9 czerwca 2011 | Aktualizacja: 30 grudnia 2012
Wyszukiwarka Google

W październiku 2010 roku Bing poinformował, że używa do kształtowania wyników wyszukiwania ponad 1000 czynników. Było to, jak się można łatwo domyślić, działanie stricte marketingowe – w końcu według Google o pozycji w SERPach decyduje ponad 200 czynników – z reguły wspominano o “ponad 300”.

Odpowiedź zatem na takie “rewelacje” ze strony firmy z Kalifornii mogła być tylko jedna – kontra. :)

Nie minął miesiąc, a sam Matt Cutts zabrał głos w tej sprawie. W sposób bardzo dyplomatyczny, a jednocześnie konkretny, powtórzył to, co kiedyś wspomniał (nie pamiętam już przy jakiej okazji), że “Google owszem, używa 200 czynników, jednak większość z nich jest kombinacją ponad …. 50 odmian tego czynnika”.

10000 robi wrażenie, prawda? Nie ma to jak polityka – kto wie, może niedługo Bing powie, że u nich każdy z 1000 sygnałów ma 20 wariacji i … “wyścig zbrojeń” rozpocznie się na nowo :)

Swoją drogą myślę, że niektórym osobom da to do myślenia. Niedawno na Forum Google jedna osoba bardzo chwaliła sobie Binga, atakując Google – jaki to jest to “be system” itp. itd. Niezależnie od tego, co niektórzy myślą na ten temat, jedno trzeba przyznać – panowie Page i Brin “odwalili kawał roboty” i kto wie, jak wyglądałby Internet bez tej dwójki dzisiaj…

Chcesz zwiększyć widoczność Twojej strony w Google? Umów się ze mną na 15 minut bezpłatnych konsultacji. Sprawdzę na czym stoimy i co mogę dla Ciebie zrobić

  SEBASTIAN
  MIŚNIAKIEWICZ
  Autor bloga,
  specjalista SEO
  Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

  Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na Forum Google dla Webmasterów.

  Skomentuj

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Inne wpisy z tej kategorii