3 października 2012
Wyszukiwarka Google
Strony Google+ widoczne w sidebarze w SERPach w Google

Zacząłem dzisiaj wpisywać w Google zapytanie i … zobaczyłem coś takiego

Strony Google+ widoczne w sidebarze w SERPach w Google

Sprawdziłem kilka dużych marek – Allegro, TVN24 – też w prawym sidebarze widać ładny boks do ich strony na Google+, wraz z ostatnimi aktywnościami z profilu. Ciekawie to wygląda … – kolejne testy mające na celu sprawdzenie, co i jak często ludzie klikają?

Jedno jest pewne – nie liczy się na pewno sama ilość osób, które mają daną stronę w kręgach. Dla Wirtualnej Polski liczba niewiele większa od 700 skutkuje pojawieniem się boksu, a np. Sprawny Marketing ma ich pod 1000 i … nie ma boksu :(

Po wpisaniu “Sebastian Miśniakiewicz” boks się nie pojawia – funkcjonalność jest zarezerwowana (na razie) dla stron Google+. Dowodem na to jest fakt, że zapytania w stylu Rand Fishkin czy Barry Schwarz też nie skutkują wyświetlenia linku do ich profili w SERPach w sidebarze. Kto wie, może się to kiedyś zmieni?

Chcesz zwiększyć widoczność Twojej strony w Google? Umów się ze mną na 15 minut bezpłatnych konsultacji. Sprawdzę na czym stoimy i co mogę dla Ciebie zrobić

  SEBASTIAN
  MIŚNIAKIEWICZ
  Autor bloga,
  specjalista SEO
  Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

  Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na Forum Google dla Webmasterów.

  OPINIE I KOMENTARZE

  Annihilator 3 października 2012, 9:13

  Już dawno to jest (co najmniej od 3-4 miesięcy). Boksy zostały ustawione “z palca” dla dużych, znanych marek i nie ma się co doszukiwać czynników, które na to wpłynęły.

  Sebastian Miśniakiewicz 3 października 2012, 10:17

  No widzisz, nie szukam dużych, znanych marek. Dzieki za info.

  Przemek Sztal 3 października 2012, 10:14

  Ta opcja jest dostępna już od dłuższego czasu. Kiedy? Nie pamiętam, kilka miesięcy :-) Z tego co wiem do wygenerowania takiego boksu potrzebne jest połączenie dwukierunkowe między stroną Google+ i powiązanym z nim serwisem internetowym: support.google.com/plus/bin/answer.py?hl=pl&answer=1713826

  Co do liczby osób dodających stronę dla kręgów – dla PM jest jeszcze mniejsza a pozwoliła na wygenerowanie boksu: http://www.google.pl/search?q=performance+media.

  Kiedyś analizowałem czynniki jakie wpływają na pojawienie się boksu strony G+ w SERPach. Wtedy ważna była również data ostatniego wpisu na stronie G+, który w boksie pojawia się jako Ostatnia aktywność. Po prostu strona G+ musi postować.

  Sebastian Miśniakiewicz 3 października 2012, 10:17

  Szkoda, że nie działa to dla profili osób. Hm… może założę stronę dla bloga w końcu…

  Artur 3 października 2012, 19:03

  Aktualnie google+ się nie wyświetlają dla marek, o których wspomniałeś (przynajmniej u mnie).
  Mam wrażenie, że w Polsce jeszcze ta funkcja nie zagościła na dobre.

  Vindicator 18 października 2012, 22:11

  Na moim blogu, mającym 35 plusjedynek widget w Google się normalnie wyświetla. Wystarczyło połączyć profil na G+ ze stroną. Co ciekawe, liczba +1 dla strony głównej jest od niedawna liczbą ludzi obserwujących profil na G+ :)

  Skomentuj

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Inne wpisy z tej kategorii