9 czerwca 2011
Wyszukiwarka Google

Ciekawy artykuł, a właściwie wyniki ankiety, zostały właśnie opublikowane na seroundtable.com.

Zgodnie z publikowanymi tam wynikami, jedynie …. 36% osób odpowiedziało twierdząco na postawione pytanie dotyczące tego, czy używają spam raportów Google. W stosunku do podobnego badania, które zostało przeprowadzone przed trzema laty, wskaźnik tez zwiększył się jedynie o 6%.

Co to oznacza?

Z jednej strony 36% to 1/3. Czyli 1/3 internautów korzysta z okazji, jaką daje im Google do realnego wpływania na wyniki wyszukiwania (ich jakość). Z drugiej autor ankiety był przekonany, że wzrost wyniesie ponad 100%. Uważam, że gdyby zgłoszenia były szybko rozpatrywane z pewnością ten odsetek byłby wyższy. Bardzo często słyszę, jak to nawet wielokrotne zgłoszenie spam raportu nic nie daje…. Google informuje, że te raporty są wykorzystywane do poprawy SERPów jednak moim zdaniem, patrząc się na strony, jakie chociażby czasem przewijają się przez Polskie Forum Google trochę dziwi fakt, że z jednej strony można przez lata ukrywać tekst i … nic się nie dzieje. A z drugiem – powstaje nowa strona, umieszcza SWLa i … na drugi dzień jest poza SERPami. Nie jest to sprawiedliwe – no ale może jest w tym jakaś logika i konsekwencja?

A jak wygląda zgłaszanie spamu w Polsce?

Nie natknąłem się na takie badania, jeżeli ktoś miał z nimi styczność, proszę o linka do takiego badania w komentarzu. Mam jednak wrażenie, że u nas ten wskaźnik może być wyższy…

Chcesz zwiększyć widoczność Twojej strony w Google? Umów się ze mną na 15 minut bezpłatnych konsultacji. Sprawdzę na czym stoimy i co mogę dla Ciebie zrobić

  SEBASTIAN
  MIŚNIAKIEWICZ
  Autor bloga,
  specjalista SEO
  Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

  Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na Forum Google dla Webmasterów.

  Skomentuj

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Inne wpisy z tej kategorii