4 czerwca 2012
Wyszukiwarka Google

Krótki wpis, ale moim zdaniem ważny. Mimo, że już od kilku lat Google potrafi indeksować – i wykonywać JavaScript – to jednak nadal mało osób jest tego świadomym.

Przyznam, że sam kiedyś (przed kilku laty) miałem pewne podejrzenia w tym zakresie – jak zainstalowałem sobie na stronie program partnerski, wkleiłem kod (oczywiście w JS) formularza i … pojawiało się wiele wejść na formularz kontaktowy, zaś … zero kontaktów. Wtedy miałem już podejrzenia, które jednak zostały wtenczas odrzucone przez autora oprogramowania.

Tymczasem Google już od pewnego czasu potrafi “zaglądać” w JavaScript, co od czasu do czasu potwierdza Matt

Google continues to work on better/smarter ways to crawl websites, including getting better at executing JavaScript to discover content.

czyli Google cały czas poprawia swoją zdolność czytania stron www, włączając w to analizę wykonywalnych skrptów w JS, w celu poszukiwania treści, jakie się w nich mogą znajdować.

Jak pisze Barry na swoim blogu, już w 2009 roku Google potrafiło czytać JS, zas dwa lata później, w 2011, podobnie zaczęło dziać się w przypadku AJAX’a.

Wniosek?

Trzeba uważać na to, co “chowamy” w JS :)

Chcesz zwiększyć widoczność Twojej strony w Google? Umów się ze mną na 15 minut bezpłatnych konsultacji. Sprawdzę na czym stoimy i co mogę dla Ciebie zrobić

SEBASTIAN
MIŚNIAKIEWICZ
Autor bloga,
specjalista SEO
Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na Forum Pomocy Google dla Webmasterów.

GD Star Rating
loading...
Googlebot potrafi indeksować oraz uruchamiać kod JavaScript oraz AJAX

10.0102

OPINIE I KOMENTARZE

Mati 4 czerwca 2012, 15:20

“Trzeba uważać na to, co „chowamy” w JS :)”

Wielu tych co dostali bany w programie AdSense teraz już uważa co chowa lub co czym zakrywa buahaha :)

ePasjonat 8 listopada 2012, 16:32

Pytanie czy Google będzie przekazywało moc linkom w JS. Nie powinni bo stoi na tym cała branża reklamowa, także i ich AdSense.

Sebastian Miśniakiewicz 8 listopada 2012, 17:13

Branża reklamowa we wskazówkach ma zawartą informację, co trzeba zrobić, aby emitowane reklamy były zgodne ze Wskazówkami. Trzeba tylko WIEDZIEĆ i potem ZASTOSOWAĆ to w praktyce.

http://support.google.com/webmasters/bin/answer.py?hl=en&answer=35769

Fragment

Make reasonable efforts to ensure that advertisements do not affect search engine rankings. For example, Google’s AdSense ads and DoubleClick links are blocked from being crawled by a robots.txt file.

Podaję angielski fragment i link, bo w polskim nadal jest błąd…

Podejmij uzasadnione starania, aby upewnić się, ze reklamy nie wpływają na rankingi w wyszukiwarkach. Na przykład w pliku robots.txt należy zablokować indeksowanie reklam i linków z usług Google AdSense oraz DoubleClick.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Inne wpisy z tej kategorii