8 kwietnia 2013
Wyszukiwarka Google
Hangout z Johnem Muellerem z Google

Na co zwróciłem dzisiaj uwagę?

 • przy filtrze za linki ręcznym strona może wyjść z filtra szybciej niż przy filtrze algorytmicznym – sposób rozpatrywania przez Google przewinień ręcznych wygląda inaczej; przy algorytmicznym filtrze Google musi odwiedzić pliki wskazane w disavow toolu. Przy ręcznym nie ma takiej konieczności.
 • rozszerzenie domeny nie wpływa na jej postrzeganie przez Google – czyli żadnej zmiany w tym zakresie nie ma
 • linkowanie wewnętrzne na stronie z anchorem spowodowało nałożenie filtra? – według Johna (bez analizy strony) bardziej może chodzić o niską jakość strony, połączoną z upychaniem słów kluczowych – niż o nałożenie filtra tylko za taki jeden, jedyny link
 • każdą stronę można wyciągnąć z filtra – jak się jednak przy jakiejś stronie bardzo namiesza, to wyjście z filtra zajmie spoooro czasu.
 • przypomnienie. – kupując domeny upewniajmy się co do ich wcześniejszej historii – osobiście zawsze sprawdziłbym linki przychodzące przed kupnem domeny – jak tego nie zrobiłem, to napisałbym prośbę o ponowne rozpatrzenie, aby mieć pewność, że nie ma ręcznego filtra – z zaznaczeniem, że jestem jej nowym właścicielem.
 • blokowanie Googlebota w JS nadal tylko w robots.txt? – tak, nie ma innego sposobu
 • rozpatrzenie wniosku o ponowne rozpatrzenie trwa bardzo długo – taka sytuacja to nie znak, że Google zapomniał o wniosku, tylko znak, że rozpatrzenie wymaga więcej czasu niż normalnie (chyba zmiana – jeszcze nie tak dawno John zalecał kontakt na Forum, jak trwa to ponad 2 miesiące…)
 • filmik Matta o sprzedawaniu linkówstrona A sprzedaje linki do strony B; na stronie A są jednak także linki do strony C; pojawiły się pytania, czy to oznacza, że strona B może nigdy nie być ukarana? – to nie jest tak, że Google może nie ukarać strony, która kupuje linki; Google może ukarać również za kupowanie linków
 • na koniec – Barry wrzucił nofollow do swoich linków – a pisał, że tego nie zrobi, bo Google nie będzie go do tego zmuszało…

Wszystkie pytania, na jakie padły odpowiedzi, znajdziecie tutaj.

Cały hangout do oglądnięcia poniżej – zachęcam :)

Chcesz zwiększyć widoczność Twojej strony w Google? Umów się ze mną na 15 minut bezpłatnych konsultacji. Sprawdzę na czym stoimy i co mogę dla Ciebie zrobić

  SEBASTIAN
  MIŚNIAKIEWICZ
  Autor bloga,
  specjalista SEO
  Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

  Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na Forum Google dla Webmasterów.

  Skomentuj

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Inne wpisy z tej kategorii