Wyszukiwarka Google

Hangout z Johnem Muellerem – 08-04-2013

Na co zwróciłem dzisiaj uwagę?

  • przy filtrze za linki ręcznym strona może wyjść z filtra szybciej niż przy filtrze algorytmicznym – sposób rozpatrywania przez Google przewinień ręcznych wygląda inaczej; przy algorytmicznym filtrze Google musi odwiedzić pliki wskazane w disavow toolu. Przy ręcznym nie ma takiej konieczności.
  • rozszerzenie domeny nie wpływa na jej postrzeganie przez Google – czyli żadnej zmiany w tym zakresie nie ma
  • linkowanie wewnętrzne na stronie z anchorem spowodowało nałożenie filtra? – według Johna (bez analizy strony) bardziej może chodzić o niską jakość strony, połączoną z upychaniem słów kluczowych – niż o nałożenie filtra tylko za taki jeden, jedyny link
  • każdą stronę można wyciągnąć z filtra – jak się jednak przy jakiejś stronie bardzo namiesza, to wyjście z filtra zajmie spoooro czasu.
  • przypomnienie. – kupując domeny upewniajmy się co do ich wcześniejszej historii – osobiście zawsze sprawdziłbym linki przychodzące przed kupnem domeny – jak tego nie zrobiłem, to napisałbym prośbę o ponowne rozpatrzenie, aby mieć pewność, że nie ma ręcznego filtra – z zaznaczeniem, że jestem jej nowym właścicielem.
  • blokowanie Googlebota w JS nadal tylko w robots.txt? – tak, nie ma innego sposobu
  • rozpatrzenie wniosku o ponowne rozpatrzenie trwa bardzo długo – taka sytuacja to nie znak, że Google zapomniał o wniosku, tylko znak, że rozpatrzenie wymaga więcej czasu niż normalnie (chyba zmiana – jeszcze nie tak dawno John zalecał kontakt na Forum, jak trwa to ponad 2 miesiące…)
  • filmik Matta o sprzedawaniu linkówstrona A sprzedaje linki do strony B; na stronie A są jednak także linki do strony C; pojawiły się pytania, czy to oznacza, że strona B może nigdy nie być ukarana? – to nie jest tak, że Google może nie ukarać strony, która kupuje linki; Google może ukarać również za kupowanie linków
  • na koniec – Barry wrzucił nofollow do swoich linków – a pisał, że tego nie zrobi, bo Google nie będzie go do tego zmuszało…

Wszystkie pytania, na jakie padły odpowiedzi, znajdziecie tutaj.

Cały hangout do oglądnięcia poniżej – zachęcam :)

GD Star Rating
loading...
Hangout z Johnem Muellerem – 08-04-2013, Hangout z Johnem Muellerem – 08-04-2013, 6.7 out of 10 based on 3 ratings Hangout z Johnem Muellerem – 08-04-2013

Zobacz inne wpisy z tej kategorii

napisał/a 1355 artykułów na rzecz Bloga SEO

Optymalizacja i pozycjonowanie stron i sklepów internetowych w Google to moja pasja.

Od 2008 roku jako Top Contributor pomagam webmasterom rozwiązywać problemy z widocznością ich stron w Google na Forum Pomocy Google dla Webmasterów, na którym jestem najdłuższym stażem TC w Polsce.

W 2010 roku roku założyłem pierwszego w Polsce bloga SEO skierowanego nie do branży SEO, ale stricte do właścicieli stron, na którym przystępnym językiem przybliżam Wskazówki Google dla Webmasterów, opisuję i komentuję zmiany, jakie zachodzą w algorytmie Google. Publikując wskazówki odnośnie tego, jak rozwijać strony, aby rankowały wysoko w Google, pomagam im zwiększać ruch na stronach z naturalnych wyników wyszukiwania.

SEO to także moje życie zawodowe – firma SEOProfi, której jestem właścicielem, świadczy usługi na rynku polsko, anglo- i niemieckojęzycznym.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *