17 stycznia 2011
Wyszukiwarka Google

Po usunięciu strony Google musi ją wyindeksować. Pomimo faktu, że została usunięta z Google fizycznie, to jednak system nadal, przez pewien czas, zachowa ją w wynikach wyszukiwania i będzie prezentował ją osobom, dla których zapytania dana strona będzie znajdowała się wysoko w SERPach. Oczywiście nikt nie wejdzie na taką stronę po kliknięciu w wynik wyszukiwania – strony już nie ma w Google.

Teraz wystarczy trochę cierpliwości i wynik wyszukiwania zniknie z wyników wyszukiwania. Jeżeli jednak w pojawia się w nim coś, co przedstawia nas w niekorzystnym świetle – np. nieprawdziwa informacja o nas czy o naszej firmie – to możemy przyspieszyć usunięcie wyniku wyszukiwania poprzez specjalny formularz.

Chcesz zwiększyć widoczność Twojej strony w Google? Umów się ze mną na 15 minut bezpłatnych konsultacji. Sprawdzę na czym stoimy i co mogę dla Ciebie zrobić

  SEBASTIAN
  MIŚNIAKIEWICZ
  Autor bloga,
  specjalista SEO
  Jako właściciel firmy SEOProfi pomaga zwiększać sprzedaż w sklepach internetowych oraz ruch na stronach firmowych na rynku polsko-, anglo- oraz niemieckojęzycznym.

  Bloga założył w 2010 widząc ogrom problemów, z jakimi mają do czynienia osoby próbujące samodzielnie wypromować stronę w Google. Od 2011 roku jako Product Expert pomaga rozwiązywać te problemy na Forum Google dla Webmasterów.

  Skomentuj

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Inne wpisy z tej kategorii