23 lutego 2013
Filtry, bany

Dopiero co dzisiaj pisałem o tym, jak to Interflora została ukarana przez Google za używanie do pozycjonowania swojego serwisu portali informacyjnych, a tymczasem właśnie przeczytałem na SEOBook’u ciekawy artykuł, w którym autor przedstawia dowody na to, że … Google robi dokładnie to samo ze swoimi serwisami.

Cały wpis jest krótki, składa się z kilku akapitów i paru grafik, jednak jest bardzo intrygujący – np. jedna z grafik pochodzi z 19 lutego, z dnia, kiedy… Interflora została ukarana przez Google.

sponsored-by-google

Powiem krótko – hm…

Wnioski?

Chcesz zwiększyć widoczność Twojej strony w Google? Umów się ze mną na 15 minut bezpłatnych konsultacji. Sprawdzę na czym stoimy i co mogę dla Ciebie zrobić

  SEBASTIAN
  MIŚNIAKIEWICZ
  Autor bloga,
  specjalista SEO
  Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

  Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na Forum Google dla Webmasterów.

  OPINIE I KOMENTARZE

  mattcutt(a)s 24 lutego 2013, 9:21

  lol co sie stalo ze napisales cos zlego na google ? :OOOOOOOOOOOOOOOOOOOO
  Przeciez czystosc tego serwisu do dla Ciebie prawie jak Bóg

  Sebastian Miśniakiewicz 24 lutego 2013, 10:12

  No widzisz – nie znasz mnie; bloger pisze to, co uważa za ważne.
  Sugeruje mniej uogólniać i czytać bloga bez jakiegos spaczonego nastawienia ;) – niestety wiele osób takowe posiada i zamiast przeczytać spokojnie jakiś wpis, próbuja wmówic mi jakieś dziwne tezy, poglądy itp. Zastanawiam się wtedy, dlaczego w Polakach tak mocno to siedzi, że nie potrafią spokojnie podejśc do wielu tematów?

  Robert 24 lutego 2013, 10:28

  Google na pewno wykorzystuje swoją pozycję na rynku i nie ma się co łudzić, że nie wykorzysta różnych zagrań by jeszcze bardziej tę pozycję wzmocnić. Niestety nie każdy tak może :), my np NIE :). Duży może więcej i trzeba o tym pamiętać i fajnie że Sebastian o tym napisałeś bo też nieraz wydawało mi się, że byłeś za bardzo zapatrzony w tą firmę :), przedstawiałeś ich w bardzo wyidealizowanym świetle. Chodzi właśnie o to by na takim blogu jak twój było wszystko i moim zdaniem ten wpis udowadnia, że tak będzie. Pozdrawiam

  Sebastian Miśniakiewicz 24 lutego 2013, 10:33

  Dzięki Robert – wiele piszę na blogu, najwięcej w Polsce – i muszę wybierać tematy, w zależności od tematyki czy popularności. Moim zdaniem ważniejszym wpisem jest wpis optymalizacyjny niż czasami wpis, który ma na celu “przyczepić się do Google” – nie bawię sie “w SEO-politykę” :) Staram się nie pisac wpisów “pod publikę” :)
  Ale wczoraj trafiłem na cytowany wpis, nie miałem nic do napisania, w sumie to oglądałem coś online, no i postanowiłem, że będzie dobre nawiązanie do opisanej sytuacji z Inferflorą, ponieważ, jak sam widzisz, temat jest bardzo ciekawy.
  Pytanie, czy Google wyciagnie konsekwencje w stosunku do siebie? :)

  Adrian 24 lutego 2013, 18:59

  Wszystkie serwisy są równe… ale niektóre równiejsze…

  Piotr Rostecki 25 lutego 2013, 10:33

  Czy można się dziwić, że firma licząca dochody w setkach miliardów, walczy z konkurencją w obrębie własnego produktu?! Dopóki ich zysk idzie w górę, nic się nie zmieni…i dlaczego miałoby się coś zmienić (z punktu widzenia Google).

  Rafał Mróz 26 lutego 2013, 8:11

  No cóż. Duży może więcej :) Ot, jeden ifek więcej w funkcji pagerank ;)

  Rafał Lysik 26 lutego 2013, 19:58

  Różnica jest taka,że to podwórko Google. Google orze jak może, a inni … muszą się dostosować do Google. Proste.
  To nie Chiny.

  Sebastian Miśniakiewicz 26 lutego 2013, 19:59

  Świetny komentarz :)
  Tylko, Rafał – wytłumacz to malkontentom….

  Skomentuj

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Inne wpisy z tej kategorii