8 czerwca 2011 | Aktualizacja: 13 kwietnia 2020
Optymalizacja stron
Komentarz
Sebastian MiśniakiewiczAutor bloga,
specjalista od SEO

Wydawałoby się, że pytanie o to, ile tekstu powinno się znaleźć na stronie głównej, jest banalne, prawda? A tymczasem nadal wiele osób zamiast skupiać się na użyteczności tego tekstu, pisze go stricte pod Google, a nie pod swoich potencjalnych Klientów.

Jedna strona medalu

System rezerwacji wizyt online dla Twojego gabinetu, salonu, klubuTestuj przez 30 dni !

Im więcej tekstu znajduje się na stronie głównej, tym więcej tekstu ma do “przeczytania” Googlebot. Dlatego serwowanie na stronie głównej tylko grafiki, jak to dzieje się bardzo często np. w branży fotografii ślubnej, sprawia, że roboty wyszukiwarek mają za mało informacji o zawartości strony.

Druga strona medalu (ważniejsza)

Niezależnie od tego, że tekst się liczy, należy pamiętać, że strony tworzymy przede wszystkim dla ludzi, nie dla robotów. Co z tego, jak będzie dużo tekstu, jak nie będzie miało miejsca odpowiednie zachowanie ze strony internauty – zakup towaru/usługi, zapisanie się do newslettera itp. Taka strona zostanie szybko oceniona przez algorytm jako nieskorelowana z zapytaniami wpisywanymi do Google przez potencjalnych klientów danej firmy – i w końcu doprowadzi do jej spadku w wynikach wyszukiwania.

Stanowisko Google

Chcesz zwiększyć widoczność Twojej strony w Google? Umów się ze mną na 15 minut bezpłatnych konsultacji. Sprawdzę na czym stoimy i co mogę dla Ciebie zrobić

  SEBASTIAN
  MIŚNIAKIEWICZ
  Autor bloga,
  specjalista SEO
  Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

  Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na Forum Pomocy Google dla Webmasterów.

  GD Star Rating
  loading...
  Ile tekstu powinno się znaleźć na stronie głównej

  5.5102

  OPINIE I KOMENTARZE

  Paweł Rabinek 9 czerwca 2011, 8:55

  Ilość tekstu powinna być tak dobrana, aby było to zjadliwe dla użytkowników, i wystarczające dla robotów :) Ważniejsze jest raczej umieszczanie istotnych słów kluczowych w pierwszych zdaniach tekstu.

  Anitel 9 lipca 2011, 19:43

  “większość osób, zwłaszcza dysponujących wolniejszym Internetem, zrezygnowałaby po minucie oczekiwania na wczytanie strony”

  – wówczas będą na drugim krańcu sieci przeglądając witryne konkurencji. 10 sek. to już dużo!

  Seo-Profi 9 lipca 2011, 19:56

  Masz rację :) Ostatnio odchudziłem bloga o kilka wtyczek, które zaczęły znacznie wydłużać czas ładowania się stron.

  Skomentuj

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Inne wpisy z tej kategorii