Wyszukiwarka Google

Hasła pokrewne w wynikach wyszukiwania Google

Dzisiaj zauważyłem nową rzecz w SERPach. Otóż w wynikach wyszukiwania, bezpośrednio nad pierwszym linkiem, Google wyświetla tzw. „hasła pokrewne”

Jest to jak widać kolejna nowość, która ma na celu niewątpliwie ułatwić użytkownikom znalezienie poszukiwanych przez nich informacji.

Pytanie tylko jest jedno – czy jest to pokrewne hasło, nie związane z jego popularnością? Czy też może Google wstawia tutaj najbardziej popularne wyrażenia spod ostatniego wyniku w TOP10 – z tzw. „Wyszukiwania podobne do …”

Podobny mechanizm Google zastosowało w przypadku linków sponsorowanych, które kiedyś były wyświetlane jedynie na dole strony, a teraz są nie tylko u góry i z boku, ale od października 2010 Adwords możemy zobaczyć także i u dołu strony, o czym pisałem wtedy na blogu.

GD Star Rating
loading...

Zobacz inne wpisy z tej kategorii

napisał/a 1378 artykułów na rzecz Bloga SEO

Optymalizacja i pozycjonowanie stron i sklepów internetowych w Google to moja pasja.

Od 2008 roku jako Top Contributor pomagam webmasterom rozwiązywać problemy z widocznością ich stron w Google na Forum Pomocy Google dla Webmasterów, na którym jestem najdłuższym stażem TC w Polsce.

W 2010 roku roku założyłem pierwszego w Polsce bloga SEO skierowanego nie do branży SEO, ale stricte do właścicieli stron, na którym przystępnym językiem przybliżam Wskazówki Google dla Webmasterów, opisuję i komentuję zmiany, jakie zachodzą w algorytmie Google. Publikując wskazówki odnośnie tego, jak rozwijać strony, aby rankowały wysoko w Google, pomagam im zwiększać ruch na stronach z naturalnych wyników wyszukiwania.

SEO to także moje życie zawodowe – firma SEOProfi, której jestem właścicielem, świadczy usługi na rynku polsko, anglo- i niemieckojęzycznym.

Opinie i Komentarze

gosc 25 czerwca 2013, 13:01

A czy jest jakaś możliwość pozbycia się „haseł pokrewnych” z googla – grafika? Informacji w necie jak na lekarstwo :-(

Sebastian Miśniakiewicz 25 czerwca 2013, 18:56

Nie wiem, nie zastanawiałem się… – to nowa rzecz, nie zgłebiałem jej bo moim zdaniem szkoda na to czasu :)

gosc 26 czerwca 2013, 8:24

Szkoda bo pomocy dosłownie znikąd. Po co stosowane są takie opcje skoro nie można ich kontrolować.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *