Search Console

Google wysyła komunikaty do Narzędzi na oba zweryfikowane adresy

narzedzia-google-dla-webmasterowStrona z przedrostkiem www jest dla Google innym adresem niż ten sam url, ale BEZ www. Jak poinformował na Forum Google Matt Cutts system wysyła powiadomienia do obydwu adresów naszej strony – zarówno Z www, jak i BEZ www.

Cel takiego działania – uniknięcie sytuacji, w której właściciel strony, po zweryfikowaniu w Narzędziach tylko jednego adresu, „przegapi” komunikat systemowy od Google.

We wanted to avoid the case where a site owner verifies www.example.com and then misses out on a message about example.com. So when we send a message about example.com, we typically send it to the verified owners for both example.com and www.example.com, just so a site owner doesn’t miss out on getting a message.

Wprawdzie w większości przypadków adres z www i bez www to te same adresy

example.com and www.example.com are different hostnames and technically could be different sites, but in practice they’re almost always the same.

jednak Google woli „dmuchać na zimne”. I bardzo dobrze.

Ciekawy jestem tylko, czy w sytuacji, jak zostanie wybrana preferowana wersja serwisu (z lub bez www) Google także będzie wysyłać dwa komunikaty. Do tej pory nie zwracałem na to uwagi :)

GD Star Rating
loading...
Google wysyła komunikaty do Narzędzi na oba zweryfikowane adresy, Google wysyła komunikaty do Narzędzi na oba zweryfikowane adresy, 1.0 out of 10 based on 1 rating Google wysyła komunikaty do Narzędzi na oba zweryfikowane adresy

Zobacz inne wpisy z tej kategorii

napisał/a 1379 artykułów na rzecz Bloga SEO

Optymalizacja i pozycjonowanie stron i sklepów internetowych w Google to moja pasja.

Od 2008 roku jako Top Contributor pomagam webmasterom rozwiązywać problemy z widocznością ich stron w Google na Forum Pomocy Google dla Webmasterów, na którym jestem najdłuższym stażem TC w Polsce.

W 2010 roku roku założyłem pierwszego w Polsce bloga SEO skierowanego nie do branży SEO, ale stricte do właścicieli stron, na którym przystępnym językiem przybliżam Wskazówki Google dla Webmasterów, opisuję i komentuję zmiany, jakie zachodzą w algorytmie Google. Publikując wskazówki odnośnie tego, jak rozwijać strony, aby rankowały wysoko w Google, pomagam im zwiększać ruch na stronach z naturalnych wyników wyszukiwania.

SEO to także moje życie zawodowe – firma SEOProfi, której jestem właścicielem, świadczy usługi na rynku polsko, anglo- i niemieckojęzycznym.

Chcesz pozyskiwać więcej Klientów z Google?

Tak, chcę >>

Opinie i Komentarze

Rafał Jamborski 6 maja 2013, 21:12

Cześć Koledzy,

mam problem. Od niedawna pozycjonuję swoją stronę internetową. Szło mi całkiem nieźle do momentu wejścia na top 10. I tu się zaczynają schody. Frazy,ktore zaczęły wchodzić w top 5, top3 zaczęły łączyć się z wynikami w mapkach. Efekt jest taki,że jestem np. na pozycji B w mapach, a strona znika z wyników organicznych. Jak pozycja spada poniżej np. F , mam wynik organiczny ok 13-14. Poszperałem trochę na forach i zauważyłem ,że to dosyć spotykane zjawisko. PODOBNO, można sobie z tym poradzić na dwa różne sposoby. Usunąć wpis z google places, lub zmienić w google maps stronę główną w profilu, na podstronę. Dzięki tej drugiej opcji można uzyskać podwojone wyniki. Co więcej…od kilku dni mam włączoną reklamę adwords. Odnotowuję też małe spadki w pozycjach. Wyczytałem,że adwords właśnie tak wpływa na czołowe wyniki, czyt. top10, co koliduje z opinią marketingowców google, którzy sugerują łączenie kampanii sponsorowanych z pozycjami top 10, by podwoić powierzchnię reklamową. W efekcie, pojęcia nie mam co jest białe,co czarne, kolorów już dawno nie rozróżniam. Postanowiłem jedynie zamienić w profilu map stronę główną na podstronę. Dokonałem tego kilka dni temu,ale do tej pory, robociki nie wprowadziły zmiany. Co Wy na to…? Dodam,że wsparłem się WPKAT 500 , co nie przyniosło efektu. Możliwe ,że strona jest kiepska?

Pracuję nad http://www.baltic-development.pl , z frazami remonty szczecin, kafelkowanie szczecin, malowanie szczecin i inne branżowe.

Pozdrawiam i dziękuję za wszystkie ew. wskazówki i poświęcony czas.

Sebastian Miśniakiewicz 9 maja 2013, 7:47

jest wątek na PiO odnośnie wp-katów – osoby, które je używają często notują spadki pozycji obecnie.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *