Wyszukiwarka Google

Ile czasu zajmuje robotowi Google zaindeksowanie zmian na stronie

Temat, który często przewija się na forach internetowych, to czas indeksacji zmian na stronie. Uwagę poświęca też temu Matt, który odpowiada na pytanie internauty:

„Powiedzmy, że nasza strona główna została zaindeksowana przez Google, a następnie, po pewnym czasie, zmieniło się meta description. Ile czasu potrwa, zanim robot Google odwiedzi naszą stronę? A może trzeba to zgłosić w Narzędziach dla Webmasterów?”

Matt odpowiada, że Google postawiło sobie cel, aby indeksować większą część stron co kilka dni. Wcześniej zdarzało się, że robot wracał na stronę po około miesiącu czasu, jednak to już przeszłość.

Czas może się wydłużyć, jeżeli po kolejnej – 18 już wizycie robota –  robot „widzi”, że nic się nie zmieniło na stronie, albo treść zmienia się bardzo rzadko.

Ważne jest to, że Google stara się odwiedzać często strony, które prezentują wysokiej jakości treść, aby sprawdzić, czy jest na stronie jakaś nowa, ciekawa informacja.

W większości przypadków nie powinniśmy zatem czekać na indeksację strony/zmiany dłużej niż kilka dni. Jeżeli jednak strona nie była zmieniana przez długi okres czasu lub ma niski PageRank – może to potrwać dłużej.

GD Star Rating
loading...
Ile czasu zajmuje robotowi Google zaindeksowanie zmian na stronie, Ile czasu zajmuje robotowi Google zaindeksowanie zmian na stronie, 4.8 out of 10 based on 9 ratings Ile czasu zajmuje robotowi Google zaindeksowanie zmian na stronie

Zobacz inne wpisy z tej kategorii

napisał/a 1378 artykułów na rzecz Bloga SEO

Optymalizacja i pozycjonowanie stron i sklepów internetowych w Google to moja pasja.

Od 2008 roku jako Top Contributor pomagam webmasterom rozwiązywać problemy z widocznością ich stron w Google na Forum Pomocy Google dla Webmasterów, na którym jestem najdłuższym stażem TC w Polsce.

W 2010 roku roku założyłem pierwszego w Polsce bloga SEO skierowanego nie do branży SEO, ale stricte do właścicieli stron, na którym przystępnym językiem przybliżam Wskazówki Google dla Webmasterów, opisuję i komentuję zmiany, jakie zachodzą w algorytmie Google. Publikując wskazówki odnośnie tego, jak rozwijać strony, aby rankowały wysoko w Google, pomagam im zwiększać ruch na stronach z naturalnych wyników wyszukiwania.

SEO to także moje życie zawodowe – firma SEOProfi, której jestem właścicielem, świadczy usługi na rynku polsko, anglo- i niemieckojęzycznym.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *