Wyszukiwarka Google

Hasła pokrewne w wynikach wyszukiwania Google

3 komentarze

Dzisiaj zauważyłem nową rzecz w SERPach. Otóż w wynikach wyszukiwania, bezpośrednio nad pierwszym linkiem, Google wyświetla tzw. „hasła pokrewne”

Jest to jak widać kolejna nowość, która ma na celu niewątpliwie ułatwić użytkownikom znalezienie poszukiwanych przez nich informacji.

Pytanie tylko jest jedno – czy jest to pokrewne hasło, nie związane z jego popularnością? Czy też może Google wstawia tutaj najbardziej popularne wyrażenia spod ostatniego wyniku w TOP10 – z tzw. „Wyszukiwania podobne do …”

Podobny mechanizm Google zastosowało w przypadku linków sponsorowanych, które kiedyś były wyświetlane jedynie na dole strony, a teraz są nie tylko u góry i z boku, ale od października 2010 Adwords możemy zobaczyć także i u dołu strony, o czym pisałem wtedy na blogu.

GD Star Rating
loading...
Hasła pokrewne w wynikach wyszukiwania Google, Hasła pokrewne w wynikach wyszukiwania Google, 1.0 out of 10 based on 1 rating Hasła pokrewne w wynikach wyszukiwania Google
autor 1406 artykułów opublikowanych na blogu

Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na oficjalnym Forum Pomocy Google dla Webmasterów.


Chcesz zwiększyć widoczność Twojej strony w Google?

Tak, chcę >>


Opinie i Komentarze

gosc 25 czerwca 2013, 13:01

A czy jest jakaś możliwość pozbycia się „haseł pokrewnych” z googla – grafika? Informacji w necie jak na lekarstwo :-(

Sebastian Miśniakiewicz 25 czerwca 2013, 18:56

Nie wiem, nie zastanawiałem się… – to nowa rzecz, nie zgłebiałem jej bo moim zdaniem szkoda na to czasu :)

gosc 26 czerwca 2013, 8:24

Szkoda bo pomocy dosłownie znikąd. Po co stosowane są takie opcje skoro nie można ich kontrolować.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Inne wpisy z tej kategorii