Wyszukiwarka Google

Ile osób zgłasza do Google spam raporty

Ciekawy artykuł, a właściwie wyniki ankiety, zostały właśnie opublikowane na seroundtable.com.

Zgodnie z publikowanymi tam wynikami, jedynie …. 36% osób odpowiedziało twierdząco na postawione pytanie dotyczące tego, czy używają spam raportów Google. W stosunku do podobnego badania, które zostało przeprowadzone przed trzema laty, wskaźnik tez zwiększył się jedynie o 6%.

Co to oznacza?

Z jednej strony 36% to 1/3. Czyli 1/3 internautów korzysta z okazji, jaką daje im Google do realnego wpływania na wyniki wyszukiwania (ich jakość). Z drugiej autor ankiety był przekonany, że wzrost wyniesie ponad 100%. Uważam, że gdyby zgłoszenia były szybko rozpatrywane z pewnością ten odsetek byłby wyższy. Bardzo często słyszę, jak to nawet wielokrotne zgłoszenie spam raportu nic nie daje…. Google informuje, że te raporty są wykorzystywane do poprawy SERPów jednak moim zdaniem, patrząc się na strony, jakie chociażby czasem przewijają się przez Polskie Forum Google trochę dziwi fakt, że z jednej strony można przez lata ukrywać tekst i … nic się nie dzieje. A z drugiem – powstaje nowa strona, umieszcza SWLa i … na drugi dzień jest poza SERPami. Nie jest to sprawiedliwe – no ale może jest w tym jakaś logika i konsekwencja?

A jak wygląda zgłaszanie spamu w Polsce?

Nie natknąłem się na takie badania, jeżeli ktoś miał z nimi styczność, proszę o linka do takiego badania w komentarzu. Mam jednak wrażenie, że u nas ten wskaźnik może być wyższy…

GD Star Rating
loading...
Ile osób zgłasza do Google spam raporty, Ile osób zgłasza do Google spam raporty, 10.0 out of 10 based on 1 rating Ile osób zgłasza do Google spam raporty

Zobacz inne wpisy z tej kategorii

napisał/a 1379 artykułów na rzecz Bloga SEO

Optymalizacja i pozycjonowanie stron i sklepów internetowych w Google to moja pasja.

Od 2008 roku jako Top Contributor pomagam webmasterom rozwiązywać problemy z widocznością ich stron w Google na Forum Pomocy Google dla Webmasterów, na którym jestem najdłuższym stażem TC w Polsce.

W 2010 roku roku założyłem pierwszego w Polsce bloga SEO skierowanego nie do branży SEO, ale stricte do właścicieli stron, na którym przystępnym językiem przybliżam Wskazówki Google dla Webmasterów, opisuję i komentuję zmiany, jakie zachodzą w algorytmie Google. Publikując wskazówki odnośnie tego, jak rozwijać strony, aby rankowały wysoko w Google, pomagam im zwiększać ruch na stronach z naturalnych wyników wyszukiwania.

SEO to także moje życie zawodowe – firma SEOProfi, której jestem właścicielem, świadczy usługi na rynku polsko, anglo- i niemieckojęzycznym.

Chcesz pozyskiwać więcej Klientów z Google?

Tak, chcę >>

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *