Wyszukiwarka Google

Google zachęca do zlecania usług SEO certyfikowanym partnerom – strzał w stopę

Nie tak dawno temu pisałem o tym, że Google nie planuje wdrożenia certyfikacji SEO. Gary Illyes, pracownik Google, tłumaczył się tak

Jeżeli Google zdecydowałoby się na wdrożenie programu certyfikującego firmy SEO to musiałoby je szkolić – a to wymagałoby zatrudnienia wielu osób, czyli pociągnęłoby za sobą konieczność „poproszenia” o pieniądze, a … „Search does not ask for anything” :)

Wcześniej w podobnym tonie wypowiadał się Matt Cutts – i to już w 2010 roku

Można powiedzieć zatem jedno – stanowisko, jakie przedstawił Gary, było spójne z podejściem wcześniej prezentowanym i konsekwentnie bronionym przez Google

Do …. ostatniego tygodnia.

Google zachęca do zlecania usług SEO swoim certyfikowanym partnerom

Kilka dni temu rozpętała się burza na Twitterze.

To, co zauważono na stronie Google to …. chyba jakaś pomyłka –  Google zachęca do zlecania usług SEO swoim certyfikowanym partnerom Adwords !

Czy mamy do czynienia z błędem, jaki ktoś popełnił edytując zawartość strony czy może z …. nagłą zmianą podejścia?

Informacja, którą można zobaczyć na stronie Google – https://www.google.com/ads/elections/campaign-playbook/establish/ –  jest „lekkim zaskoczeniem”

wspieramy-hospicja

Zmiany w podejściu Google są już (chyba) widoczne w Polsce

Niestety pierwsze telefony ze strony partnerów Google Adwords chyba już miały miejsce.

wczoraj po południu zadzwonił do mnie pracownik z firmy Google Polska (tak się przedstawił – dzwonił z nr. 22 356 12 00). Dzwonił ws AdWords i zapytał mnie (tak to zgrubsza zapamiętałem)  czy myślałem o wynajęciu agencji do kampanii AdWords i, że ta agencja mogła by się także zająć pozycjonowaniem mojej strony

Jestem zdegustowany – zacznie się kolejny etap wciskania ludziom kitu, tym razem za zgodą Google.

Co o tym sądzicie?

GD Star Rating
loading...
Google zachęca do zlecania usług SEO certyfikowanym partnerom - strzał w stopę, Google zachęca do zlecania usług SEO certyfikowanym partnerom - strzał w stopę, 9.5 out of 10 based on 11 ratings Google zachęca do zlecania usług SEO certyfikowanym partnerom - strzał w stopę

Zobacz inne wpisy z tej kategorii

napisał/a 1378 artykułów na rzecz Bloga SEO

Optymalizacja i pozycjonowanie stron i sklepów internetowych w Google to moja pasja.

Od 2008 roku jako Top Contributor pomagam webmasterom rozwiązywać problemy z widocznością ich stron w Google na Forum Pomocy Google dla Webmasterów, na którym jestem najdłuższym stażem TC w Polsce.

W 2010 roku roku założyłem pierwszego w Polsce bloga SEO skierowanego nie do branży SEO, ale stricte do właścicieli stron, na którym przystępnym językiem przybliżam Wskazówki Google dla Webmasterów, opisuję i komentuję zmiany, jakie zachodzą w algorytmie Google. Publikując wskazówki odnośnie tego, jak rozwijać strony, aby rankowały wysoko w Google, pomagam im zwiększać ruch na stronach z naturalnych wyników wyszukiwania.

SEO to także moje życie zawodowe – firma SEOProfi, której jestem właścicielem, świadczy usługi na rynku polsko, anglo- i niemieckojęzycznym.

Opinie i Komentarze

AdamD 21 lutego 2016, 10:36

Śmierdząca sprawa. Sądzę, że może to być niedopatrzenie i brak słowa „Adwords” bo przecież pozycjonować nie wolno ;-) I jaki sens korpo-google miałoby w tym, żeby wypozycjonowani klienci odeszli od Adwords?!

Sebastian Miśniakiewicz 21 lutego 2016, 10:40

Bardzo nieładnie to wygląda.
Wprawdzie SEO to nie pozycjonowanie – chociaż w Polsce używa się tych wyrażeń jako synonimów – no ale patrząc na wypowiedzi znanych na Zachodzie osób na Twitterze, do której to wypowiedzi dałem linka, widać, że wzburzenie jest także i tam, i to spore …

Piotr Bydłowski 22 lutego 2016, 3:43

Poparcie dla firm dzięki którym zarabiają… i nowa motywacja dla tych którzy jeszcze nie mają statusu partnera. Biznes.

Tam nie ma żadnego niedopatrzenia.

Sebastian Miśniakiewicz 22 lutego 2016, 10:01

OK.
Ale… – słabo wizerunkowo, bardzo słabo …

Andy 22 lutego 2016, 22:56

Telefon który został przytoczony i ludzie którzy z niego dzwonią to o ile pamiętam nie są pracownicy Google lecz firmy z którą od lat w Polsce Google współpracuje. Wystarczy ich przycisnąć, po prokuratorsku wypytać i notować.

Faktycznie, to dziwny pomysł, ciekawe czy i jak mają zamiar prze egzaminować tych partnerów AdWords, z których wielu na przykładach ich własnych stron raczej potrzebuje optymalizacji SEO :-)

Sebastian Miśniakiewicz 22 lutego 2016, 23:57

Ja mam nadzieję, że zmienią to, co mają na stronie – na Zachodzie temat poruszyły znane osoby; jednak jak sprawdzałem teraz to tekst, który wrzuciłem jako printscreen dalej jest widoczny na stronie
Dlaczego napisałem, że mam nadzieję>
Powód jest prosty – jak oni (firma, o której mówisz, to zapewne Arteria – https://support.google.com/adwords/answer/86173?hl=pl)
„Chociaż Google posiada wielu ważnych partnerów i sprzedawców Google AdWords, Arteria jest jedyną organizacją działającą w Polsce w imieniu Google, która pomaga nowym reklamodawcom w uruchamianiu i optymalizacji kampanii. ”
będą przemycać swoje usługi SEO i ktoś to wychwyci i nagra to będzie duży smród i odbije się to bardzo negatywnie na Google – które to oficjalnie mówi, że nie wspiera SEO, a jak widać w niektórych sytuacjach można mieć poważne wątpliwości co do „czystości” pewnych zachowań…

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *