Wyszukiwarka Google
12 czerwca 2010

Temat, który często przewija się na forach internetowych, to czas indeksacji zmian na stronie. Uwagę poświęca też temu Matt, który odpowiada na pytanie internauty:

„Powiedzmy, że nasza strona główna została zaindeksowana przez Google, a następnie, po pewnym czasie, zmieniło się meta description. Ile czasu potrwa, zanim robot Google odwiedzi naszą stronę? A może trzeba to zgłosić w Narzędziach dla Webmasterów?”

Matt odpowiada, że Google postawiło sobie cel, aby indeksować większą część stron co kilka dni. Wcześniej zdarzało się, że robot wracał na stronę po około miesiącu czasu, jednak to już przeszłość.

Czas może się wydłużyć, jeżeli po kolejnej – 18 już wizycie robota –  robot „widzi”, że nic się nie zmieniło na stronie, albo treść zmienia się bardzo rzadko.

Ważne jest to, że Google stara się odwiedzać często strony, które prezentują wysokiej jakości treść, aby sprawdzić, czy jest na stronie jakaś nowa, ciekawa informacja.

W większości przypadków nie powinniśmy zatem czekać na indeksację strony/zmiany dłużej niż kilka dni. Jeżeli jednak strona nie była zmieniana przez długi okres czasu lub ma niski PageRank – może to potrwać dłużej.

O autorze
SEBASTIAN
MIŚNIAKIEWICZ
Autor bloga,
specjalista SEO
Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na Forum Pomocy Google dla Webmasterów.


Pozycjonowanie to nie magia (jak często słyszę),
tylko ciężka, codzienna praca przy budowaniu marki

Zobacz, jak z Klientem pracujemy przy stronie >


Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Inne wpisy z tej kategorii