5 czerwca 2014
Filtry, bany
Przy analizie linków przychodzących liczy się dokładność

Przy analizie linków przychodzących liczy się dokładność Bardzo często czytam różnego rodzaju dyskusje, w których prowadzi się rozmowy na temat tego, ile trzeba usunąć linków przychodzących, aby strona wyszła z filtra. Padają różnego rodzaju odpowiedzi – minimum 20, 30, 50 czy ponad 80%. Ogólnie przewija się jedno stwierdzenie – im więcej linków się usunie, tym lepiej.

Prawda jest inna – nie liczy się ilość usuniętych/dodanych do DT linków – ale jakość prac wykonanych na etapie analizy odnośników. Poniżej standziecie dane liczbowe, które dla wielu osób będą zapewne zaskoczeniem, ale … nic na to nie poradzę – takie są fakty.

Wczoraj z filtra wyszła mi duża strona, przy której usunąłem tak małą ilość linków, że postanowiłem sprawdzić procent, jaki stanowiły te linki w stosunku do wszystkich linków, jakie wychwyciłem.

Fakty

Usunięto … 1,10% linków przychodzących z 24 domen – albo jak kto woli z 0,67% spośród wszystkich domen linkujących do analizowanej strony.

Uprzedzę pytanie o DT – do disavow toola dodano 40 adresów url (nie domen), co stanowiło 0,00001 % spośród wszystkich stron linkujących, jakie wyłapałem.

Podane wyżej ilości nie odzwierciedlają dużego nakładu pracy, jaki należało wykonać – czyli przejrzeć sporą ilość domen, link po linku. Ale to już inny temat i duża ilość czasu spędzona na przeglądaniu stron.

Efekt po zdjęciu filtra widoczny był już 4 dnia – a 7 nastąpił wzrost bardzo duży wzrost poziomu widoczności strony pod frazy, które monitoruje sobie Klient – o ile przy filtrze w TOP10 było 50 fraz ze 150 monitorowanych, to po wyjściu z filtra w TOP10 zagościło … 140.

I niech ktoś teraz powie, że pojedyncze linki nie mogą “uziemić domeny” – lub że duży (domena z dużym ruchem) może więcej…

Chcesz zwiększyć widoczność Twojej strony w Google? Umów się ze mną na 15 minut bezpłatnych konsultacji. Sprawdzę na czym stoimy i co mogę dla Ciebie zrobić

  SEBASTIAN
  MIŚNIAKIEWICZ
  Autor bloga,
  specjalista SEO
  Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

  Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na Forum Google dla Webmasterów.

  OPINIE I KOMENTARZE

  shpyo 5 czerwca 2014, 12:12

  A tam, skrajny przypadek. Mam przypadek, że usunąłem 130k linków około 2k w dt i dalej słabo ;/

  Sebastian Miśniakiewicz 5 czerwca 2014, 12:26

  Od czasu do czasu robię DT “po innych”, więc …. musiałbym zobaczyć, jak wyglądały prace :)
  Możliwe, że domenka nadal łamie Wskazówki – mam teraz taką, która trafiłą do mnie po długich próbach odfiltrowania przez kilka osób – na razie jestem po 6 razie i dalej negat. Tyle, że linków jest bardzo dużo, a naturalne przeplatają się z nienaturalnymi – wyglądają identycznie – i tu jest cały problem moim zdaniem….

  shpyo 5 czerwca 2014, 15:35

  Ciężko powiedzieć czy łamie. 1/4 linków do na adres url lub nazwę strony (brandu). Majesticseo i ahrefs pokazuje 2-3k linków ale większość już nie działa. Jak będziesz miał ochotę rzucić okiem na ten przypadek daj znać. Może spojrzenie świeżym okiem coś mnie naprowadzi.

  Sebastian Miśniakiewicz 5 czerwca 2014, 16:40

  Z chęcią – mojego emaila Gmailowego znasz – jak mnie dodasz, daj znać

  shpyo 5 czerwca 2014, 18:30

  Spoko, dzięki. Poszedł mail :)

  Rafał 5 czerwca 2014, 15:01

  To się podepnę z pytaniem: czy kiedy strona ma filtr algorytmiczny to dodanie złych linków do DT pomaga? Jeśli tak – masz w tym zapewne duże doświadczenie – jak długo trzeba czekać na efekty? Nie posiadam żadnego zaplecza a do dobrych katalogów już dodałem stronę więc nie mogę zdobyć już więcej dobrych linków.
  Pozdrawiam

  Sebastian Miśniakiewicz 5 czerwca 2014, 16:42

  Lepsze efekty uzyskasz, jak usuniesz linki, niż dodasz do DT.
  Po dodaniu możesz czekać i rok czasu bez efektów – miałem taki przypadek…

  Karol 16 czerwca 2014, 11:42

  Co rozumiesz przez duży serwis :)?
  Możesz podać liczbę miesięcznych UU?

  Sebastian Miśniakiewicz 16 czerwca 2014, 11:57

  Nie pamiętam dokładnie ile tysięcy UU było, po wyjściu z filtra nie mam już dostępu do GA – to nie był jednak ruch na poziomie kilkuset wejść dziennie :)

  Mateusz 6 września 2014, 19:14

  Usunięcie filtra ręcznego to nie jest skomplikowana sprawa – gorzej przywrócić chociaż część pozycji. W ostatnim czasie nie bardzo chcą wracać.

  Sebastian Miśniakiewicz 7 września 2014, 7:41

  Mateusz, jak masz skopane linki to jak chcesz przywrócić pozycje po ręcznym filtrze?

  Skomentuj

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Inne wpisy z tej kategorii