Wyszukiwarka Google

Google zamknęło swój katalog stron

Od pewnego czasu, o czym chyba nie mówiło się zbyt głośno, Google … wyłączyło swój katalog stron. Osoby, które wejdą na adres katalogu zobaczą taką informację:

Koniec katalogu stron GoogleO ile jestem w stanie zrozumieć premiowanie wyszukiwarki, o tyle już promowanie Dmoz’a, zwłaszcza nawet po wypowiedziach Matta, w których jasno wskazywał, że … DMOZ nie jest już tak opiniotwórczy, jak kiedyś – tego nie zrozumiem.

Pytanie też, jak należy odbierać ten ruch – czy jest to początek końca katalogów stron?

GD Star Rating
loading...
Google zamknęło swój katalog stron, Google zamknęło swój katalog stron, 10.0 out of 10 based on 1 rating Google zamknęło swój katalog stron

Zobacz inne wpisy z tej kategorii

napisał/a 1346 artykułów na rzecz Bloga SEO

Optymalizacja i pozycjonowanie stron i sklepów internetowych w Google to moja pasja.

Od 2008 roku jako Top Contributor pomagam webmasterom rozwiązywać problemy z widocznością ich stron w Google na Forum Pomocy Google dla Webmasterów, na którym jestem najdłuższym stażem TC w Polsce.

W 2010 roku roku założyłem pierwszego w Polsce bloga SEO skierowanego nie do branży SEO, ale stricte do właścicieli stron, na którym przystępnym językiem przybliżam Wskazówki Google dla Webmasterów, opisuję i komentuję zmiany, jakie zachodzą w algorytmie Google. Publikując wskazówki odnośnie tego, jak rozwijać strony, aby rankowały wysoko w Google, pomagam im zwiększać ruch na stronach z naturalnych wyników wyszukiwania.

SEO to także moje życie zawodowe – firma SEOProfi, której jestem właścicielem, świadczy usługi na rynku polsko, anglo- i niemieckojęzycznym.

Opinie i Komentarze

Prowital.pl 7 sierpnia 2011, 9:50

W sytuacji potencjalnej walki Googla z katalogami byłoby schizofreniczne gdyby sami je utrzymywali. Tak, być może jest to początek końca katalogów stron. Katalogi dzisiaj to zarzewie spamu, funkcjonalności której przy obecnych możliwościach wyszukiwarek w większości nikt z internautów nie potrzebuje

Seo-Profi 7 sierpnia 2011, 10:16

Z drugiej strony, jak napisałem, “polecają” DMOZa – gdzie sami przyznają, że DMOZ “minął się z powołaniem”.
Dobry katalog przetrwa, jednak będzie musiał być naprawdę dobry – a nie tylko mieć wpisy z mieszarek, chmurę tagów i zero innych ciekawych użyteczności. Aha – i chmurę linków zewnętrznych w sidebarze na głównej stronie :)

Marcin 13 marca 2012, 17:34

Coś się chyba zmieniło od tamtego czasu. Bo przed wczoraj dodawałem do googlowskiego katalogu stronę.

Seo-Profi 13 marca 2012, 19:00

Ja tam widzę error, 404…

Colin 30 grudnia 2014, 19:06

Kilka dni temu Yahoo zamknął swój bardzo duży katalog stron internetowych.

Sebastian Miśniakiewicz 31 grudnia 2014, 0:34

No proszę – dostali bana?

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *