Wyszukiwarka Google

Googlebot-News odchodzi do lamusa

Google poinformowało, że „temu Panu już dziękujemy” – od teraz Newsy będzie indeksował nasz „stary znajomy”…. Googlebot

Google News recently updated our infrastructure to crawl with Google’s primary user-agent, Googlebot. What does this mean? Very little to most publishers. Any news organizations that wish to opt out of Google News can continue to do so: Google News will still respect the robots.txt entry for Googlebot-News, our former user-agent, if it is more restrictive than the robots.txt entry for Googlebot.

Nie odbierałbym tego aż tak bardzo dramatycznie, jak Barry Schwarz:

This makes it hard for news sites to see how well Google News is crawling their content. Without being able to track Google News Bot vs GoogleBot you cannot differentiate the crawling of the two.

Jak ktoś robi dobrą stronę, ma to „daleko”. Jak robi stronę tylko dla robotów – no cóż, jego wybór. Tym bardziej, że będziemy widzieć w statystykach, jakie wejścia są z wyszukiwarki, a jakie z Google News

Your analytics tool will still be able to differentiate user traffic coming to your website from Google Search and traffic coming from Google News, so you should see no changes there.

GD Star Rating
loading...
Googlebot-News odchodzi do lamusa, Googlebot-News odchodzi do lamusa, 10.0 out of 10 based on 1 rating Googlebot-News odchodzi do lamusa

Zobacz inne wpisy z tej kategorii

napisał/a 1379 artykułów na rzecz Bloga SEO

Optymalizacja i pozycjonowanie stron i sklepów internetowych w Google to moja pasja.

Od 2008 roku jako Top Contributor pomagam webmasterom rozwiązywać problemy z widocznością ich stron w Google na Forum Pomocy Google dla Webmasterów, na którym jestem najdłuższym stażem TC w Polsce.

W 2010 roku roku założyłem pierwszego w Polsce bloga SEO skierowanego nie do branży SEO, ale stricte do właścicieli stron, na którym przystępnym językiem przybliżam Wskazówki Google dla Webmasterów, opisuję i komentuję zmiany, jakie zachodzą w algorytmie Google. Publikując wskazówki odnośnie tego, jak rozwijać strony, aby rankowały wysoko w Google, pomagam im zwiększać ruch na stronach z naturalnych wyników wyszukiwania.

SEO to także moje życie zawodowe – firma SEOProfi, której jestem właścicielem, świadczy usługi na rynku polsko, anglo- i niemieckojęzycznym.

Chcesz pozyskiwać więcej Klientów z Google?

Tak, chcę >>

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *