Wyszukiwarka Google
3 października 2012
Strony Google+ widoczne w sidebarze w SERPach w Google

Zacząłem dzisiaj wpisywać w Google zapytanie i … zobaczyłem coś takiego

Strony Google+ widoczne w sidebarze w SERPach w Google

Sprawdziłem kilka dużych marek – Allegro, TVN24 – też w prawym sidebarze widać ładny boks do ich strony na Google+, wraz z ostatnimi aktywnościami z profilu. Ciekawie to wygląda … – kolejne testy mające na celu sprawdzenie, co i jak często ludzie klikają?

Jedno jest pewne – nie liczy się na pewno sama ilość osób, które mają daną stronę w kręgach. Dla Wirtualnej Polski liczba niewiele większa od 700 skutkuje pojawieniem się boksu, a np. Sprawny Marketing ma ich pod 1000 i … nie ma boksu :(

Po wpisaniu „Sebastian Miśniakiewicz” boks się nie pojawia – funkcjonalność jest zarezerwowana (na razie) dla stron Google+. Dowodem na to jest fakt, że zapytania w stylu Rand Fishkin czy Barry Schwarz też nie skutkują wyświetlenia linku do ich profili w SERPach w sidebarze. Kto wie, może się to kiedyś zmieni?

O autorze
SEBASTIAN
MIŚNIAKIEWICZ
Autor bloga,
specjalista SEO
Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na Forum Pomocy Google dla Webmasterów.


Pozycjonowanie to nie magia (jak często słyszę),
tylko ciężka, codzienna praca przy budowaniu marki

Zobacz, jak z Klientem pracujemy przy stronie >


OPINIE I KOMENTARZE

Annihilator 3 października 2012, 9:13

Już dawno to jest (co najmniej od 3-4 miesięcy). Boksy zostały ustawione „z palca” dla dużych, znanych marek i nie ma się co doszukiwać czynników, które na to wpłynęły.

Sebastian Miśniakiewicz 3 października 2012, 10:17

No widzisz, nie szukam dużych, znanych marek. Dzieki za info.

Przemek Sztal 3 października 2012, 10:14

Ta opcja jest dostępna już od dłuższego czasu. Kiedy? Nie pamiętam, kilka miesięcy :-) Z tego co wiem do wygenerowania takiego boksu potrzebne jest połączenie dwukierunkowe między stroną Google+ i powiązanym z nim serwisem internetowym: support.google.com/plus/bin/answer.py?hl=pl&answer=1713826

Co do liczby osób dodających stronę dla kręgów – dla PM jest jeszcze mniejsza a pozwoliła na wygenerowanie boksu: http://www.google.pl/search?q=performance+media.

Kiedyś analizowałem czynniki jakie wpływają na pojawienie się boksu strony G+ w SERPach. Wtedy ważna była również data ostatniego wpisu na stronie G+, który w boksie pojawia się jako Ostatnia aktywność. Po prostu strona G+ musi postować.

Sebastian Miśniakiewicz 3 października 2012, 10:17

Szkoda, że nie działa to dla profili osób. Hm… może założę stronę dla bloga w końcu…

Artur 3 października 2012, 19:03

Aktualnie google+ się nie wyświetlają dla marek, o których wspomniałeś (przynajmniej u mnie).
Mam wrażenie, że w Polsce jeszcze ta funkcja nie zagościła na dobre.

Vindicator 18 października 2012, 22:11

Na moim blogu, mającym 35 plusjedynek widget w Google się normalnie wyświetla. Wystarczyło połączyć profil na G+ ze stroną. Co ciekawe, liczba +1 dla strony głównej jest od niedawna liczbą ludzi obserwujących profil na G+ :)

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Inne wpisy z tej kategorii