Wyszukiwarka Google

Ile czasu zajmuje robotowi Google zaindeksowanie zmian na stronie

Brak komentarzy

Temat, który często przewija się na forach internetowych, to czas indeksacji zmian na stronie. Uwagę poświęca też temu Matt, który odpowiada na pytanie internauty:

„Powiedzmy, że nasza strona główna została zaindeksowana przez Google, a następnie, po pewnym czasie, zmieniło się meta description. Ile czasu potrwa, zanim robot Google odwiedzi naszą stronę? A może trzeba to zgłosić w Narzędziach dla Webmasterów?”

Matt odpowiada, że Google postawiło sobie cel, aby indeksować większą część stron co kilka dni. Wcześniej zdarzało się, że robot wracał na stronę po około miesiącu czasu, jednak to już przeszłość.

Czas może się wydłużyć, jeżeli po kolejnej – 18 już wizycie robota –  robot „widzi”, że nic się nie zmieniło na stronie, albo treść zmienia się bardzo rzadko.

Ważne jest to, że Google stara się odwiedzać często strony, które prezentują wysokiej jakości treść, aby sprawdzić, czy jest na stronie jakaś nowa, ciekawa informacja.

W większości przypadków nie powinniśmy zatem czekać na indeksację strony/zmiany dłużej niż kilka dni. Jeżeli jednak strona nie była zmieniana przez długi okres czasu lub ma niski PageRank – może to potrwać dłużej.

GD Star Rating
loading...
Ile czasu zajmuje robotowi Google zaindeksowanie zmian na stronie, Ile czasu zajmuje robotowi Google zaindeksowanie zmian na stronie, 4.8 out of 10 based on 9 ratings Ile czasu zajmuje robotowi Google zaindeksowanie zmian na stronie
autor 1380 artykułów opublikowanych na blogu

Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Top Contributor pomaga rozwiązywać te problemy na oficjalnym Forum Pomocy Google dla Webmasterów.


Chcesz zwiększyć widoczność Twojej strony w Google?

Tak, chcę >>


Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Inne wpisy z tej kategorii

Więcej w Wyszukiwarka Google
Czy Google Analytics ma wpływ na wyniki wyszukiwania

Ciekawe pytanie zadano Mattowi, a które dotyczyło związku Google Analytics z SERPami. "Jeżeli używam GA do śledzenia konwersji na swojej...

Zamknij