Wyszukiwarka Google
4 czerwca 2012

Krótki wpis, ale moim zdaniem ważny. Mimo, że już od kilku lat Google potrafi indeksować – i wykonywać JavaScript – to jednak nadal mało osób jest tego świadomym.

Przyznam, że sam kiedyś (przed kilku laty) miałem pewne podejrzenia w tym zakresie – jak zainstalowałem sobie na stronie program partnerski, wkleiłem kod (oczywiście w JS) formularza i … pojawiało się wiele wejść na formularz kontaktowy, zaś … zero kontaktów. Wtedy miałem już podejrzenia, które jednak zostały wtenczas odrzucone przez autora oprogramowania.

Tymczasem Google już od pewnego czasu potrafi „zaglądać” w JavaScript, co od czasu do czasu potwierdza Matt

Google continues to work on better/smarter ways to crawl websites, including getting better at executing JavaScript to discover content.

czyli Google cały czas poprawia swoją zdolność czytania stron www, włączając w to analizę wykonywalnych skrptów w JS, w celu poszukiwania treści, jakie się w nich mogą znajdować.

Jak pisze Barry na swoim blogu, już w 2009 roku Google potrafiło czytać JS, zas dwa lata później, w 2011, podobnie zaczęło dziać się w przypadku AJAX’a.

Wniosek?

Trzeba uważać na to, co „chowamy” w JS :)

O autorze
SEBASTIAN
MIŚNIAKIEWICZ
Autor bloga,
specjalista SEO
Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na Forum Pomocy Google dla Webmasterów.


Pozycjonowanie to nie magia (jak często słyszę),
tylko ciężka, codzienna praca przy budowaniu marki

Zobacz, jak z Klientem pracujemy przy stronie >


OPINIE I KOMENTARZE

Mati 4 czerwca 2012, 15:20

„Trzeba uważać na to, co „chowamy” w JS :)”

Wielu tych co dostali bany w programie AdSense teraz już uważa co chowa lub co czym zakrywa buahaha :)

ePasjonat 8 listopada 2012, 16:32

Pytanie czy Google będzie przekazywało moc linkom w JS. Nie powinni bo stoi na tym cała branża reklamowa, także i ich AdSense.

Sebastian Miśniakiewicz 8 listopada 2012, 17:13

Branża reklamowa we wskazówkach ma zawartą informację, co trzeba zrobić, aby emitowane reklamy były zgodne ze Wskazówkami. Trzeba tylko WIEDZIEĆ i potem ZASTOSOWAĆ to w praktyce.

http://support.google.com/webmasters/bin/answer.py?hl=en&answer=35769

Fragment

Make reasonable efforts to ensure that advertisements do not affect search engine rankings. For example, Google’s AdSense ads and DoubleClick links are blocked from being crawled by a robots.txt file.

Podaję angielski fragment i link, bo w polskim nadal jest błąd…

Podejmij uzasadnione starania, aby upewnić się, ze reklamy nie wpływają na rankingi w wyszukiwarkach. Na przykład w pliku robots.txt należy zablokować indeksowanie reklam i linków z usług Google AdSense oraz DoubleClick.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Inne wpisy z tej kategorii