Search Console

Informacje o błędnej implementacji danych strukturalnych od teraz w Narzędziach dla Webmasterów

Logując się dzisiaj do Narzędzi Google dla Webmasterów zauważyłem nową informację na koncie – komunikat o kolejnym rozszerzeniu funkcjonalności NDW, tym razem o raportowanie błędów związanych z wdrożonymi na stronie danymi strukturalnymi.

We’ve activated an exciting new feature in your Webmaster Tool account which provides insights into structured data errors on your website. You can find it in Webmaster Tools, under Optimization, within the Structured Data section.

Znajdziemy je w dziale Optymalizacja, pozycja „Dane strukturalne”

Błędy w danych strukturalnych - Narzędzia Google

Dlaczego to dobra informacja? Otóż webmasterzy od teraz będą dostawać od Google informację z podaniem przyczyny niepojawiania się snipetów w SERPach oraz adresu strony, której to dotyczy:

The errors shown in the reports are ones which prevent Google from displaying rich snippets. When errors are found, you can start by drilling down to a specific item type to see all the affected URLs. Clicking on a URL will then provide more detailed information about the items found and let you check it’s current status using the structured data testing tool. We hope this tool helps you to discover and fix incorrect structured data on your website.

W praktyce wygląda to tak – po wejściu w sekcję widać proste zestawienie:

Błędy w danych strukturalnych widoczne w Narzędziach Google dla Webmasterów

Jednocześnie otrzymujemy listę z adresami stron z błędami (oczywiście tylko wtedy, jak one występują). Po kliknięciu w link system pokazuje więcej szczegółów

Błedy - Narzędzia dla Webmasterów: dane strukturalne

Widzicie błąd? Mamy ocenę dla produktu (sklep internetowy) 5 – ale brak średniej oceny i ilości oddanych głosów… Kliknięcie w niebieski przycisk przenosi nas do Narzędzia testowania danych strukturalnych, które nie pokazuje oceny na podglądzie…

Czekamy na dalsze usprawnienia :) Ot, chociażby zapisywanie komunikatów wysyłanych do Google (prośby o ponowne rozpatrzenia) czy taka błahostka jak możliwość hurtowego odznaczania wiadomości jako przeczytane.

GD Star Rating
loading...
Informacje o błędnej implementacji danych strukturalnych od teraz w Narzędziach dla Webmasterów, Informacje o błędnej implementacji danych strukturalnych od teraz w Narzędziach dla Webmasterów, 7.2 out of 10 based on 5 ratings Informacje o błędnej implementacji danych strukturalnych od teraz w Narzędziach dla Webmasterów

Zobacz inne wpisy z tej kategorii

napisał/a 1362 artykułów na rzecz Bloga SEO

Optymalizacja i pozycjonowanie stron i sklepów internetowych w Google to moja pasja.

Od 2008 roku jako Top Contributor pomagam webmasterom rozwiązywać problemy z widocznością ich stron w Google na Forum Pomocy Google dla Webmasterów, na którym jestem najdłuższym stażem TC w Polsce.

W 2010 roku roku założyłem pierwszego w Polsce bloga SEO skierowanego nie do branży SEO, ale stricte do właścicieli stron, na którym przystępnym językiem przybliżam Wskazówki Google dla Webmasterów, opisuję i komentuję zmiany, jakie zachodzą w algorytmie Google. Publikując wskazówki odnośnie tego, jak rozwijać strony, aby rankowały wysoko w Google, pomagam im zwiększać ruch na stronach z naturalnych wyników wyszukiwania.

SEO to także moje życie zawodowe – firma SEOProfi, której jestem właścicielem, świadczy usługi na rynku polsko, anglo- i niemieckojęzycznym.

Opinie i Komentarze

kamiles 24 czerwca 2013, 0:01

ja mam
Elementy
Strony

nie mam nic o błedach
tzn. tam gdzie ty podałeś Elementy z błędami ja mam po prostu napis strony wraz z numerkiem.

Gdybyś mógł mi pomóc i napisać od razu co to jest: hcard? miałem to według narzędzia przez kilka dni na stronie, magia :D

Sebastian Miśniakiewicz 24 czerwca 2013, 10:43

Nie mam czasu obecnie (wakacje)… – narzędzie poza tym jest nowe, już widać, że pewne bugi występują…

Colin 24 czerwca 2013, 0:20

Właśnie się dowiedziałem, że praktycznie wszystkie podstrony mojego serwisu muzycznego mają błędy w danych strukturalnych – „Brakujące elementy: inalbum.name”, pomimo tego że narzędzie do testowania pokazuje rozszerzony opis prawidłowo.

Specyfikacja została chyba stworzona bez jakiegokolwiek kontaktu z webmasterami z branży, ponieważ standard nie przewiduje wielu częstych sytuacji, np. takiej że poszczególne utwory muzyczne nie mają osobnych podstron, tylko jest jedna podstrona wspólna dla wielu. Nikt włącznie z kilkoma pracownikami Google nie był w stanie mi pomóc z otagowaniem strony, a nie ma ona szczególnie skomplikowanej struktury.

Teraz muszę zgadnąć, co wpisać jako album, jeżeli nie mam danych na taki temat lub mam dane, że piosenka nie jest częścią żadnego albumu.

Sebastian Miśniakiewicz 24 czerwca 2013, 10:42

Ja aż takim specem nie jestem – sprawdziłem parę domen, u mnie jest OK – może dlatego, że stosuję na nich proste schematy – najczęściej oceny….
Trzeba zgłosić im feedback, najlepiej do Pierra Fara, który zajmuje się tym tematem – zawsze dziękuje za wskazywanie bugów :)

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *