Optymalizacja stron
8 czerwca 2011

Banalne pytanie dla Matta, prawda?

Odpowiedź jest prosta – im więcej tekstu znajduje się na stronie głównej, tym więcej tekstu ma do „przeczytania” Googlebot. Oczywiście, strona ważąca 20 megabajtów nie jest dobrym rozwiązaniem – z pewnością większość osób, zwłaszcza dysponujących wolniejszym Internetem, zrezygnowałaby po minucie oczekiwania na wczytanie strony.

Złym rozwiązaniem jest na pewno serwowanie na stronie głównej tylko grafiki – dzieje się tam bardzo często zwłaszcza w branży fotografii ślubnej, gdzie „istnieje moda” na ukrywanie tekstu poprzez CSS’a czy JavaScripty. Ma to „krótkie nogi” – no ale mało kto się tym (przed Pandą) przejmuje.

Niezależnie od tego, że tekst się liczy, należy pamiętać, że strony tworzymy przede wszystkim dla ludzi, nie dla robotów. Co z tego, jak będzie dużo tekstu, jak nie będzie miało miejsca odpowiednie zachowanie ze strony internauty – zakup towaru/usługi, zapisanie się do newslettera itp. Taka strona zostanie szybko oceniona przez algorytm jako nieskorelowana z zapytaniami wpisywanymi do Google przez potencjalnych klientów danej firmy – i w końcu doprowadzi do jej spadku w wynikach wyszukiwania.

GD Star Rating
loading...
Ile tekstu powinno się znaleźć na stronie głównej, Ile tekstu powinno się znaleźć na stronie głównej, 10.0 out of 10 based on 1 rating Ile tekstu powinno się znaleźć na stronie głównej
O autorze
SEBASTIAN
MIŚNIAKIEWICZ
Autor bloga,
specjalista SEO
Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na Forum Pomocy Google dla Webmasterów.


Chcesz zwiększyć widoczność
Twojej strony w Google?

Tak, chcę


OPINIE I KOMENTARZE

Paweł Rabinek 9 czerwca 2011, 8:55

Ilość tekstu powinna być tak dobrana, aby było to zjadliwe dla użytkowników, i wystarczające dla robotów :) Ważniejsze jest raczej umieszczanie istotnych słów kluczowych w pierwszych zdaniach tekstu.

Anitel 9 lipca 2011, 19:43

„większość osób, zwłaszcza dysponujących wolniejszym Internetem, zrezygnowałaby po minucie oczekiwania na wczytanie strony”

– wówczas będą na drugim krańcu sieci przeglądając witryne konkurencji. 10 sek. to już dużo!

Seo-Profi 9 lipca 2011, 19:56

Masz rację :) Ostatnio odchudziłem bloga o kilka wtyczek, które zaczęły znacznie wydłużać czas ładowania się stron.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *