5 czerwca 2014
Filtry, bany
Przy analizie linków przychodzących liczy się dokładność

Przy analizie linków przychodzących liczy się dokładność Bardzo często czytam różnego rodzaju dyskusje, w których prowadzi się rozmowy na temat tego, ile trzeba usunąć linków przychodzących, aby strona wyszła z filtra. Padają różnego rodzaju odpowiedzi – minimum 20, 30, 50 czy ponad 80%. Ogólnie przewija się jedno stwierdzenie – im więcej linków się usunie, tym lepiej.

Prawda jest inna – nie liczy się ilość usuniętych/dodanych do DT linków – ale jakość prac wykonanych na etapie analizy odnośników. Poniżej standziecie dane liczbowe, które dla wielu osób będą zapewne zaskoczeniem, ale … nic na to nie poradzę – takie są fakty.

Wczoraj z filtra wyszła mi duża strona, przy której usunąłem tak małą ilość linków, że postanowiłem sprawdzić procent, jaki stanowiły te linki w stosunku do wszystkich linków, jakie wychwyciłem.

Fakty

Usunięto … 1,10% linków przychodzących z 24 domen – albo jak kto woli z 0,67% spośród wszystkich domen linkujących do analizowanej strony.

Uprzedzę pytanie o DT – do disavow toola dodano 40 adresów url (nie domen), co stanowiło 0,00001 % spośród wszystkich stron linkujących, jakie wyłapałem.

Podane wyżej ilości nie odzwierciedlają dużego nakładu pracy, jaki należało wykonać – czyli przejrzeć sporą ilość domen, link po linku. Ale to już inny temat i duża ilość czasu spędzona na przeglądaniu stron.

Efekt po zdjęciu filtra widoczny był już 4 dnia – a 7 nastąpił wzrost bardzo duży wzrost poziomu widoczności strony pod frazy, które monitoruje sobie Klient – o ile przy filtrze w TOP10 było 50 fraz ze 150 monitorowanych, to po wyjściu z filtra w TOP10 zagościło … 140.

I niech ktoś teraz powie, że pojedyncze linki nie mogą “uziemić domeny” – lub że duży (domena z dużym ruchem) może więcej…

System rezerwacji wizyt online dla Twojego gabinetu, salonu, klubuTestuj przez 30 dni !
Chcesz zwiększyć widoczność Twojej strony w Google? Umów się ze mną na 15 minut bezpłatnych konsultacji. Sprawdzę na czym stoimy i co mogę dla Ciebie zrobić

  SEBASTIAN
  MIŚNIAKIEWICZ
  Autor bloga,
  specjalista SEO
  Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

  Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na Forum Pomocy Google dla Webmasterów.

  GD Star Rating
  loading...
  Ile linków trzeba usunąć aby zdjąć ze strony filtr ręczny

  6.21012

  OPINIE I KOMENTARZE

  shpyo 5 czerwca 2014, 12:12

  A tam, skrajny przypadek. Mam przypadek, że usunąłem 130k linków około 2k w dt i dalej słabo ;/

  Sebastian Miśniakiewicz 5 czerwca 2014, 12:26

  Od czasu do czasu robię DT “po innych”, więc …. musiałbym zobaczyć, jak wyglądały prace :)
  Możliwe, że domenka nadal łamie Wskazówki – mam teraz taką, która trafiłą do mnie po długich próbach odfiltrowania przez kilka osób – na razie jestem po 6 razie i dalej negat. Tyle, że linków jest bardzo dużo, a naturalne przeplatają się z nienaturalnymi – wyglądają identycznie – i tu jest cały problem moim zdaniem….

  shpyo 5 czerwca 2014, 15:35

  Ciężko powiedzieć czy łamie. 1/4 linków do na adres url lub nazwę strony (brandu). Majesticseo i ahrefs pokazuje 2-3k linków ale większość już nie działa. Jak będziesz miał ochotę rzucić okiem na ten przypadek daj znać. Może spojrzenie świeżym okiem coś mnie naprowadzi.

  Sebastian Miśniakiewicz 5 czerwca 2014, 16:40

  Z chęcią – mojego emaila Gmailowego znasz – jak mnie dodasz, daj znać

  shpyo 5 czerwca 2014, 18:30

  Spoko, dzięki. Poszedł mail :)

  Rafał 5 czerwca 2014, 15:01

  To się podepnę z pytaniem: czy kiedy strona ma filtr algorytmiczny to dodanie złych linków do DT pomaga? Jeśli tak – masz w tym zapewne duże doświadczenie – jak długo trzeba czekać na efekty? Nie posiadam żadnego zaplecza a do dobrych katalogów już dodałem stronę więc nie mogę zdobyć już więcej dobrych linków.
  Pozdrawiam

  Sebastian Miśniakiewicz 5 czerwca 2014, 16:42

  Lepsze efekty uzyskasz, jak usuniesz linki, niż dodasz do DT.
  Po dodaniu możesz czekać i rok czasu bez efektów – miałem taki przypadek…

  Karol 16 czerwca 2014, 11:42

  Co rozumiesz przez duży serwis :)?
  Możesz podać liczbę miesięcznych UU?

  Sebastian Miśniakiewicz 16 czerwca 2014, 11:57

  Nie pamiętam dokładnie ile tysięcy UU było, po wyjściu z filtra nie mam już dostępu do GA – to nie był jednak ruch na poziomie kilkuset wejść dziennie :)

  Mateusz 6 września 2014, 19:14

  Usunięcie filtra ręcznego to nie jest skomplikowana sprawa – gorzej przywrócić chociaż część pozycji. W ostatnim czasie nie bardzo chcą wracać.

  Sebastian Miśniakiewicz 7 września 2014, 7:41

  Mateusz, jak masz skopane linki to jak chcesz przywrócić pozycje po ręcznym filtrze?

  Skomentuj

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Inne wpisy z tej kategorii