują się w tym miejscu systemy wymiany linków (tzw. SWLe), a dwa, że linki te znajdą się na samym końcu kodu strony (oczywiście to można zmienić).

Lepszym rozwiązaniem będzie umiejscowienie ich w sidebarze.  Oczywiście znowu – powinny to być nasze witryny i nie należy przesadzać z ich ilością.

Reasumując: linkowanie ze strony finansowej do 10 Klientów z branży finansowej jest bezpieczniejsze niż do 10 Klientów z różnych branż, jednak jeżeli myślisz o pozycjonowaniu swojej strony w długim okresie czasu, to lepiej jest umieścić na takiej stronie 10 linków do swoich stron finansowych.

GD Star Rating
loading...
Jak bezpiecznie linkować do stron, Jak bezpiecznie linkować do stron, 9.0 out of 10 based on 1 rating Jak bezpiecznie linkować do stron

Zobacz inne wpisy z tej kategorii

napisał/a 1350 artykułów na rzecz Bloga SEO

Optymalizacja i pozycjonowanie stron i sklepów internetowych w Google to moja pasja.

Od 2008 roku jako Top Contributor pomagam webmasterom rozwiązywać problemy z widocznością ich stron w Google na Forum Pomocy Google dla Webmasterów, na którym jestem najdłuższym stażem TC w Polsce.

W 2010 roku roku założyłem pierwszego w Polsce bloga SEO skierowanego nie do branży SEO, ale stricte do właścicieli stron, na którym przystępnym językiem przybliżam Wskazówki Google dla Webmasterów, opisuję i komentuję zmiany, jakie zachodzą w algorytmie Google. Publikując wskazówki odnośnie tego, jak rozwijać strony, aby rankowały wysoko w Google, pomagam im zwiększać ruch na stronach z naturalnych wyników wyszukiwania.

SEO to także moje życie zawodowe – firma SEOProfi, której jestem właścicielem, świadczy usługi na rynku polsko, anglo- i niemieckojęzycznym.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *