Hangout z Johnem Muellerem z Google

Hangout z Johnem Muellerem z GoogleDzisiaj odbył się kolejny hangout z Johnem. Padło wiele ciekawych pytań, poruszano różne tematy. Niestety z przyczyn sprzętowych nie udało mi się dzisiaj połączyć – a bardzo chciałem “pomęczyć Johna” na temat wiadomości, o której pisałem ostatnio kilka razy, przypomnę jej treść

Wykryliśmy, że przy niektórych linkach prowadzących do Twojej witryny są stosowane techniki niezgodne ze wskazówkami Google dla webmasterów.

Nie chcemy ufać linkom, które są nienaturalne lub sztuczne, radzimy więc usunąć wszystkie takie linki do Twojej witryny. Rozumiemy jednak, że części z nich możesz nie kontrolować. Dlatego w tym konkretnym przypadku podejmiemy precyzyjne działania i ograniczymy zaufanie do nienaturalnych linków. Jeśli uda Ci się usunąć któreś z nich, możesz poprosić o ponowne rozpatrzenie zgłoszenia, dołączając listę swoich działań.

Udało mi się poprosić Barucha, aby to zrobił – efekt oglądamy od 27:45 do 30:11. W 28:25 John potwierdza, że chodzi o to, co … napisano w komunikacie. Że nie ma mowy o ręcznym filtrze na domenę, do której był adresowany komunikat. Niestety nadal nie padła konkretna odpowiedź na pytanie dlaczego mamy wysyłać wniosek o ponowne rozpatrzenie, w sytuacji, gdy wiemy, że Google nie odpowiada na takie prośby w sytuacji, gdy na stronę nie nałożono ręcznego filtra.

Przyznam, że … temat staje się bardziej chyba zakręcony niż się to wydawało na początku. Jak sprzęt i TPSA pozwolą to w piątek w końcu dostanę odpowiedź na pytanie. Tym bardziej, że chcę zweryfikować informację, zgodnie z którą wysłanie prośby o ponowne rozpatrzenie w odpowiedzi na taki komunikat skutkuje … ręcznym filtrem. Kompletnie nie trzyma się to “kupy” – wczoraj zatem wysłałem prośbę dla jednej domeny – ciekawy jestem, co za kilka dni Google mi odpisze.

Czy do disavow toola wrzucamy linki nofollow?

Nie.

To tyle na dzisiaj :) Wszystkie pytania, na jakie padły odpowiedzi, znajdziecie tutaj. Wszystkie “kręciły się” wokół już poruszanych u mnie tematów, zatem nie dubluję ich – osoby zainteresowane hangoutem zachęcam do oglądnięcia go w całości.

Chcesz zwiększyć widoczność Twojej strony w Google? Umów się ze mną na 15 minut bezpłatnych konsultacji. Sprawdzę na czym stoimy i co mogę dla Ciebie zrobić

  SEBASTIAN
  MIŚNIAKIEWICZ
  Autor bloga,
  specjalista SEO
  Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

  Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na Forum Google dla Webmasterów.

  OPINIE I KOMENTARZE

  giersza 29 maja 2013, 7:02

  Witaj, czy wiadomo coś więcej ws tego komunikatu, to znaczy czy wysłanie zgłoszenia grozi ręcznym filtrem? Ewentualnie czy to jest filtr ręczny (niby nie) lub algorytmiczny, gdyż odnotowałem po dwóch dniach od komunikatu spadki po około 10 pozycji na głównych frazach. Usuwam “złe linki” i nie wiem czy tylko czekać czy też wysłać disavow i powiadomienie…
  Pozdrawiam
  Giersza

  Sebastian Miśniakiewicz 29 maja 2013, 14:12

  Hej.
  Na razie mam wynik dla jednej strony. Wynik taki, że …. przyszedł w odpowiedzi komunikat o filtrze
  Błąd w Google?
  A może … zła treść komunikatu? :)

  lukasz 13 czerwca 2013, 21:21

  mialem dwa takie powiadomienia, w obu wysłałem zgłoszenia o reindeksacje i w obu przyszły odpowiedzi standardowe takie jakie w przypadku filtrów ręcznych (strona posiada nienaturalne linki i takie tam standardy). więc nich może Mueller z Cuttsem usiądą przy piątku i ustalą o co biega :D

  Sebastian Miśniakiewicz 14 czerwca 2013, 8:02
  Giersza 14 czerwca 2013, 6:59

  Usunąłem podejrzane linki i wysłałem zgłoszenie o ponowne rozpatrzenie, czekam 7 dzień ale odpowiedzi nie ma… a pozycje wciąż -15 w stosunku do tego co było.
  Pozdrawiam

  Sebastian Miśniakiewicz 14 czerwca 2013, 8:02

  Obecnie koło 7 dni czeka się na odpowiedź, więc …. cierpliwości, to już niedługo :)

  Skomentuj

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Inne wpisy z tej kategorii