Wyszukiwarka Google

Ilość zmian w algorytmie Google w 2009. Czy treść nadal jest ważna?

Świetne pytanie zadano niedawno Mattowi. Dotyczyło ono, obok pytań o ilość zmian w algorytmie w 2009, także bardzo ważnej kwestii: „Czy treść nadal odgrywa dla Google bardzo ważną rolę (w oryginale: Is content still the king)”?

Odpowiadając na pytanie Matt przytacza zasadę, którą kieruje się w pracy swojego działu – aby dokonywać zmiany w algorytmie przynajmniej … jeden raz dziennie. W praktyce wygląda to tak, że kwestie pojawiają się ciągle, aby później na spotkaniu, odbywającym się raz na tydzień, pracownicy z zespołu Matta mogli dyskutować o 8, 10, 12 czy 6 różnych kwestiach związanych ze zmianą w algorytmie, które zespół chciałby wdrożyć. Następnie po tym, jak pomysły są udoskonalane, zaś zespół jest przekonany, że działają właściwie i sprawdzają się w wielu różnych językach, są one wdrażane w życie.

Zatem zespół Matta dąży do tego, aby zmian było około 350-400 rocznie, czyli średnio jedna dziennie: od małych, związanych z kwestiami językowymi, po ulepszenie stosowania synonimów czy ulepszenie systemu antyspamowego. Są to ważne zmiany, ale … nie zawsze zauważane poza Google.

Czy „content is still the king”, jeżeli chodzi o widoczność w wynikach wyszukiwania?

Odpowiadając na tak postawione pytanie Matt stwierdza, że treść jest najważniejsza, ale … nie zawsze wystarczająca, ponieważ ludzie … muszą sie dowiedzieć o tej treści. Ludzi należy poinformować, zdobywając w odpowiedni sposób reputację, aby można było dzięki temu ściągnąć ich na swoją stronę, znajdując jakiś „haczyk” czy inny strakcyjny sposób na osiągnięcie tego celu. Jeżeli jednak strona nie posiada dobrej treści, trudniej jej będzie zaistnieć w sieci.

Aby być widocznym, Matt sugeruje rozpocząć pracę od stworzenia dobrej zawartości merytorycznej serwisu, następnie zastanowić się, jak i skąd można pozyskać użytkowników witryny

GD Star Rating
loading...
Ilość zmian w algorytmie Google w 2009. Czy treść nadal jest ważna?, Ilość zmian w algorytmie Google w 2009. Czy treść nadal jest ważna?, 9.0 out of 10 based on 1 rating Ilość zmian w algorytmie Google w 2009. Czy treść nadal jest ważna?

Zobacz inne wpisy z tej kategorii

napisał/a 1378 artykułów na rzecz Bloga SEO

Optymalizacja i pozycjonowanie stron i sklepów internetowych w Google to moja pasja.

Od 2008 roku jako Top Contributor pomagam webmasterom rozwiązywać problemy z widocznością ich stron w Google na Forum Pomocy Google dla Webmasterów, na którym jestem najdłuższym stażem TC w Polsce.

W 2010 roku roku założyłem pierwszego w Polsce bloga SEO skierowanego nie do branży SEO, ale stricte do właścicieli stron, na którym przystępnym językiem przybliżam Wskazówki Google dla Webmasterów, opisuję i komentuję zmiany, jakie zachodzą w algorytmie Google. Publikując wskazówki odnośnie tego, jak rozwijać strony, aby rankowały wysoko w Google, pomagam im zwiększać ruch na stronach z naturalnych wyników wyszukiwania.

SEO to także moje życie zawodowe – firma SEOProfi, której jestem właścicielem, świadczy usługi na rynku polsko, anglo- i niemieckojęzycznym.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *