Wyszukiwarka Google

Google zaleca nie stosowanie tagu meta refresh

Informacja taka pojawiła się na jednym z wątków pomocy Google, gdzie jego użytkownik miał do czynienia z “niezwykłymi” błędami w Narzędziach dla Webmasterów.

For example there are 7 urls from the past 5 days. Writing about 4 articles/day removes one by one those 7-9 urls and replaces them with the new ones. More strangely I can`t find the articles written in the past 5-7 days in SERP, as if they are not indexed at all, BUT 1 or 2 got indexed.

Po zapoznaniu się z adresem strony JohnMu zwrócił uwagę, że serwis używa tagu  <meta http-equiv=”Refresh” content=”600″>

In general, we recommend not using meta-refresh type redirects, as this can cause confusion with users (and search engine crawlers, who might mistake that for an attempted redirect). This is likely where the warning you saw came from. This is currently not causing any problems with regards to crawling, indexing, or ranking, but it would still be a good idea to remove that.

Zainteresowanych dokładnym zbadaniem tematu odsyłam do źródła.

O ile pamiętam, to temat ten już był kilka razy poruszany także i na naszym polskim Forum. Warto go jednak przy tej okazji odświeżyć, ponieważ nadal wielu webmasterów go używa.

GD Star Rating
loading...
Google zaleca nie stosowanie tagu meta refresh, Google zaleca nie stosowanie tagu meta refresh, 9.0 out of 10 based on 1 rating Google zaleca nie stosowanie tagu meta refresh

Zobacz inne wpisy z tej kategorii

napisał/a 1350 artykułów na rzecz Bloga SEO

Optymalizacja i pozycjonowanie stron i sklepów internetowych w Google to moja pasja.

Od 2008 roku jako Top Contributor pomagam webmasterom rozwiązywać problemy z widocznością ich stron w Google na Forum Pomocy Google dla Webmasterów, na którym jestem najdłuższym stażem TC w Polsce.

W 2010 roku roku założyłem pierwszego w Polsce bloga SEO skierowanego nie do branży SEO, ale stricte do właścicieli stron, na którym przystępnym językiem przybliżam Wskazówki Google dla Webmasterów, opisuję i komentuję zmiany, jakie zachodzą w algorytmie Google. Publikując wskazówki odnośnie tego, jak rozwijać strony, aby rankowały wysoko w Google, pomagam im zwiększać ruch na stronach z naturalnych wyników wyszukiwania.

SEO to także moje życie zawodowe – firma SEOProfi, której jestem właścicielem, świadczy usługi na rynku polsko, anglo- i niemieckojęzycznym.

Opinie i Komentarze

Wilk 22 lipca 2011, 0:57

W przypadku strony, na której nie możemy użyć PHP, a potrzebujemy zrobic przekierownaie, jedyną alternatywą do refresha jest JS…

Colin 22 lipca 2011, 10:41

Ale przekierowanie przez meta refresh działa w Google prawidłowo.

Problem pojawia się tylko wtedy, gdy meta refresh jest umieszczony w celu odświeżania strony co określony czas (bez parametru url). Wtedy w narzędziach dla webmasterów pojawia się błąd przekierowania.

Seo-Profi 22 lipca 2011, 10:44

Tak, dzięki Colin za doprecyzowanie.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *