7 sierpnia 2011 | Aktualizacja: 19 lipca 2017
Wyszukiwarka Google

Od pewnego czasu, o czym chyba nie mówiło się zbyt głośno, Google … wyłączyło swój katalog stron. Osoby, które wejdą na adres katalogu zobaczą taką informację:

Koniec katalogu stron GoogleO ile jestem w stanie zrozumieć premiowanie wyszukiwarki, o tyle już promowanie Dmoz’a, zwłaszcza nawet po wypowiedziach Matta, w których jasno wskazywał, że … DMOZ nie jest już tak opiniotwórczy, jak kiedyś – tego nie zrozumiem.

Pytanie też, jak należy odbierać ten ruch – czy jest to początek końca katalogów stron?

Chcesz zwiększyć widoczność Twojej strony w Google? Umów się ze mną na 15 minut bezpłatnych konsultacji. Sprawdzę na czym stoimy i co mogę dla Ciebie zrobić

  SEBASTIAN
  MIŚNIAKIEWICZ
  Autor bloga,
  specjalista SEO
  Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

  Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na Forum Google dla Webmasterów.

  OPINIE I KOMENTARZE

  Prowital.pl 7 sierpnia 2011, 9:50

  W sytuacji potencjalnej walki Googla z katalogami byłoby schizofreniczne gdyby sami je utrzymywali. Tak, być może jest to początek końca katalogów stron. Katalogi dzisiaj to zarzewie spamu, funkcjonalności której przy obecnych możliwościach wyszukiwarek w większości nikt z internautów nie potrzebuje

  Seo-Profi 7 sierpnia 2011, 10:16

  Z drugiej strony, jak napisałem, “polecają” DMOZa – gdzie sami przyznają, że DMOZ “minął się z powołaniem”.
  Dobry katalog przetrwa, jednak będzie musiał być naprawdę dobry – a nie tylko mieć wpisy z mieszarek, chmurę tagów i zero innych ciekawych użyteczności. Aha – i chmurę linków zewnętrznych w sidebarze na głównej stronie :)

  Marcin 13 marca 2012, 17:34

  Coś się chyba zmieniło od tamtego czasu. Bo przed wczoraj dodawałem do googlowskiego katalogu stronę.

  Seo-Profi 13 marca 2012, 19:00

  Ja tam widzę error, 404…

  Colin 30 grudnia 2014, 19:06

  Kilka dni temu Yahoo zamknął swój bardzo duży katalog stron internetowych.

  Sebastian Miśniakiewicz 31 grudnia 2014, 0:34

  No proszę – dostali bana?

  Skomentuj

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Inne wpisy z tej kategorii