21 lipca 2011
Wyszukiwarka Google

Informacja taka pojawiła się na jednym z wątków pomocy Google, gdzie jego użytkownik miał do czynienia z “niezwykłymi” błędami w Narzędziach dla Webmasterów.

For example there are 7 urls from the past 5 days. Writing about 4 articles/day removes one by one those 7-9 urls and replaces them with the new ones. More strangely I can`t find the articles written in the past 5-7 days in SERP, as if they are not indexed at all, BUT 1 or 2 got indexed.

Po zapoznaniu się z adresem strony JohnMu zwrócił uwagę, że serwis używa tagu  <meta http-equiv=”Refresh” content=”600″>

In general, we recommend not using meta-refresh type redirects, as this can cause confusion with users (and search engine crawlers, who might mistake that for an attempted redirect). This is likely where the warning you saw came from. This is currently not causing any problems with regards to crawling, indexing, or ranking, but it would still be a good idea to remove that.

Zainteresowanych dokładnym zbadaniem tematu odsyłam do źródła.

O ile pamiętam, to temat ten już był kilka razy poruszany także i na naszym polskim Forum. Warto go jednak przy tej okazji odświeżyć, ponieważ nadal wielu webmasterów go używa.

Chcesz zwiększyć widoczność Twojej strony w Google? Umów się ze mną na 15 minut bezpłatnych konsultacji. Sprawdzę na czym stoimy i co mogę dla Ciebie zrobić

  SEBASTIAN
  MIŚNIAKIEWICZ
  Autor bloga,
  specjalista SEO
  Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

  Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na Forum Google dla Webmasterów.

  OPINIE I KOMENTARZE

  Wilk 22 lipca 2011, 0:57

  W przypadku strony, na której nie możemy użyć PHP, a potrzebujemy zrobic przekierownaie, jedyną alternatywą do refresha jest JS…

  Colin 22 lipca 2011, 10:41

  Ale przekierowanie przez meta refresh działa w Google prawidłowo.

  Problem pojawia się tylko wtedy, gdy meta refresh jest umieszczony w celu odświeżania strony co określony czas (bez parametru url). Wtedy w narzędziach dla webmasterów pojawia się błąd przekierowania.

  Seo-Profi 22 lipca 2011, 10:44

  Tak, dzięki Colin za doprecyzowanie.

  Skomentuj

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Inne wpisy z tej kategorii