4 marca 2012
Wyszukiwarka Google

19 lutego serwis marketing.lab zauważył pojawienie się okienka udostępnienia na stronie głównej Google. Od tego czasu co kilka dni sprawdzałem, kiedy takie rozwiązanie pojawi się i u nas. I proszę – dzisiaj zmianę i ja w końcu widzę.

 

Ze strony głownej wyszukiwarki Google możemy już udostepniać na Google+

 

No cóż, trzeba się przyzwyczaić do kolejnej zmiany, tym razem bardziej rewolucyjnej – do tej pory strona wyszukiwarki była “czystą wyszukiwarką”. Od teraz także i nas  mamy możliwość dzielenia się informacjami na Google+ bezpośrednio ze strony głównej wyszukiwarki bez konieczności wchodzenia na stronę główną programu Google+.

 

Wysyłanie informacji na Google+ bezpośrednio z poziomu wyszukiwarki

 

Szkoda tylko, że nie pomyślano o tym, że wyskakujące okienko trochę nie wkomponowuje się w SERPy (poniżej) – no chyba, że niedługo czekają nas dalsze zmiany? :)

 

Wysyłanie informacji na Google+ z wyszukiwarki z poziomu SERPów

 

Jak oceniacie zmianę? Ciekawy jestem, kiedy na Google+ pojawi się Adsense…

Chcesz zwiększyć widoczność Twojej strony w Google? Umów się ze mną na 15 minut bezpłatnych konsultacji. Sprawdzę na czym stoimy i co mogę dla Ciebie zrobić

  SEBASTIAN
  MIŚNIAKIEWICZ
  Autor bloga,
  specjalista SEO
  Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

  Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na Forum Google dla Webmasterów.

  OPINIE I KOMENTARZE

  Mati 4 marca 2012, 11:17

  I powoli tworzy się bardzo spójny ekosystem, a jeszcze nie tak dawno można było założyć tylko konto mailowe w Gmail :]

  Seo-Profi 4 marca 2012, 11:32

  Tak, to prawda – ja tylko do Chroma nie mogę się przekonać – każdy proces w osobnej zakładce nie jest “OK dla mojego komputera” :)

  bceuropa 4 marca 2012, 18:02

  A mnie denerwuje Web Developer w Chrome i dlatego pozostaję na razie przy FF. Wyłączenie reguły CSS powoduje, że nie da się w prosty sposób (jak w wersji FF) włączyć jej z powrotem i trzeba robić F5. :) Gdyby mi to poprawili, to bym się pewnie przestawił na “Googlową” przeglądarkę. Najciekawsze jest, że z kolei FF na forum dla Webmasterów powoduje błędy których nie ma w Chrome, ale to jakoś łatwiej znoszę, niż niefunkcjonalność mojego ulubionego narzędzia.

  P.S. Też macie tak, że na najnowszym FF na forum podczas pisania odpowiedzi źle działa PPM?

  Seo-Profi 4 marca 2012, 19:32

  Masz rację, bceuropa. Ja też wolę web developera na FF. Ogólniej jakoś te wtyczki pod FF bardziej “mi siedzą”.

  PPM?

  Colin 5 marca 2012, 18:07

  PPM = RMB = prawy przycisk myszy.
  Nie działa prawidłowo, bo kod JS używany na forum Google zawiera błąd.

  Skomentuj

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Inne wpisy z tej kategorii