Search Console

Google zwiększy precyzję komunikatów o problemach z naruszeniami Wskazówek

Kaspar-wywiadJak poinformował Kaspar Szymański Google będzie niedługo informowało dokładniej webmasterów o problemach z naruszeniami Wskazówek przez ich strony, w sytuacji, gdy dotyczyć one będą tylko części witryny.

Aby było ciekawiej (i konkretniej)  – w wiadomości znajdzie się konkretna próbki urli – tych naruszających zasady Google

We’re trying to improve WMT messages over time to be more specific and actionable; we’ve received some feedback where we had only taken manual action on part of a site and the messages would have been more helpful if they indicated where the issue was. Going forward we’ll be providing more information to the site owner, including exact URL samples.

Obecna sytuacja jest trochę niezdrowa – witryna może otrzymać powiadomienie o naruszeniu Wskazówek w sytuacji, gdy … nawet tylko jedna podstrona je złamała. Webmaster w przypadku rozbudowanej bardzo witryny ma duży problem, aby sobie z tym problemem poradzić (namierzyć go). Często może wyciągnąć złe wnioski i poprawić coś, co było dobre na stronie, przyczyniając się do zmniejszenia jej widoczności w SERPach. O palpitacji serca (związanej z otrzymaniem takiego komunikatu) już nie wspominam …

Czekamy na nowe komunikaty :)

GD Star Rating
loading...
Google zwiększy precyzję komunikatów o problemach z naruszeniami Wskazówek, Google zwiększy precyzję komunikatów o problemach z naruszeniami Wskazówek, 4.7 out of 10 based on 7 ratings Google zwiększy precyzję komunikatów o problemach z naruszeniami Wskazówek

Zobacz inne wpisy z tej kategorii

napisał/a 1379 artykułów na rzecz Bloga SEO

Optymalizacja i pozycjonowanie stron i sklepów internetowych w Google to moja pasja.

Od 2008 roku jako Top Contributor pomagam webmasterom rozwiązywać problemy z widocznością ich stron w Google na Forum Pomocy Google dla Webmasterów, na którym jestem najdłuższym stażem TC w Polsce.

W 2010 roku roku założyłem pierwszego w Polsce bloga SEO skierowanego nie do branży SEO, ale stricte do właścicieli stron, na którym przystępnym językiem przybliżam Wskazówki Google dla Webmasterów, opisuję i komentuję zmiany, jakie zachodzą w algorytmie Google. Publikując wskazówki odnośnie tego, jak rozwijać strony, aby rankowały wysoko w Google, pomagam im zwiększać ruch na stronach z naturalnych wyników wyszukiwania.

SEO to także moje życie zawodowe – firma SEOProfi, której jestem właścicielem, świadczy usługi na rynku polsko, anglo- i niemieckojęzycznym.

Chcesz pozyskiwać więcej Klientów z Google?

Tak, chcę >>

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *