Search Console
24 listopada 2012
Weryfikacja wśasnosci domeny w Narzędziach Google dla Webmasterów - metody

Coraz więcej osób korzysta z Narzędzi dla Webmasterów. Rozbudowując ilość dostępnych funkcji Google pozwala webmasterom coraz lepiej zarządzać stanem „zdrowia” swojej strony, skutecznie eliminując, lub przynajmniej ograniczając, rolę komercyjnych narzędzi służących do dbania o jakość naszej strony.

Krótko przypomnę, że aby zacząć korzystać z Narzędzi należy dodać tam swoją domenę i ją zweryfikować. Jest kilka sposobów weryfikacji, z których preferuję (przyzwyczajenie?) wgranie pliku weryfikacyjnego na serwer. Do innych należą:

Weryfikacja wśasnosci domeny w Narzędziach Google dla Webmasterów - metodyNo dobrze – a co w sytuacji, gdy chcemy dać komuś dostęp do naszej, już zweryfikowanej witryny?

Można – i wiele osób tak robi – skorzystać z w/w opcji. Jednak od pewnego czasu mamy dostępną bardzo użyteczną funkcję – dodanie nowego użytkownika. Czym się różni taki dostęp od wcześniej przeze mnie przedstawionego? Otóż mamy pewność, że tylko my posiadamy dostęp do wszystkich opcji w Narzędziach – i np. to my zarządzamy użytkownikami czy możemy zmienić adres naszej domeny.

Aby przyznać komuś dostęp na stronie głównej Narzędzi klikamy w „Zarządzaj witryną”

Dodanie nowego użytkownika w Narzędziach Google dla Webmasterów

Przechodzimy następnie do panelu z użytkownikami, gdzie po kliknięciu w odpowiedni przycisk

wpisujemy adres email osoby, która będzie miała dostęp do naszej domeny. Adres email musi być wpisany taki, z którym skojarzone jest konto Google nowego użytkownika. Po zatwierdzeniu zobaczy on od razu w „swoich” Narzędziach naszą domenę.

Należy zwrócić, na etapie dodawania użytkownika, uwagę na rodzaj dostępu – może być on pełen lub ograniczony; przy czym pełen nie oznacza, że taka osoba będzie mogła zrobić „wszystko z naszą domeną”. Poniżej zestawienie pokazujące możliwości, jakie ma właściciel domeny oraz osoby z różnymi uprawnieniami (więcej szczegółów w materiałach Pomocy Google).

Uprawnienia użytkowników i właściciela w Narzędziach Google dla Webmasterów - zestawienie różnicZachęcam do używania tej opcji w sytuacji, gdy dajemy komuś dostęp do Narzędzi dla wybranej domeny. Metoda jest prosta, nie trzeba nic nigdzie wgrywać i tłumaczyć Klientowi, dlaczego musi on wgrać „jakiś plik” na swoim serwerze. Zaś właściciel domeny ma pewność, że … „inny właściciel” go nie skasuje :)

GD Star Rating
loading...
Jak bezpiecznie dać komuś dostęp do Narzędzi Google dla Webmasterów, Jak bezpiecznie dać komuś dostęp do Narzędzi Google dla Webmasterów, 8.3 out of 10 based on 6 ratings Jak bezpiecznie dać komuś dostęp do Narzędzi Google dla Webmasterów
O autorze
SEBASTIAN
MIŚNIAKIEWICZ
Autor bloga,
specjalista SEO
Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na Forum Pomocy Google dla Webmasterów.


Chcesz zwiększyć widoczność
Twojej strony w Google?

Tak, chcę


Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *